5 najlepszych banków narodowych

5 najlepszych banków narodowych
Category: Istnieje Wiele
16 października 2020

Najlepsze banki krajowe są dostępne w całym kraju i oferują rozległe sieci bankomatów, a także funkcje, takie jak premie za rejestrację i wysokie oprocentowanie. Niektóre mają własne lokalizacje, a inne są dostępne tylko online.

6 największych banków krajowych

Jeśli najbardziej interesuje Cię możliwość odwiedzenia oddziału banku, możesz zamiast tego zapoznać się z największymi bankami krajowymi. Oto pierwsza szóstka w Stanach Zjednoczonych, na podstawie ich aktywów, która ma również co najmniej 1000 oddziałów w 15 lub więcej stanach. Możesz przeczytać więcej o każdym z naszych recenzji.

Przeczytaj więcej o większości tych banków, klikając ich nazwy:

 1. Chase : Świetny bonus za rejestrację do sprawdzenia; prawie 4900 oddziałów i 16 000 bankomatów.
 2. Bank of America : dopracowane doświadczenie online obejmuje wirtualnego asystenta finansowego; około 4300 oddziałów i 16 900 bankomatów.
 3. Wells Fargo : łatwe do zniesienia miesięczne opłaty za sprawdzenie; około 5300 oddziałów i 13 000 bankomatów.
 4. US Bank : Lepsze niż średnie ceny promocyjne płyt CD; około 2700 oddziałów i 4500 bankomatów.
 5. Truist Bank : łatwa bankowość internetowa; około 2900 oddziałów i 4300 bankomatów.
 6. PNC Bank : Zintegrowane konto dla łatwiejszego zarządzania pieniędzmi; około 2300 oddziałów i 18 000 bankomatów.»Jeśli interesują Cię ogólnie najlepsze banki i spółdzielcze
kasy pożyczkowe, zapoznaj się z ofertami NerdWallet

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

Najlepsze banki narodowe

Chase: Najlepszy jako bonus

Jego bonus za rejestrację za sprawdzanie odróżnia Chase od innych dużych banków, ma lokalizacje i bankomaty w USA. Konta mają miesięczne opłaty, których dość łatwo jest uniknąć, ale odsetki na kontach czekowych i oszczędnościowych są niskie.

 • Zdobądź bonus: Bank regularnie organizuje promocje dla nowych klientów. Nowe konto czekowe może przynieść dodatkowe 200 $ (wygasa 14.10.2020), a nowe konto oszczędnościowe może przynieść ci bonus 150 $ (wygasa 14.10.20).
 • Opłaty, których można uniknąć: pomijaj miesięczne opłaty za sprawdzanie, korzystając z bezpośrednich wpłat, utrzymując minimalne dzienne saldo konta lub utrzymuj określoną kwotę na wszystkich kontach Chase.
 • Niskie stawki: RRSO są minimalne dla produktów oszczędnościowych.
 • Wiele oddziałów i bankomatów: Chase ma prawie 4900 oddziałów w około 35 stanach i 16 000 bankomatów.

»Interesują Cię premie za rejestrację? Zobacz, co oferują inne banki

Bank of America: najlepszy do bankowości internetowej

Bank of America oferuje dobrą dostępność i kanały komunikacji, ale podobnie jak inne duże banki tradycyjne, stopy procentowe są minimalne.

 • Solidna obsługa oddziałów i bankomatów: Bank ma około 4300 oddziałów w około 35 stanach.
 • Łatwy dostęp do obsługi klienta: Call center otwarte jest od 8:00 do 23:00 w dni powszednie i od 8:00 do 20:00 w weekendy. Obsługa klienta Bank of America na Twitterze @BofA_Help jest szybka, a czat jest dostępny online wraz z wirtualną pomocą finansową.
 • Niskie stawki: Oprocentowanie rachunków bieżących, rachunków oszczędnościowych i świadectw depozytowych jest minimalne.
 • Opłat można uniknąć: Opłat można uniknąć poprzez kwalifikujące się czynności, takie jak korzystanie z bezpośredniego depozytu lub utrzymywanie stosunkowo niskiego minimalnego salda.

Odkryj bank: najlepszy dla RRSO i korzyści

Discover to bank internetowy z wysokimi dochodami z oszczędności i certyfikatów depozytowych oraz kontem rozliczeniowym z nagrodami.

 • Silna sieć bankomatów: dostęp do 60 000 bezpłatnych bankomatów.
 • Czekanie wiąże się z nagrodami: 1% zwrotu gotówki z kwalifikujących się zakupów kartą debetową, do 3000 USD miesięcznie.
 • Wysokie stawki: RRSO na Discover Savings i certyfikaty depozytowe są bardzo konkurencyjne.
 • Bez opłat : brak opłat miesięcznych lub minimalnego depozytu na kontach czekowych i oszczędnościowych.

»Znajdź konta oszczędnościowe ze stawkami około 0,75% na liście najlepszych kont oszczędnościowych NerdWallet

Ally Bank: najlepszy do obsługi klienta

Ally nie ma fizycznych oddziałów, ale opłaty są niskie, a stopy procentowe wysokie.

 • Bank online z wieloma bankomatami: Ally to bank działający wyłącznie w trybie online, ale możesz uzyskać dostęp do gotówki dzięki solidnej ogólnokrajowej sieci bankomatów obejmującej ponad 43 000 lokalizacji.
 • Brak opłat miesięcznych: nie ma miesięcznych opłat za rachunki czekowe i oszczędnościowe.
 • Wysokie stopy: stopy procentowe są konkurencyjne w stosunku do oszczędności i certyfikatów depozytowych.

»Porównaj stawki certyfikatów depozytowych z najlepszymi kursami CD NerdWallet w tym miesiącu.

Alliant Credit Union: najlepszy dla bankomatów

Alliant oferuje ogólnokrajową dostępność, wysoce konkurencyjne stopy procentowe i brak miesięcznych opłat na rachunkach depozytowych.

 • Internetowe kasy pożyczkowe z wieloma bankomatami: łatwe do dołączenia i dostępne głównie online, Alliant może się pochwalić siecią bankomatów liczącą ponad 80 000.
 • Wysokie stawki: RRSO na rachunkach depozytowych są konkurencyjne w stosunku do innych banków internetowych.
 • Łatwe do uniknięcia opłaty, brak minimalnego salda: miesięcznych opłat można łatwo uniknąć, a na kontach czekowych nie ma wymogu minimalnego salda.

Najlepsze banki narodowe

Instytucja finansowaOprocentowanie oszczędnościMinimalny depozyt umożliwiający otwarcie oszczędności
Odkryj Bank 0,60% 0 USD
Ally Bank 0,60% 0 USD
Alliant Credit Union 0,65% 5 $ (depozyt złożony przez Alliant)
Chase Bank 0,01% (stopa obowiązująca od 12.06.2020 r. Stopy procentowe są zmienne i mogą ulec zmianie). 0 USD
Bank Ameryki 0,01% 100 $

»Zastanawiasz się, czy lepsze opcje są dostępne w mniejszych bankach, bankach internetowych czy spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych? Zobacz najlepsze banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe NerdWallet, aby zapoznać się z najważniejszymi kontami.

Pamiętaj, że posiadanie dostępu do oddziału zwykle oznacza większe opłaty i mniejsze odsetki. Jeśli jesteś ciekawy, z czego zrezygnujesz w zwrotach, sprawdź saldo za pomocą naszego kalkulatora.

Najlepsze banki narodowe

 1. Odkryj : Najlepsze pod względem RRSO i dodatków, bank online z wysoką stopą oszczędności i możliwością zwrotu gotówki.
 2. Ally Bank : najlepszy do obsługi klienta, bank internetowy z wysokimi RRSO i bez miesięcznych opłat.
 3. Alliant Credit Union : Najlepsza dla bankomatów, internetowa unii kredytowej z wysokimi stawkami i ogromną siecią bankomatów.
 4. Chase : Najlepszy dla bonusowych, stacjonarny bank ze świetnym bonusem za rejestrację i dużą siecią oddziałów.
 5. Bank of America : najlepszy dla bankowości internetowej, tradycyjnego banku z wieloma opcjami obsługi klienta.

Często zadawane pytania dotyczące banków krajowych

Co to znaczy być bankiem narodowym?

Na potrzeby tego podsumowania banki krajowe to instytucje finansowe obecne w co najmniej 15 stanach. W przypadku banków posiadających oddziały rozważaliśmy tylko te, które mają co najmniej 1000 lokalizacji, ale niektóre banki są online i nie mają oddziałów. Konta w tych bankach internetowych są dostępne dla osób mieszkających w prawie każdym stanie.

Co odróżnia duże banki od mniejszych?

Duże banki krajowe obsługują więcej obszaru kraju niż banki regionalne lub lokalne. Bank regionalny może obsługiwać tylko kilka sąsiednich krajów; bank społeczny może obsługiwać tylko jedno miasto w stanie.

Banki krajowe mają zwykle więcej zasobów technologicznych i szerszą gamę produktów niż mniejszy bank; z drugiej strony mniejsze banki mogą oferować bardziej spersonalizowane usługi.

Jakie odsetki płacą najlepsze duże banki?

Najlepsze krajowe banki stacjonarne nie zawsze płacą najwyższe oprocentowanie produktów oszczędnościowych. Podobnie jak inne banki stacjonarne, mogą płacić za oszczędności około średniej krajowej – 0,05% – lub mniej.

Podobnie jak inne banki internetowe, najlepsze krajowe banki internetowe często mają wyższe RRSO. Nie jest trudno znaleźć stawki 0,75% lub wyższe.

»Znajdź najlepsze stawki oszczędności dzięki najlepszym internetowym kontom oszczędnościowym NerdWallet o wysokich dochodach

Czy banki krajowe są lepsze niż inne rodzaje banków?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli Twoim największym priorytetem jest dostępność osobista, dobrym wyborem może być krajowy bank stacjonarny. Bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz oddział bez względu na to, gdzie mieszkasz. Jeśli interesują Cię najlepsze stawki i duże sieci bankomatów, jeden z najlepszych krajowych banków internetowych może być dobrym rozwiązaniem.

Jeśli dostęp do oddziału daleko od domu nie jest priorytetem i naprawdę cenisz sobie osobistą, spersonalizowaną obsługę, bank regionalny lub lokalny może być dla Ciebie lepszy.

Czy najlepsze krajowe banki są zwykłymi bankami?

Niekoniecznie. Wiele opcji NerdWallet dla najlepszego banku krajowego jest dostępnych online, ponieważ często oferują one lepsze oprocentowanie depozytów niż banki tradycyjne. Ale niektóre banki tradycyjne wyróżniają się z innych powodów, takich jak solidne premie za rejestrację lub obsługa klienta.

Wiele banków internetowych pozwala ludziom na rejestrację z niemal dowolnego miejsca w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy większość banków tradycyjnych ma kilka stanów, których nie obsługują. Na przykład Chase ma oddziały wzdłuż wschodniego i zachodniego wybrzeża, ale nie obsługuje niektórych zachodnich stanów.

Co odróżnia najlepsze duże banki stacjonarne od najlepszych banków internetowych?

Najlepsze krajowe banki stacjonarne i najlepsze krajowe banki internetowe mają różne wady i zalety. Banki tradycyjne częściej oferują promocje lub bonusy powitalne dla nowych kont, podczas gdy banki internetowe są bardziej skłonne do płacenia wyższych stawek za depozyty, często powyżej 0,75% za oszczędności.

Chociaż oba są otwarte dla wielu osób w Stanach Zjednoczonych, banki stacjonarne mają bardziej bezpośredni dostęp, podczas gdy banki internetowe mają długie godziny obsługi klienta lub duże sieci bankomatów.

Czy moje pieniądze są bezpieczniejsze w banku krajowym?

Twoje pieniądze są równie bezpieczne w każdym banku, który jest ubezpieczony przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów. Dopóki Twój bank jest objęty taką ochroną – a tak jest w większości banków – jesteś ubezpieczony do kwoty 250 000 USD na osobę, na kategorię własności i na bank.

»Przeczytaj o ubezpieczeniu FDIC

Jaki jest bank nr 1 w Ameryce?

Obecnie największym bankiem w Ameryce pod względem depozytów jest Chase Bank. Posiada oddziały w około 35 stanach i około 16 000 bankomatów, a także wydłużone godziny obsługi klienta przez telefon.

Nie musi to jednak oznaczać, że Chase jest bankiem, który powinieneś wybrać. Przed dokonaniem wyboru zważ jego stopy procentowe, opłaty i dodatkowe czynniki z innymi opcjami w Twojej okolicy.

Który bank jest najlepiej oceniany w Ameryce?

Istnieje wiele sposobów oceny banku, ale najważniejsza jest satysfakcja klienta. Według badania satysfakcji z bankowości detalicznej JD Power 2020 w USA℠ Chase jest jedynym z pięciu największych banków w kraju, który wygrał w dowolnym regionie.

Chase to bank najlepiej oceniany pod względem satysfakcji klientów w Kalifornii i na Florydzie. Uzyskał wynik co najmniej 80% wśród ankietowanych klientów w każdym innym regionie.

Jakie jest 10 największych banków w Stanach Zjednoczonych?

Według najnowszych danych Rezerwy Federalnej, 10 największych banków detalicznych w USA pod względem aktywów to:

 1. Chase Bank
 2. Bank Ameryki
 3. Wells Fargo
 4. Citibank
 5. Bank USA
 6. Truist Bank
 7. PNC Bank
 8. TD Bank
 9. Capital One
 10. HSBC

Banki te mają zazwyczaj duże sieci oddziałów i bankomatów oraz oferują wiele różnych produktów, a także długie godziny obsługi klienta. Ale zanim zarejestrujesz się w jednym, powinieneś rozważyć swoje priorytety, w tym stopy procentowe i dostępność.

Co jest lepsze: Chase kontra Wells Fargo? Wells Fargo kontra Bank of America?

Największe banki w kraju mają podobną ofertę. Istnieją jednak pewne różnice. Na przykład Wells Fargo nieco ułatwia odstąpienie od opłat za podstawowe sprawdzanie niż Chase czy Bank of America. A Chase nie pobiera opłat za przelewy zabezpieczające debet, podczas gdy Bank of America to robi. Wells Fargo pobierze opłatę tylko wtedy, gdy nie dokonasz depozytu zabezpieczającego lub nie dokonasz przelewu tego samego dnia.

Wybór najlepszego banku zależy od tego, z jakich usług korzystasz najczęściej i który bank ma najwięcej oddziałów i bankomatów w pobliżu, dlatego warto zagłębić się w szczegóły.

Możesz przeczytać więcej na temat bezpośrednich porównań NerdWallet z największymi bankami w kraju:

Które banki krajowe wypłacą mi premię?

Niektóre banki oferują premię za rejestrację dla nowych klientów, którzy otwierają konta. W dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym znalezienie bonusów w wysokości około 200 $.

Wiele banków krajowych konsekwentnie oferuje premie za rejestrację; Oferta czekowa Chase jest szczególnie dobra, ale oferują je również Citibank, Bank of America i HSBC. Możesz dowiedzieć się więcej na liście najlepszych promocji bankowych w NerdWallet.