Aplikacja gotówkowa: Jak bezpiecznie przesyłać pieniądze

Aplikacja gotówkowa: Jak bezpiecznie przesyłać pieniądze
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Wielu z nas chce, aby nasze życie finansowe było tak proste, jak to tylko możliwe. Piszemy jeden czek do właściciela i czekamy, aż nasi współlokatorzy zapłacą nam za swoją część czynszu. Proponujemy odebranie karty w restauracji zamiast prosić serwer o podzielenie go na siedem sposobów. Dajemy przyjacielowi kilka dolarów, kiedy tego potrzebuje, i mówimy, że może nam kiedyś zwrócić.

© SDI Productions / Getty Images Kobieta siedząca przy stole za pomocą swojego smartfona

Ale pożyczanie ludziom pieniędzy – nawet na coś tak niewielkiego, jak koszt posiłku w restauracji – może być kosztowną propozycją. Według badania Bankrate z 2019 roku 60 procent dorosłych Amerykanów pożyczyło gotówkę przyjacielowi lub członkowi rodziny, oczekując spłaty; 37 procent tych dorosłych nigdy więcej nie zobaczyło pieniędzy.

W tym miejscu pojawiają się aplikacje do przelewów peer-to-peer, takie jak Cash App. Cash App nie tylko ułatwia wysyłanie pieniędzy do znajomych i rodziny, ale także ułatwia żądanie płatności od ludzi. Nie twierdzimy, że wysłanie komuś prośby o aplikację gotówkową zapewni otrzymanie należnych pieniędzy, ale powiadomienie o aplikacji gotówkowej może służyć jako pomocne przypomnienie.

Ponadto aplikacja Cash App umożliwia bezpośrednie wpłacenie wypłaty na konto Cash App, inwestowanie środków na saldzie konta i używanie karty gotówkowej do robienia zakupów wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa. Cash App to już nie tylko usługa przekazów pieniężnych; to pełnoprawne narzędzie finansowe.

Jak działa Cash App? Jakie są opłaty za aplikację Cash? Czy powinieneś poprosić o kartę Cash App? Przyjrzyjmy się, jak bezpiecznie przesyłać pieniądze za pomocą Cash App – i jak możesz używać Cash App, aby spłacać przyjaciół i rodzinę, otrzymywać zwrot kosztów grupowych i zdobywać nagrody za swoje zakupy.

Co to jest Cash App?

Cash App to usługa przekazów pieniężnych typu peer-to-peer. Podobnie jak Venmo, Cash App umożliwia szybkie wysyłanie i odbieranie pieniędzy. Możesz użyć Cash App, aby zapłacić swoją część czynszu, zwrócić pieniądze przyjaciołom i członkom rodziny, przekazać darowizny, a nawet napiwki fryzjera. Możesz również użyć aplikacji Cash App, aby poprosić o pieniądze znajomych i rodzinę. Jeśli na przykład pokryjesz posiłek przyjaciela podczas grupowego brunchu, możesz wysłać znajomemu wezwanie do zapłaty za pośrednictwem aplikacji Cash App, aby upewnić się, że otrzymasz zwrot pieniędzy.

Niedawno aplikacja Cash App została rozszerzona o dodatkowe funkcje – takie jak możliwość inwestowania salda konta Cash App oraz możliwość otrzymywania bezpośrednich wpłat na konto Cash App. (Możesz nawet zdeponować czek stymulacyjny na koronawirusa na swoim koncie Cash App!) Istnieje również nowa karta Cash App, która działa jak karta debetowa, działa wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa i umożliwia dokonywanie płatności z salda Cash App.

Jak działa Cash App?

Cash App ma prosty interfejs, który ułatwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy. Wybierz kwotę w dolarach, którą chcesz wysłać lub odebrać, dotknij „Poproś” lub „Zapłać”, a będziesz mieć kilka sekund na wysłanie pieniędzy znajomemu lub zażądanie ich przesłania.

Pieniądze, które wysyłasz i otrzymujesz za pośrednictwem aplikacji Cash App, mogą pochodzić z połączonej karty debetowej, karty kredytowej lub konta bankowego – ale możesz również dodać pieniądze do swojego konta Cash App i pobierać z tego salda podczas wysyłania środków. Możesz nawet otrzymać wypłatę bezpośrednio zdeponowaną na koncie Cash App, jeśli chcesz zmaksymalizować saldo Cash App.

Po skonfigurowaniu konta Cash App możesz poprosić o kartę gotówkową. Ta karta Cash App to bezpłatna karta debetowa, która działa wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa. Wszelkie zakupy dokonane na karcie gotówkowej zostaną wypłacone z salda aplikacji Cash App (lub, jeśli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na saldzie, z połączonego konta bankowego) – a program Cash App Boost umożliwia zdobywanie nagród za codzienne zakupy, w tym 1 $ zniżki na wizyty w kawiarni.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem, Cash App umożliwia inwestowanie salda konta w akcje lub Bitcoin. Zacznij inwestować już od 1 dolara i wykorzystaj saldo w aplikacji gotówkowej do inwestowania w popularne firmy, takie jak Nike, Apple i Disney.

Jakie są opłaty?

Istnieją dwie potencjalne opłaty za aplikację gotówkową, ale obu można uniknąć.

  • Cash App pobiera opłatę w wysokości 3%, jeśli używasz karty kredytowej do wysyłania pieniędzy, ale dokonywanie płatności za pomocą karty debetowej lub konta bankowego jest bezpłatne.
  • Cash App pobiera również opłatę w wysokości 1,5%, jeśli zażądasz natychmiastowego transferu środków z konta Cash App na połączoną kartę debetową. Jeśli poprosisz o przelew pieniędzy na konto bankowe, przelew jest bezpłatny – musisz jednak poczekać 1-3 dni robocze na przetworzenie transakcji.

Jak używać aplikacji Cash App do wysyłania pieniędzy znajomym

Utwórz konto Cash App

Najpierw pobierz Cash App za pośrednictwem App Store lub Google Play. Następnie otwórz aplikację i utwórz konto, wprowadzając swój numer telefonu lub adres e-mail i dodając jednorazowy kod logowania, który zapewnia Cash App. Aby otworzyć konto Cash App, musisz mieć ukończone 18 lat.

Połącz swoją kartę debetową, kartę kredytową lub konto bankowe

Podczas otwierania nowego konta Cash App zostaniesz poproszony o dodanie konta bankowego za pomocą karty debetowej. Wprowadź numer swojej karty debetowej, aby zakończyć proces, lub pomiń ten krok. Po utworzeniu konta możesz dodać dodatkowe banki i karty kredytowe, dotykając ikony banku na ekranie głównym aplikacji.

Jeśli połączysz aktywną kartę debetową z kontem Cash App, będziesz mógł odebrać $ cashtag. To krótki pseudonim, który możesz nadać rodzinie i znajomym, aby ułatwić im znalezienie Cię w aplikacji. Ludzie będą również mogli wysyłać Ci pieniądze, wpisując Twój adres e-mail lub numer telefonu, jeśli nie znają lub nie pamiętają Twojego tagu $ cashtag.

Rozpocznij proces płatności

Wpisz kwotę, którą chcesz przelać. Następnie dotknij „Zapłać”, a aplikacja gotówkowa poprosi Cię o zidentyfikowanie osoby, która powinna otrzymać pieniądze.

Znajdź osobę, do której chcesz wysłać pieniądze

Wpisz adres e-mail, numer telefonu lub $ cashtag osoby, do której chcesz wysłać pieniądze. Twój odbiorca nie musi mieć konta Cash App; o ile masz ich adres e-mail lub numer telefonu, możesz użyć aplikacji Cash App, aby przelać im pieniądze. Należy pamiętać, że jeśli odbiorca nie przyjmie pieniędzy w ciągu 14 dni, przelew wygaśnie.

Dokończ transfer

Wpisz finanso krótką informację o tym, czego dotyczy płatność – może na przykład płacisz komuś z powrotem za bilety do kina – i ponownie dotknij „Zapłać”, aby dokończyć przelew.

Czy Cash App przyjmuje karty kredytowe?

Aplikacja Cash umożliwia połączenie kart kredytowych z kontem i używanie tych kart do robienia zakupów lub przesyłania pieniędzy. Korzystając z karty kredytowej w aplikacji Cash App, zapłacisz 3% opłaty za transakcję. Jeśli chcesz uniknąć płacenia tej opłaty, użyj karty debetowej lub połączonego konta bankowego z aplikacją Cash App – ponieważ transakcje debetowe i transakcje na rachunkach bankowych są wolne od opłat.

Kiedy używasz karty kredytowej do wysyłania pieniędzy znajomym w aplikacji Cash, pamiętaj, że Twój pożyczkodawca może sklasyfikować transakcję jako zaliczkę gotówkową. Niektórzy pożyczkodawcy traktują transakcje peer-to-peer jako zaliczki gotówkowe, ponieważ uważają je za odpowiednik przekazania gotówki przyjacielowi – a zaliczki gotówkowe mają wyższe niż zwykle stopy procentowe, które zaczynają się kumulować w dniu zawarcia transakcji, bez okresu karencji abyś mógł spłacić dług bez odsetek. Aby zminimalizować koszt zaliczki gotówkowej, spłać saldo karty kredytowej tak szybko, jak to możliwe.

Najlepszy sposób na zdobywanie nagród dzięki aplikacji Cash App?

Ponieważ niektórzy pożyczkodawcy oznaczają transakcje kartą kredytową Cash App jako zaliczki gotówkowe, podczas korzystania z aplikacji Cash App dobrze jest trzymać się rachunku debetowego lub połączonego konta bankowego. Jednak nadal możesz korzystać z aplikacji Cash App, aby zmaksymalizować korzyści z karty kredytowej. Na przykład, jeśli wybierasz się na kolację z grupą przyjaciół, możesz użyć karty kredytowej, która nagradza restauracje za posiłki dla wszystkich, a Twoi znajomi mogą wypłacić Ci pieniądze na pokrycie ich udziału w kolacji.

Jeśli masz jedną z najlepszych kart kredytowych w swoim portfelu, nadal używaj tej karty do jak największej liczby zakupów – a jeśli możesz odebrać rachunek grupowy i zachęcić znajomych do korzystania z aplikacji Cash App, wygrana-wygrana.

Jeśli masz kartę gotówkową, możesz skorzystać z programu doładowania Cash App, aby uzyskać natychmiastowe rabaty na zakupy. To kolejny świetny sposób na zdobywanie nagród dzięki aplikacji Cash App!

Często zadawane pytania dotyczące aplikacji Cash

Czy transakcje Cash App są bezpieczne i prywatne?

Wszystkie informacje dotyczące płatności w aplikacji Cash App są szyfrowane, a użytkownicy otrzymują jednorazowy kod logowania za każdym razem, gdy logują się do aplikacji. Wszelkie dokonywane transakcje są prywatne i nie pojawiają się w publicznym kanale społecznościowym, takim jak transakcje Venmo.

Czy pieniądze na moim koncie Cash App są ubezpieczone?

Pieniądze na Twoim koncie Cash App nie są ubezpieczone przez FDIC. Oznacza to, że Twoje pieniądze nie są objęte wsparciem federalnym, jeśli wyślesz je do niewłaściwej osoby lub w ramach oszukańczej działalności.

Jak szybko przechodzą transakcje Cash App?

Transakcje gotówkowe są natychmiastowe.

Czy mogę anulować transakcję Cash App?

Ponieważ transakcje w aplikacji Cash App są natychmiastowe, nie będziesz w stanie anulować transakcji po jej wykonaniu.

Jeśli dokonasz przypadkowej płatności lub przelej pieniądze do niewłaściwej osoby, możesz skorzystać z funkcji żądania Cash App, aby zażądać zwrotu pieniędzy – ale nie ma gwarancji, że ponownie zobaczysz swoją gotówkę. Dlatego ważne jest, aby zawsze dokładnie sprawdzić swoje #cashtagi, numery telefonów i kwoty w dolarach przed wysłaniem pieniędzy za pośrednictwem aplikacji Cash, Venmo lub jakiejkolwiek innej usługi płatności peer-to-peer.