Co się dzieje, gdy bank upada?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 21 września 2020 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajAwaria banku. To jedna z największych obaw wielu oszczędzających, gdy zbliża się recesja. Ponieważ gospodarka amerykańska weszła w recesję na początku roku, niektórzy zastanawiają się, co by się stało, gdyby ich bank upadł. W końcu podczas ostatniej recesji doszło do kilku dość wyraźnych upadłości banków, które doprowadziły inne do skrajności.

  Więc co się dzieje, gdy bank upadnie? Spójrzmy.

  Co dzieje się w przypadku upadku banku

  Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) to niezależna agencja regulacyjna rządu federalnego nadzorująca bankowość w Stanach Zjednoczonych. Banki upadłe są wymieniane jako takie, gdy FDIC lub stanowa agencja regulacyjna zamyka bank. Gdy to się stanie, aktywa banku trafiają do agencji – często FDIC – a długi zostają rozwiązane.

  Zwykle jednak FDIC nie chce w rzeczywistości prowadzić banku i nim zarządzać, według Kirka Meyera, zarejestrowanego konsultanta finansowego i byłego eksperta bankowego w FDIC.

  „Kiedy instytucja upadnie, na ogół zostanie to ogłoszone w piątek wieczorem, kiedy to organy regulacyjne przejmą tę instytucję i będą pracować nad jej sprzedażą lub rozwiązaniem – mówi Meyer. „W przypadku sprzedaży instytucja kupująca zostanie ogłoszona i zostanie opracowany proces przejścia.

  Z drugiej strony, jeśli bank zostanie rozwiązany, FDIC staje się odpowiedzialny za likwidację instytucji. FDIC ureguluje długi i roszczenia za depozyty przekraczające limit ubezpieczenia.

  Co dzieje się z Twoimi pieniędzmi, gdy bank zostaje zamknięty

  Co się dzieje, gdy bank upadnie i masz pieniądze na różnych kontach? To zależy od tego, czy pieniądze są ubezpieczone, czy nie. Ogólnie rzecz biorąc, według Jima Pendergasta, starszego wiceprezesa altLINE by The Southern Bank, istnieje duża szansa, że ​​Twój bank jest ubezpieczony przez FDIC.

  „Teoretycznie twoje pieniądze są bezpieczne – mówi Pendergast. – Ale to trochę tak, jakby powiedzieć, że twój dom jest bezpieczny podczas piekła, jeśli masz osłonę przeciwpożarową. Przeżycie nie jest bezstresowym procesem .

  Najważniejszą rzeczą, o którą musisz się martwić w przypadku upadku banku, jest to, czy suma depozytów w instytucji przekracza 250 000 USD. Masz zagwarantowane pieniądze do tej kwoty, ale żadna dodatkowa kwota nie jest ubezpieczona. Oto, co dzieje się w każdym przypadku:

  • Ubezpieczony : Jeśli Twoje depozyty w instytucji są poniżej limitu, możesz spodziewać się pełnego zwrotu pieniędzy wypłaconych z funduszy regulacyjnych.
  • Brak ubezpieczenia : według Meyera w przypadku kwot powyżej 250 000 USD sytuacja jest nieco trudniejsza. Jeśli własność banku zostanie przeniesiona do zdrowszego banku, istnieje duża szansa, że ​​nic nie zostanie utracone. Jeśli jednak tak nie jest, może być konieczne złożenie wniosku o nadwyżkę środków. Zwrot kosztów otrzymasz tylko wtedy, gdy po sprzedaży aktywów pozostaną pieniądze.Niezależnie od tego, jeśli Twoje pieniądze są przechowywane w banku ubezpieczonym przez FDIC, będziesz mieć gwarancję co najmniej do 250 000 USD. Tak więc, nawet jeśli masz więcej w banku, przynajmniej otrzymasz zwrot do wysokości limitu. Następnie możesz zobaczyć, jak uzyskać resztę później.

   „Gdy bank upada, FDIC dąży do zwrotu Twoich pieniędzy w ciągu jednego dnia i to byłoby miłe – mówi Pendergast. „Prawdopodobnie wystąpi pewne opóźnienie, ale pomimo potencjalnych komplikacji FDIC dostanie się tam i załagodzi sprawę.

   Według strony internetowej FDIC ma on na celu zwrot pieniędzy z ubezpieczenia w ciągu dwóch dni roboczych od upadłości banku.

   National Credit Union Association (NCUA) świadczy podobne usługi spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym. Jeśli twoje pieniądze są w kasie, są one podobnie chronione przez NCUA, z takimi samymi limitami. Zapewnia to spokój ducha, niezależnie od tego, jaki rodzaj instytucji preferujesz za swoje pieniądze.

   Należy jednak pamiętać, że niektóre banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają rachunki, które nie są objęte ubezpieczeniem FDIC lub NCUA. Jeśli masz konto maklerskie w swoim banku, pieniądze te zostaną pokryte przez Securities Investor Protection Corporation (SIPC). SIPC obejmuje do 500 000 USD papierów wartościowych i środków pieniężnych przechowywanych na Twoim rachunku maklerskim.

   Upewnij się, że rozumiesz, które konta są objęte danym rodzajem ubezpieczenia w przypadku awarii, aby wiedzieć, do jakiej kwoty masz prawo, a także skąd pochodzi gwarancja.

   Co powoduje upadki banków

   FDIC powstał w 1933 r. W odpowiedzi na upadki banków podczas Wielkiego Kryzysu. Banki faktycznie płacą składki ubezpieczeniowe, aby otrzymać taką ochronę, wyjaśnia Meyer, więc nie są zaangażowane żadne fundusze podatników.

   Upadłości banków powstają głównie z powodu niezdolności zaangażowanych instytucji do wywiązania się z ciążących na nich zobowiązań. Obowiązki te mogą dotyczyć deponentów lub innych instytucji. Istnieją jednak różne czynniki, które mogą spowodować niezdolność do utrzymania wypłacalności.

   „Jeśli bank podejmie zbyt duże ryzyko w swoich inwestycjach lub portfelu kredytowym i zda sobie sprawę ze strat, może to być przyczyną niepowodzenia – mówi Meyer. „Jeśli nie zostanie pozyskany dodatkowy kapitał, a straty będą wystarczająco dotkliwe, organy regulacyjne przyjmą, że instytucja ją sprzeda lub zlikwiduje.

   Fakt, że banki finansują własne polisy ubezpieczeniowe oznacza, że ​​jeśli bank podjął większe ryzyko, niż jest w stanie poradzić, podatnicy nie są narażeni na straty. Zasadniczo, gdy otrzymasz zwrot pieniędzy do wysokości limitu, nie musisz martwić się o zwrot własnych pieniędzy w postaci podatków.

   Konkluzja

   W większości przypadków, jeśli przechowujesz pieniądze w instytucji ubezpieczonej przez FDIC, Twoje pieniądze są bezpieczne – co najmniej do 250 000 USD na kontach w upadającej instytucji. Masz gwarancję, że 250 000 USD, a jeśli bank zostanie przejęty, istnieje duża szansa, że ​​nawet kwoty przekraczające limit zostaną płynnie przelane do nowego banku.

   Nawet jeśli bank upadnie i masz więcej pieniędzy niż wynosi limit, nadal możesz złożyć wniosek do FDIC, prosząc o zwrot części swoich aktywów. Oznacza to więcej papierkowej roboty, ale możesz mieć również szansę na odzyskanie kwoty przekraczającej limit, jeśli po likwidacji pozostaną aktywa.

   Jednak w wielu przypadkach Pendergast zwraca uwagę, że cały proces przebiega płynnie i możesz nie mieć żadnych pieniędzy na ryzyko.

   „Jeśli znajdą bank do przejęcia, a sprawy pójdą zgodnie z planem, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że pierwotny bank upadł – mówi Pendergast. „Będziesz wiedział tylko, że czeki i konto debetowe nadal działają prawidłowo, a pewnego dnia otrzymasz nowe karty debetowe.