Co się dzieje z 401 (k) po odejściu z pracy?

Category: Istnieje Kilka
17 lutego 2021

Masz opcje, ale niektóre mogą być lepsze niż inne

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINPo odejściu z pracy masz kilka możliwości uzyskania 401 (k). Możesz mieć możliwość pozostawienia swojego konta tam, gdzie się znajduje. Alternatywnie możesz przelać pieniądze ze starego 401 (k) na nowe konto u nowego pracodawcy lub przelać je na indywidualne konto emerytalne (IRA), ale najpierw musisz sprawdzić, kiedy kwalifikujesz się do udziału w nowym plan. Możesz również wypłacić część lub całość pieniędzy, ale wiąże się to z poważnymi konsekwencjami podatkowymi.

  Przed podjęciem decyzji, którą trasę wybrać, należy zapoznać się ze szczegółami dostępnych opcji.

  Kluczowe wnioski
 • Plany 401 (k) to świetny sposób na oszczędzanie na emeryturę podczas pracy, ale co się dzieje, gdy odchodzisz z pracy?
 • Jeśli zmienisz firmę, możesz przenieść swój plan emerytalny na 401 (k) nowego pracodawcy lub na indywidualne konto emerytalne (IRA).Jeśli przejdziesz na emeryturę, możesz zacząć otrzymywać wypłaty w wieku 59 lat i zacząć dokonywać minimalnych wypłat w wieku 72 lat.Zostaw to swojemu byłemu pracodawcy

  Jeśli zainwestowałeś więcej niż 5000 $ w 401 (k), większość planów pozwala ci zostawić go tam, gdzie jest po rozstaniu się z pracodawcą. „Jeśli jest poniżej 1000 USD, firma może wymusić wypłatę pieniędzy, wystawiając Ci czek – mówi Bonnie Yam, CFA, CFP, CLU, ChFC, RICP, EA, CVA, CEPA, Pension Maxima Investment Advisory Inc., Scarsdale, NY „Jeśli wynosi od 1000 do 5000 USD, firma musi pomóc Ci założyć IRA, która będzie hostować pieniądze, jeśli Cię zmuszają.

  Jeśli zaoszczędziłeś znaczną kwotę i podoba ci się portfel planu, pozostawienie 401 (k) u poprzedniego pracodawcy może być dobrym pomysłem. Jeśli prawdopodobnie zapomnisz o koncie lub nie jesteś pod wrażeniem opcji inwestycyjnych lub opłat planu, rozważ inne opcje.

  „Kiedy odchodzisz z pracy i masz plan 401 (k) zarządzany przez Twojego pracodawcę, masz domyślną opcję nie robienia niczego i kontynuowania zarządzania pieniędzmi tak jak wcześniej – mówi Steven Jon Kaplan, dyrektor generalny , True Contrarian Investments LLC, Kearny, NJ „Jednak zazwyczaj nie jest to dobry pomysł, ponieważ te plany mają bardzo ograniczony wybór w porównaniu z ofertami IRA dostępnymi u większości brokerów.

  Określenie bezpośredniego najazdu jest ważne. Oznacza to, że pieniądze trafiają bezpośrednio z instytucji finansowej do instytucji finansowej i nie są liczone jako zdarzenie podlegające opodatkowaniu.

  Przekaż to nowemu pracodawcy

  Jeśli zmieniłeś pracę, sprawdź, czy twój nowy pracodawca oferuje 401 (k) i kiedy kwalifikujesz się do udziału. Wielu pracodawców wymaga od nowych pracowników przepracowania określonej liczby dni, zanim będą mogli zapisać się na plan oszczędności emerytalnych.

  Po zarejestrowaniu się w planie u nowego pracodawcy możesz łatwo przenieść swoje stare 401 (k). Możesz zdecydować, aby administrator starego planu zdeponował zawartość Twojego konta bezpośrednio w nowym planie, wypełniając po prostu kilka dokumentów. Nazywa się to przelewem bezpośrednim, dokonywanym od depozytariusza do depozytariusza, i pozwala zaoszczędzić wszelkie ryzyko związane z podatkami lub niedotrzymaniem terminu.

  Alternatywnie możesz zdecydować, że saldo Twojego starego konta zostanie przekazane Ci w formie czeku. Musisz jednak wpłacić środki na nowy 401 (k) w ciągu 60 dni, aby uniknąć płacenia podatku dochodowego od całego salda. Upewnij się, że Twoje nowe konto 401 (k) jest aktywne i gotowe do przyjmowania składek, zanim zlikwidujesz swoje stare konto.

  „Konsolidacja starych kont 401 (k) w programie 401 (k) obecnego pracodawcy ma sens, jeśli 401 (k) obecnego pracodawcy jest dobrze zorganizowana i efektywna kosztowo oraz daje o jedną rzecz mniej do śledzenia – mówi Stephen J. Taddie, partner zarządzający, Stellar Capital Management LLC, Phoenix, Ariz. „Upraszczanie spraw teraz ułatwia również spadkobiercom sprawę, gdyby musieli zająć się później twoimi sprawami.

  Jeszcze jedna kwestia, jeśli zbliżasz się do wieku emerytalnego: pieniądze w 401 (k) obecnego pracodawcy nie podlegają wymaganym minimalnym wypłatom (RMD). Pieniądze w innych planach 401 (k) i tradycyjnych IRA podlegają RMD.

  Środki w 401 (k) u twojego obecnego pracodawcy nie podlegają wymaganym minimalnym wypłatom.

  Roll It Over Into IRA

  Jeśli nie przeprowadzasz się do nowego pracodawcy lub Twój nowy pracodawca nie oferuje planu emerytalnego, nadal masz dobrą opcję. Możesz przenieść swoje stare 401 (k) do IRA.

  Konto otworzysz samodzielnie, za pośrednictwem wybranej przez siebie instytucji finansowej. Możliwości są prawie nieograniczone. Oznacza to, że nie jesteś już ograniczony do opcji udostępnionych przez pracodawcę.

  „Największą zaletą wprowadzenia 401 (k) do IRA jest swoboda inwestowania, jak chcesz, gdzie chcesz i w co chcesz – mówi John J. Riley, AIF, założyciel i główny strateg inwestycyjny w Cornerstone Investment Services, Providence, RI „Istnieje kilka ograniczeń dotyczących kumulacji IRA.

  „Jedną kwestią, którą możesz chcieć rozważyć, jest to, że w niektórych stanach, takich jak Kalifornia, jeśli jesteś w trakcie procesu sądowego lub uważasz, że istnieje potencjał do przyszłego roszczenia przeciwko tobie, możesz zostawić swoje pieniądze w 401 (k) zamiast przekształcać go w IRA , mówi doradca finansowy Jarrett B. Topel, CFP, Topel & DiStasi Wealth Management, Berkeley, Kalifornia. IRA. Innymi słowy, wierzycielom / powodom trudniej jest zdobyć pieniądze z twojego 401 (k) niż pieniądze z twojego IRA.

  Wiek, w którym możesz zacząć brać kwalifikowane wypłaty od 401 (tys.)

  Weź dystrybucje

  Możesz zacząć brać kwalifikowane wypłaty od dowolnego 401 (k), starego lub nowego, po 59 roku życia. Oznacza to, że możesz zacząć pobierać pieniądze bez płacenia 10% kary podatkowej za wcześniejszą wypłatę.

  Jeśli przechodzisz na emeryturę, może to być dobry moment, aby zacząć czerpać z oszczędności w ramach miesięcznych dochodów.

  Jeśli masz tradycyjny 401 (k), musisz zapłacić podatek dochodowy według zwykłej stawki od wszelkich wypłat, które podejmujesz. Jeśli masz wyznaczone konto Roth, wszelkie wypłaty, które pobierasz po osiągnięciu wieku 59 lat, są wolne od podatku, o ile posiadasz konto przez co najmniej pięć lat. Jeśli nie spełniasz wymogu pięciu lat, opodatkowaniu podlega tylko część zarobków z Twoich wypłat.

  Jeśli przejdziesz na emeryturę przed ukończeniem 55. roku życia lub zmienisz pracę przed ukończeniem 59 lat, nadal możesz pobierać wypłaty z 401 (k). Jednakże, oprócz podatku dochodowego, będziesz musiał zapłacić 10% karny podatek od podlegającej opodatkowaniu części Twojej wypłaty, która może stanowić całość. Kara 10% nie dotyczy osób, które przechodzą na emeryturę po 55 roku życia, ale przed 59 rokiem życia.

  Po osiągnięciu wieku 72 lat musisz zacząć pobierać wymagane minimalne wypłaty z 401 (k). Kwota RMD jest podyktowana oczekiwaną długością życia i saldem konta. IRS ma poręczny arkusz kalkulacyjny, który pomoże Ci obliczyć kwotę, którą musisz wypłacić.

  Wypłać

  Oczywiście możesz po prostu wziąć gotówkę i uciekać. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zlikwidować stary kod 401 (k) i przyjąć wypłatę ryczałtową, większość doradców finansowych zdecydowanie przed tym ostrzega. Zmniejsza to niepotrzebnie Twoje oszczędności emerytalne, a do tego zostaniesz opodatkowany od całej kwoty.

  Jeśli masz dużą sumę na starym koncie, obciążenie podatkowe pełnej wypłaty może nie być warte gratyfikacji. Ponadto prawdopodobnie podlegasz 10% karze za wcześniejsze wypłaty. Wcześniejsze 

  „Oprócz konieczności płacenia regularnych podatków dochodowych i kary podatkowej w wysokości 10% przed ukończeniem 55. roku życia (nie są to małe względy), niewiele osób bierze pod uwagę wartość w czasie (w tym przypadku odroczonych podatków) pieniędzy już zaoszczędzonych – mówi Jane B. Nowak, CFP, planista finansowy, SouthBridge Advisors, Atlanta, Georgia. „Przyjmując pełną wypłatę, tworzą potrzebę„ zacząć wszystko od nowa od oszczędzania na emeryturę. Ogólnie rzecz biorąc, dużo lepszym pomysłem jest pozostawienie pieniędzy na odroczony podatek na koncie emerytalnym i nie skorzystanie z wypłaty .

  Podsumowanie

  Być może Riley najlepiej podsumowuje, co możesz chcieć zrobić z pieniędzmi z planu 401 (k) byłego pracodawcy: „Przed podjęciem decyzji, co zrobić z pieniędzmi 401 (k), trzeba spojrzeć na wszystkie za i przeciw.