Czy mogę odbudować swój kredyt po ogłoszeniu upadłości na podstawie rozdziału 13?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Opublikowano 13 grudnia 2013 o 11:15 czasu EST

Pytanie czytelnika WRAL

Złożyłem Rozdział 13 w kwietniu 2009 r. I potwierdziłem czerwiec 2009 r. I zakończę pod koniec grudnia tego roku. Kiedy złożyłem wniosek, miałem przyzwoity kredyt, żadnych windykacji, przejęć ani zaległych kont. Miałem kilka opóźnionych płatności w mojej historii kredytowej, ale poza tym mój kredyt był w dobrym stanie.

Mój stosunek zadłużenia do dochodów po rozstaniu z mężem niestety nie był na moją korzyść i zamiast zajmować się windykacją, którą złożyłam. Zawsze wynajmowałem (jestem w obecnym dzierżawie od prawie 8 lat) nigdy nie posiadałem domu, więc nie straciłem go w upadłości.

Całe moje zadłużenie było oparte na karcie kredytowej, bez niespłaconych pożyczek. Mój obecny samochód został opłacony. Miesięczne wydatki obejmują czynsz, ubezpieczenie (samochód / najemca), media, dwa rachunki medyczne (łącznie 150 USD), plan spłaty IRS (75 USD miesięcznie na rachunek podatkowy w wysokości 1400 USD poniesiony, gdy zmieniłem stanowisko w 2012 roku z sektora prywatnego na stan) i inny dzień na wydatki dzienne.

Każdego roku sprawdzam mój raport kredytowy za pomocą bezpłatnych raportów i zgłaszam wszelkie problemy, które widzę. Kiedy sprawdzałem w zeszłym miesiącu, moja zdolność kredytowa wyniosła 520. Pracuję w tym samym przedsiębiorstwie (na różnych stanowiskach) od 2004 roku i mam bardzo stabilną historię pracy. Mam 2 rachunki bankowe, ani w spółdzielczej spółce kredytowej, z doskonałą historią. Jedyne pożyczki, jakie kiedykolwiek miałem, dotyczyły pojazdów i zostały spłacone przed moim bankructwem. Obecnie nie mam zgromadzonych oszczędności, ale jestem częścią systemu emerytalnego nauczycieli u mojego pracodawcy.

Moje pytanie brzmi: po jakim czasie po potwierdzeniu wypisu będę w stanie zająć się kupnem domu? Wiem, że będę musiał podjąć kroki w celu ustanowienia nowego dobrego kredytu. Chciałbym przestać wynajmować i mieć własny dom, ponieważ potrzebuję jeszcze 8 lat, aby móc przejść na emeryturę na moim obecnym stanowisku i mam nadzieję, że znajdę dom z niższą miesięczną opłatą, aby pomóc w miesięcznych wydatkach.

Kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatny biuletyn e-mailowy z aktualnymi wskazówkami i poradami, jak pokonać zadłużenie i poprawić sytuację finansową. Zapisz się teraz.

Zdecydowanie największym błędem popełnianym przez ludzi po bankructwie jest unikanie kredytu. Twoja zdolność kredytowa poprawia się tylko wtedy, gdy pojawia się o Tobie nowy dobry kredyt. W przeciwnym razie twoja historia kredytowa po prostu spadnie z klifu wraz z twoim bankructwem.

Odbudowanie kredytu jest po prostu głupie, łatwe do zrobienia. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem .

Nie należy unikać kredytu, ale nadmiernego zadłużenia. Twoja zdolność kredytowa zacznie rosnąć, jeśli uzyskasz odpowiedni rodzaj kredytu, korzystasz z niego odpowiedzialnie, nigdy nie spłacaj opóźnień i nie spłacaj zobowiązań. Nie mam zmartwień ani obaw, że mój przewodnik nie zrobi dla ciebie sztuczki.

Moim największym zmartwieniem jest twoje stwierdzenie, że nie masz żadnych oszczędności. To będzie większy problem w odbudowie kredytu. Nie chodzi o to, że oszczędności pomogą w uzyskaniu zdolności kredytowej, ale absolutnie będziesz potrzebować rosnącego konta oszczędnościowego, z którego możesz skorzystać, gdy napotkasz nieoczekiwaną sytuację, oraz gotówki dostępnej, aby regularnie spłacać nowy kredyt.

Nie masz żadnego potencjału na bezpieczniejszą przyszłość finansową, chyba że możesz co miesiąc oszczędzać pieniądze.

Celem musi być dopasowanie stylu życia do dochodu, w którym spłacasz miesięczne zobowiązania i oszczędzasz każdego miesiąca.

Jeśli zastosujesz się do mojego przewodnika, zaczniesz odbudowywać świetną zdolność kredytową, budujesz oszczędności i przedpłatę na swój nowy dom, spodziewam się, że będziesz w stanie uzyskać dobry kredyt hipoteczny w ciągu kilku lat.

Jeśli masz pytanie dotyczące kredytu lub zadłużenia, o które chciałbyś zapytać, jak wyjść z długu, po prostu kliknij tutaj i zapytaj.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o wyjściu z zadłużenia i alertach o oszustwach, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu.