Czy rozwód wpływa na wyniki kredytowe

Czy rozwód wpływa na wyniki kredytowe
16 października 2020

Jak bardzo rozwód może wpłynąć na wyniki kredytowe? Nigdy nie sądziłem, że robi to dużą różnicę i zawsze obrażały mnie reklamy firm finansowych skierowane do osób, które straciły pracę, przeszły przez rozwód lub nie miały historii kredytowej.

No dalej, czy rozwód jest naprawdę tak zły, jak utrata pracy? Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo rozwód może wpłynąć na mój kredyt, dopóki sam przez to nie przeszedłem.

Rzeczywistość za mało pieniędzy

Po wielkim rozłamie utrzymywałem to samo gospodarstwo domowe przy znacznie ograniczonych zasobach. Co więcej, wziąłem na siebie większą część długów, aby mieć pewność, że zostały spłacone. Niestety, to, co było możliwe, gdy byłem żonaty, szybko stało się ostatecznym aktem żonglerskim, ponieważ próbowałem opłacać rachunki przed terminem ich wymagalności.

Następną rzeczą, o której wiedziałem, było zastawienie mojego domu i pojazdu przez państwo z powodu niezapłaconych podatków od działalności mojego byłego. Kiedy wciąż odczuwałem szok, zostałem powiadomiony przez agencję windykacyjną o zaległym zadłużeniu mojego byłego na karcie kredytowej (który nie został ujawniony podczas rozwodu). Dzięki prawom własności wspólnoty odkryłem, że byłem w równym stopniu odpowiedzialny za ten dług. Zanim się zorientowałem, mój dobry kredyt poszedł do toalety.

Utrzymujące się skutki rozwodu

Niestety moja historia nie jest wyjątkowa. Wiele rozwiedzionych osób znajduje swój kredyt w gruzach w miesiącach i latach po rozwodzie.

Nie tylko radzą sobie z własnymi zniszczeniami finansowymi, ale mogą również martwić się o wspólne konta, które nie zostały zamknięte podczas rozwodu. Na przykład, twój dekret może stanowić, że twój były jest odpowiedzialny za hipotekę, która była na twoje nazwisko. Jeśli nie dokona płatności i zostanie to wykluczone, pożyczkodawca nadal będzie pociągał Cię do odpowiedzialności za płatności. Najważniejsze jest to, że pożyczkodawcy nie są związani wyrokiem rozwodowym. Dlatego tak ważne jest spłacenie lub refinansowanie wszystkich wspólnych długów.

I chociaż prawdą jest, że większość ludzi jest w stanie odbić się finansowo po rozwodzie, ich wyniki kredytowe nie rosną tak szybko.

Dlaczego powinieneś martwić się o swoją zdolność kredytową

Nawet jeśli nie znasz różnicy między wynikiem w kręgle a wynikiem kredytowym, może to wpłynąć na twoje życie na wiele sposobów. Chcesz wynająć dom lub mieszkanie? Jeśli masz złą ocenę kredytową, potencjalny właściciel może odrzucić wniosek o wynajem. Ponieważ część twojego wyniku kredytowego zależy od tego, jak spłacałeś długi w przeszłości, słaby wynik oznacza, że ​​możesz nie płacić czynszu w terminie.

Twój wynik może również wpłynąć na to, ile będziesz musiał wpłacić jako depozyt, gdy zarejestrujesz się w telefonie komórkowym lub włączysz narzędzia w swoim domu. Wielu pracodawców sprawdza obecnie zdolność kredytową osób w ramach procesu rekrutacji. Szkoda byłoby stracić dobrą pracę z powodu słabej zdolności kredytowej.

Ostatecznie Twoja ocena kredytowa wpływa na to, czy będziesz w stanie zakwalifikować się do kredytu, oraz na stopę procentową, jaką zapłacisz za kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, karty kredytowe i inne długi. Wraz ze wzrostem wyniku rosną Twoje szanse na zatwierdzenie (a często kwalifikujesz się do niższej stopy procentowej). Ponieważ Twoja przyszłość finansowa jest teraz pod Twoją kontrolą, warto utrzymywać jak najwyższą zdolność kredytową.

Teraz, gdy już wiesz, jak rozwód wpływa na wyniki kredytowe, możesz zacząć wprowadzać zmiany, gdy tylko oboje zdecydujecie się rozejść. Aby uzyskać informacje na temat ochrony i odbudowy kredytu, pomocne mogą być te artykuły: