Dlaczego Bitcoin Skyrocket spadł, gdy dolar amerykański spadł?

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Spadek dolara amerykańskiego i gwałtowny wzrost wartości Bitcoin miały miejsce w tym samym czasie. Czemu? Zanim ujawnimy odpowiedź, przyjrzyjmy się wielu czynnikom w tle, zaczynając od kontynuacji korekty w dół stóp procentowych amerykańskich obligacji skarbowych i polityki luzowania ilościowego. Polityka ta spowodowała sprzedaż wielu dolarów amerykańskich, co doprowadziło do dalszego spadku indeksu dolarowego. Najnowsze dane pokazują, że indeks dolara amerykańskiego spadł poniżej 93. To nie tylko najniższy punkt w tym roku, ale także spadek powyżej dwuletniego minimum.

Na rynku instrumentów pochodnych w dolarach amerykańskich krótkie pozycje również osiągnęły nowy rekord od kwietnia 2018 r. Fundusze Global Hedge stawiają na dalszy spadek wartości dolara amerykańskiego: łączny niedźwiedzi zakład na USD wzrósł w tym tygodniu o prawie 5,3 mld USD, osiągając 24,5 mld USD .

Z punktu widzenia korelacji, korelacja między Bitcoinem a dolarem amerykańskim oraz złotem i dolarem amerykańskim spadła, podczas gdy korelacja między Bitcoinem a złotem wzrosła. Reakcją cenową na to jest to, że zarówno złoto, jak i Bitcoin odnotowały gwałtowny wzrost na tle spadającego indeksu dolara amerykańskiego.

Wzrost wartości złota można wyjaśnić spadkiem wartości dolara amerykańskiego, który zwiększył globalny popyt na bezpieczne aktywa, takie jak metale szlachetne. Chociaż Bitcoin mógł jeszcze nie osiągnąć statusu aktywów bezpiecznej przystani, jest to kolejny globalny alternatywny cel inwestycyjny obok złota. Co więcej, kiedy złoto osiąga psychologiczny wzrost, wiele dolarów amerykańskich, które są wciąż sprzedawane, zaczyna płynąć na Bitcoin i inne rynki walut cyfrowych.

Na przykład dane Coinmetrics pokazują, że podaż USDT nadal rośnie, szczególnie w lipcu, kiedy krzywa wzrostowa stała się bardziej stroma. W tym samym czasie wzrostowa dynamika złota nieco spowolniła, co wskazuje, że na rynek waluty cyfrowej zaczęło napływać więcej dolarów do bicia niż wcześniej.

Po wybiciu tych dolarów na USDT część z nich wpłynęła na giełdy. Napływ USDT na giełdy wzrósł 27 lipca o 282 539 130 USDT do 725 857,429 USDT – największy jednodniowy wzrost od 143 dni.

Wpływy USDT na giełdy

To duża ilość USDT wpływająca na giełdy, ale dane z Glassnode pokazują, że saldo USDT giełd spada od kwietnia. Jednocześnie saldo giełd Bitcoin nadal rośnie. Na tej podstawie możemy spekulować, że większość USDT wpływających na giełdy została wykorzystana do zakupu Bitcoinów.

Patrząc na wszystkie dane, wydaje się całkiem jasne, że tym razem na wzrost wartości Bitcoina duży wpływ miał dolar amerykański. Można to podsumować w następujący sposób:

Indeks dolara amerykańskiego spadł → popyt na hedging wzrósł → cena złota wzrosła → cena złota osiągnęła psychologiczny wysoki poziom → inwestorzy zaczynają poszukiwać innych alternatywnych produktów inwestycyjnych → tempo bicia dolara w związku ze wzrostem USDT → więcej USDT napływa na giełdy → sprzedaje USDT i kupuje Bitcoin → Saldo Bitcoinów giełd rośnie, a cena Bitcoina rośnie.

Jeśli dolar będzie nadal tracił na wartości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Bitcoin będzie nadal rósł. Więc jeśli chcesz zająć pozycję długą na Bitcoinie, średni wskaźnik finansowania swapów OKEx jest niższy niż u wszystkich głównych konkurentów, jak widać z powyższych danych. Pomaga to zmaksymalizować zyski podczas handlu na solidnej i bezpiecznej platformie z kompleksowym systemem zarządzania ryzykiem.