Dlaczego i jak złożyć wniosek o podwyższenie limitu kredytowego

Dlaczego i jak złożyć wniosek o podwyższenie limitu kredytowego
Category: Karcie Kredytowej
16 października 2020

Data modyfikacji: 16 kwietnia 2019 r

Mądre korzystanie z kart kredytowych i posiadanie zdrowej historii płatności ma swoje zalety – takie jak zwiększenie limitu kredytowego.

Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe automatycznie zwiększają limit kredytowy; w innych przypadkach będziesz musiał sam poprosić o zwiększenie limitu.

W tym poście omówię, dlaczego ważne jest, aby zwiększyć limit kredytowy, gdy masz już kartę kredytową przez jakiś czas, oraz kroki, które powinieneś podjąć, jeśli chcesz samodzielnie poprosić o zwiększenie limitu.

Czym nie jest zwiększenie limitu kredytowego

Zwiększenie limitu kredytu nie powinno być postrzegane jako nagroda lub darmowy bilet na wydanie dodatkowych pieniędzy, których nie masz. Doświadczeni użytkownicy kart kredytowych wiedzą, że postrzeganie kart kredytowych jako darmowych pieniędzy może spowodować pewne zadłużenie, jeśli zaczniesz wydawać więcej, niż możesz sobie pozwolić.

Jeśli Twój limit kredytowy zaczyna się od 1500 USD, a następnie wzrasta do 2100 USD, z pewnością może wydawać się, że masz dodatkowe miejsce na poruszanie się.

Większość wydawców kart kredytowych zgadza się na zwiększenie limitu w nadziei, że doprowadzi to do wydania większej ilości pieniędzy. Jeśli nie wydajesz pieniędzy co miesiąc na swoją kartę, nie zarabiają one tyle pieniędzy na Twoim koncie, co odsetki i opłaty.

Karty kredytowe powinny być używane jako narzędzie do zwiększania zdolności kredytowej, niezależnie od tego, czy Twój limit wynosi 300 USD czy 10 000 USD.

Dlaczego warto podwyższyć limit kredytowy?

Nie powinieneś więc zwiększać limitu kredytowego tylko dla emocji związanych z posiadaniem większej ilości pieniędzy do wydania. Więc dlaczego powinieneś go dostać?

Najlepszym powodem zwiększenia limitu kredytowego na karcie kredytowej jest utrzymanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu, co może pomóc zwiększyć zdolność kredytową.

Jeśli masz niski limit kredytowy, na przykład 500 USD lub nawet 1000 USD, może być trudno utrzymać wskaźnik wykorzystania poniżej 30 procent, co jest kwotą zalecaną przez większość biur kredytowych.

Im niższy poziom całkowitego wykorzystania, tym lepiej. Na przykład, jeśli masz limit kredytu w wysokości 1000 USD i chcesz zachować wykorzystanie około 20 procent całkowitego limitu, oznacza to, że możesz wydać tylko około 200 USD miesięcznie.

Wydawanie więcej niż to zaszkodzi twojej zdolności kredytowej, jeśli twój limit pozostanie niski, ponieważ twoje całkowite wykorzystanie wzrośnie. Przy wyższym limicie kredytu znacznie łatwiej jest utrzymać ogólnie niski wskaźnik wykorzystania.

Innym ważnym powodem posiadania wyższego limitu kredytowego są sytuacje awaryjne. Chociaż ważne jest, aby mieć solidny fundusz awaryjny na pokrycie nieoczekiwanych wydatków, nie zaszkodzi również posiadanie wysokiego limitu kredytowego na pokrycie dużych wydatków bez wysyłania wskaźnika wykorzystania kredytu do czerwonej strefy.

Karty kredytowe nie powinny być używane do robienia zakupów pod wpływem impulsu lub usprawiedliwiania zakupu czegoś, na co nie możesz sobie pozwolić, ale życie toczy się i najlepiej jest być jak najlepiej przygotowanym – dlatego w pierwszej kolejności wybieramy budowanie kredytu.

Jeśli chcesz poprosić wystawcę karty o zwiększenie limitu kredytowego, oto kroki, które musisz wykonać.

Krok 1: Dowiedz się, czy się kwalifikujesz

Niestety nie możesz po prostu zwiększyć swojego limitu kredytowego bez zgody wystawcy karty kredytowej. Niektóre firmy i banki wolą, aby posiadacze kart spełniali określone wymagania, zanim przyznają zwiększenie limitu kredytowego.

Ogólnie bank będzie chciał sprawdzić, czy byłeś posiadaczem karty przez określony czas. Następnie mogą przejrzeć historię płatności i wykorzystanie istniejącego dostępnego kredytu.

Mogą również chcieć zobaczyć, gdzie obecnie stoi Twoja zdolność kredytowa i czy Twój dochód w ogóle się zmienił.

Krok 2: Poproś o podwyżkę

Niektóre banki wymagają telefonicznego wystąpienia z prośbą o podwyższenie limitu kredytowego, ale większość zezwala na to online. Niezależnie od tego, czy masz kartę kredytową w Chase, American Express, CapitalOne, Barclays czy w innym banku, proces będzie się nieznacznie różnić.

Aby zażądać zwiększenia limitu kredytowego online, musisz zalogować się na swoje konto i sprawdzić, czy istnieje strona usług konta, na której możesz złożyć wniosek o zwiększenie limitu kredytowego. Sprawdź, czy Twój bank ma stronę z często zadawanymi pytaniami, która wyjaśnia, jak złożyć wniosek o zwiększenie limitu kredytu i jak sprawdzić, czy zostałeś zatwierdzony.

Niektóre banki pozwolą Ci wybrać wysokość podwyżki, inne ustalą ją za Ciebie.

Krok 3: mądrze korzystaj z wyższego limitu kredytu

Jeśli uzyskasz zgodę na podwyższenie limitu kredytowego, Twój bank powiadomi Cię o tym i będzie on natychmiast dostępny. Nie oznacza to, że powinieneś się skończyć i zrobić mnóstwo dodatkowych zakupów.

Powinieneś wykorzystać podwyższenie swojego limitu kredytowego, aby utrzymać całkowite wykorzystanie kredytu na niskim poziomie (poniżej 30 procent) i nadal spłacać w całości saldo każdego miesiąca.

Możesz nawet poprosić o podwyższenie limitu kredytowego w przypadku innych posiadanych kart kredytowych.

A jeśli nie zostaniesz zatwierdzony?

Jeśli nie otrzymasz zgody na podwyższenie limitu kredytowego, możesz otrzymać pocztą list od wystawcy karty kredytowej wyjaśniający przyczyny.

Z drugiej strony możesz spróbować ponownie później. Możesz wyjaśnić każdy problem wskazany przez wystawcę karty kredytowej, który uniemożliwił Ci uzyskanie zgody na zwiększenie limitu kredytowego. Niektóre firmy mogą poprosić o odczekanie określonego czasu przed złożeniem kolejnego wniosku.

Może to pomóc w zapewnieniu wystarczającej ilości czasu na wprowadzenie zmian, które mogą pomóc w uzyskaniu zatwierdzenia po raz drugi, takich jak terminowe dokonywanie miesięcznych płatności, płacenie co miesiąc kwoty wyższej niż minimalna itd.

streszczenie

Wniosek o podwyższenie limitu kredytowego może być świetnym sposobem na poprawę zdolności kredytowej, o ile zobowiązujesz się do prawidłowego korzystania z kart kredytowych i nie traktujesz wzrostu jako dodatkowych pieniędzy, które możesz przeznaczyć na nadmierne wydatki.