Dlaczego karty debetowe i kredytowe mają daty ważności?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł podejmować pewne decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 27 lutego 2020 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajByć może zauważyłeś, że na przodzie kart kredytowych i debetowych znajduje się data. To data ważności Twojej karty.

  Daty wygaśnięcia to zwykle trzy lub cztery lata od daty wydania karty. Ale dlaczego Twoja karta ma taką?

  Dlaczego karty mają daty ważności?

  Data ważności Twojej karty służy bardzo ważnym celom. Nie tylko pomagają zapewnić bezpieczeństwo Twoich informacji, ale także pozwalają na bieżąco informować Cię o nowościach oferowanych przez wydawcę i zapewniają, że Twoja karta jest w dobrym stanie.

  Zapobieganie oszustwomData ważności na Twojej karcie kredytowej to punkt kontrolny. Podczas korzystania z karty data wygaśnięcia jest dodatkowym punktem danych, który należy zweryfikować.

  „To tylko utrudnia komuś zainicjowanie transakcji przy użyciu skradzionych danych uwierzytelniających karty – mówi Jason Oxman, prezes i dyrektor generalny Information Technology Industry Council. „Możesz mieć numer karty, ale nie masz daty ważności.

  Jeśli złodziej próbuje użyć numeru Twojej karty, aby dokonać zakupu i nie może podać daty wygaśnięcia, oznacza to, że sprzedawca może zatrzymać transakcję.

  Aktualizacje bezpieczeństwa kartyKiedy Twoja karta straci ważność, otrzymasz nową kartę, która musi zostać uwierzytelniona. Ta nowa karta prawdopodobnie będzie miała zaktualizowane dzwonki i gwizdki, które wydawca karty opracował, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Na przykład możesz zauważyć, że zaktualizowana karta jest wyposażona w nową technologię, na przykład chip EMV lub funkcję zbliżeniową.

  „Daje to [Twojemu wydawcy] możliwość zaktualizowania karty za pomocą nowego logo lub wzoru i nakłonienia konsumenta do korzystania z nowej technologii kart – mówi Oxman.

  Odnowienie kontaData wygaśnięcia Twojej karty kredytowej daje Twojemu wydawcy możliwość odsprzedaży swoich usług i zaproponowania zmian, które mogą lepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

  Kiedy Twoja karta wygaśnie, będziesz mieć szansę zdecydować, czy chcesz ją odnowić. To dobry moment, aby przejrzeć umowę o kartę kredytową i upewnić się, że jej warunki odpowiadają Twoim potrzebom. Weź pod uwagę strukturę nagród swojej karty i opłaty, które płacisz regularnie, a jeśli masz saldo, swoje oprocentowanie.

  Twój wydawca może skorzystać z okazji, aby zaoferować Ci nowe usługi związane z kartami kredytowymi. Jeśli zdecydujesz, że Twoja karta nie spełnia już Twoich potrzeb, sprawdź, czy wystawca oferuje kartę, która może lepiej odpowiadać Twoim wydatkom. Możesz poprosić o zmianę produktu w okresie odnowienia, zamiast całkowitego zamykania konta i zrezygnować z negatywnego wpływu na swoją zdolność kredytową.

  Utrzymanie kartyKarty kredytowe i debetowe mogą wydawać się niezwyciężone, ale się zużywają.

  Jeśli kiedykolwiek byłeś w kolejce do kasy, próbując użyć karty ze zużytym paskiem magnetycznym lub chipem EMV, wiesz to z doświadczenia. Przy wielokrotnym użyciu paski magnetyczne i chipy mogą stać się mniej wrażliwe lub uszkodzone w wyniku ekspozycji na elementy. Po wymianie karty będziesz mógł ponownie używać jej z optymalną czułością.

  Odnowienie karty kredytowej

  Nie musisz robić nic więcej, aby otrzymać nową kartę kredytową, gdy Twoja stara wkrótce wygaśnie; Twój wystawca automatycznie zajmie się tym procesem.

  Powinieneś otrzymać jakieś powiadomienie pocztą lub e-mailem, że nowa karta jest w drodze, gdy zbliża się data ważności. Jeśli nie jesteś zainteresowany kontynuowaniem obsługi swojej karty kredytowej, byłaby to dobra okazja, aby powiadomić wystawcę karty, że nie chcesz odnowić.

  Jeśli zdecydujesz się odnowić, następnym krokiem jest otrzymanie nowej karty. Nową kartę powinieneś otrzymać na 30 do 60 dni przed wygaśnięciem starej karty. Jeśli planujesz przeprowadzkę w tym okresie, skontaktuj się z wydawcą, aby zaktualizować informacje pocztowe. Będziesz także chciał skontaktować się ze swoim wydawcą, jeśli planujesz nieobecność w domu, kiedy karta ma przyjechać. Zapytaj, czy możesz odebrać kartę przed datą wyjazdu, czy też mogą wstrzymać się z wysłaniem jej do powrotu.

  Gdy karta zostanie dostarczona, będziesz musiał ją aktywować, zanim będziesz mógł z niej korzystać. Jeśli używasz swojej karty do jakichkolwiek płatności automatycznych, takich jak rachunek za media lub usługa abonamentowa, musisz skontaktować się z tymi dostawcami usług, aby zaktualizować informacje o karcie.

  Co zrobić, jeśli karta nie dotrze

  Otrzymasz pisemne powiadomienie, gdy nowa karta będzie w drodze, ale jeśli nie dotrze w ciągu dwóch tygodni od otrzymania tego powiadomienia, skontaktuj się z wydawcą. Twoja karta mogła po prostu zagubić się w poczcie, ale możliwe jest również, że została skradziona. Ze względów bezpieczeństwa wydawca wyśle ​​Ci kolejną kartę zastępczą.

  Jeśli Twoja stara karta wygaśnie przed nadejściem nowej, skontaktuj się z wydawcą, aby dowiedzieć się, co może zaoferować, aby Twoja karta nie została przerwana. W przypadku, gdy będziesz musiał na to poczekać, pamiętaj, aby uzgodnić z dostawcami usług, którzy będą oczekiwać automatycznej płatności z Twojej karty kredytowej.

  Korzystanie z wygasłej karty

  Jeśli użyjesz starej karty po upływie daty ważności, transakcja prawdopodobnie zostanie odrzucona. Zwykle masz czas do ostatniego dnia kalendarzowego miesiąca wygaśnięcia, zanim Twoja usługa zostanie całkowicie dezaktywowana. W tym momencie Twoje konto będzie nadal aktywne, ale Twoja karta nie.

  Będziesz chciał skontaktować się z wydawcą, aby sprawdzić, czy została wysłana karta zastępcza. A jeśli nie, dowiedz się, dlaczego i co stanie się z twoją usługą w przyszłości. Niezależnie od tego, czy masz działającą kartę, czy nie, nadal odpowiadasz za warunki swojego konta karty kredytowej. Oznacza to, że nadal będziesz odpowiedzialny za dokonywanie comiesięcznych płatności za wszelkie posiadane salda, nawet jeśli obsługa Twojej karty zostanie przerwana.