Dlaczego karty kredytowe, które nagradzają Cię tylko milami lotniczymi, to zły pomysł w 2020 roku

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

W świecie COVID-19, w którym obecnie żyjemy, gromadzenie wygasających mil może nie być już dobrym pomysłem.

Timothy Ho

 • 9 września 2020 r
 • Ten artykuł został napisany we współpracy ze Standard Chartered Bank (Singapur). Wszystkie opinie wyrażone w tym artykule są niezależną opinią DollarsAndSense.sg opartą na naszych badaniach. DollarsAndSense.sg nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty finansowe, które mogą wyniknąć z jakichkolwiek transakcji, a czytelnicy są zachęcani do zachowania należytej staranności. Możesz zapoznać się z pełną polityką redakcyjną tutaj.

  Dla tych, którzy uwielbiają zbierać mile lotnicze na zagraniczne podróże, rok 2020 nie był świetnym rokiem. Nie tylko nie jesteśmy w stanie wymienić mil na loty, ale nie wiemy, kiedy ostatecznie możemy zamienić nasze mile na te nieuchwytne bilety w klasie biznes, które gromadziliśmy przez ostatnie kilka lat.

  Nawet po bezpiecznym wznowieniu podróży lotniczej prawdopodobnie nadal będą obowiązywać jakieś środki zapewniające bezpieczną odległość. Niektórzy z nas wolą poczekać kilka miesięcy, a nawet 1-2 lata, zanim wznowimy wakacje za granicą.

  Nawet dla tych, którzy przygotowują się do wyjazdu, gdy tylko będziemy mogli podróżować, możliwości lotów nie powrócą natychmiast do poziomów sprzed wystąpienia COVID-19 i możemy spodziewać się stłumionego popytu na wycieczki zagraniczne, aby ułatwić liniom lotniczym sprzedaż biletów przychodowych podróżnym. Utrudni to rezerwację biletów-nagród na loty.

  W takich okolicznościach niektórzy z nas, entuzjastów mil, mogą zacząć zastanawiać się, czy powinniśmy nadal gromadzić mile, czy zamiast tego przejść na kartę cashback.

  Karty cashback są świetne, ale tylko wtedy, gdy już nigdy nie zamierzasz podróżowaćNie mam nic przeciwko kartom cashback. W rzeczywistości używam ich cały czas. Odpowiednie karty cashback są niezwykle przydatne, ponieważ zapewniają duże rabaty na miesięczne wydatki, takie jak artykuły spożywcze, posiłki i benzyna.

  Problem z kartami cashback polega na tym, że stają się one mniej atrakcyjne, jeśli chodzi o dokonywanie jednorazowych, dużych zakupów, takich jak nowy laptop, kupowanie mebli poprawiających środowisko pracy w domu, a nawet opłacanie rachunków szpitalnych. Dlatego też lepszą strategią jest zwykle obciążanie tych wydatków kartą mil lotniczych, która pozwala gromadzić mile, które można wymienić na loty w przyszłości.

  Biorąc jednak pod uwagę, że nie wiemy, kiedy dokładnie możemy ponownie podróżować, czy nadal ma sens gromadzenie mil?

  Odpowiedź brzmi tak. Możemy jednak chcieć ulepszyć nasze strategie gromadzenia mil lotniczych.

  Po pierwsze, unikaj kart kredytowych, które w tym okresie przekazują mile bezpośrednio na Twoje konto KrisFlyerTradycyjnie mile KrisFlyer są ważne przez trzy lata, zanim wygasną. Na przykład, jeśli zgromadziliśmy mile w styczniu 2018 r., Mamy czas do stycznia 2021 r. Na ich wykorzystanie.

  Dla tych, którzy lubią korzystać z kart kredytowych, które przekazują mile bezpośrednio na nasze konto KrisFlyer, wymiana na loty raz na trzy lata zwykle nie stanowi problemu. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację, wielu z nas, którzy zamierzali podróżować w 2020 i 2021 roku, może wkrótce utracić ważność naszych mil lotniczych.

  Chociaż Singapore Airlines ogłosiły, że mile, które wygasają między wrześniem 2020 r. A grudniem 2020 r., Zostaną automatycznie przedłużone o sześć miesięcy, nie wspomniały, czy mile, które wygasają w 2021 r., Zostaną jeszcze przedłużone. Stwarza to więc element niepewności, czy możemy wykorzystać nasze mile KrisFlyer w czasie, zanim wygasną.

  Na przykład, oto mile, które tracą ważność na moim osobistym koncie KrisFlyer.

  Aby zaoszczędzić Ci kłopotów z obliczeniami matematycznymi, mam 23281 mil, które wygasają do lipca 2021 r., I jeszcze więcej, jeśli podróże lotnicze będą nadal ograniczone z powodu COVID-19.

  Jako osoba, która nie jest skłonna podejmować ryzyka podróży za granicę, dopóki pandemia naprawdę się nie skończy, obecna sytuacja uwydatnia oczywisty problem z kartami, które automatycznie przekazują mile na konto KrisFlyer – po zebraniu mil masz tylko trzy lata na Użyj ich.

  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozsądnie jest zaprzestać gromadzenia mil bezpośrednio na koncie KrisFlyer, dopóki międzynarodowe podróże lotnicze nie zostaną bezpiecznie wznowione i będziesz gotowy do ponownej podróży.

  Używaj kart kredytowych, które pozwalają zdobywać punkty premiowe, które nie tracą ważnościMożna bezpiecznie założyć, że większość z nas gromadzących obecnie mile lotnicze zamierza wznowić podróż, gdy pandemia już minie. To sprawia, że ​​rok 2020 jest tak dobry, jak każdy inny rok, aby kontynuować gromadzenie mil lotniczych na przyszłe podróże – o ile zgromadzone mile nie tracą ważności.

  Przykładem może być standardowa karta Visa Infinite X * („ karta X ). Zamiast bezpośrednio przekazywać mile na nasze konto KrisFlyer, X Card przyznaje nam 360 Rewards Points, które nigdy nie tracą ważności. Jest to przydatne, ponieważ te punkty 360 Rewards można wykorzystać do wymiany na mile lotnicze, nagrody pieniężne, kredyty na podróże lub inne nagrody w programie nagród Standard Chartered 360 3

  Na przykład za każdy 1 SGD wydany na kwalifikujące się transakcje w dolarach singapurskich otrzymujemy trzy (3) punkty 360 Rewards, podczas gdy transakcje w obcej walucie przynoszą nam pięć (5) punktów 360 Rewards 4, co zamienia się na 1,2 mil KrisFlyer i 2 mil KrisFlyer odpowiednio. Jest to wskaźnik gromadzenia mil, który jest konkurencyjny w stosunku do większości popularnych kart lotniczych w Singapurze.

  Wyraźną zaletą jest jednak to, że punkty 360 Rewards nigdy nie tracą ważności. Kiedy ostatecznie zechcemy podróżować, wystarczy zamienić je na mile KrisFlyer lub mile innych linii lotniczych (koszt konwersji 26,75 S $).

  Elastyczna odkupienie w przypadku wydarzenia, które chcesz wykorzystać przed następną podróżąW niefortunnym przypadku, gdy nie będziemy w stanie (lub nie będziemy chcieli) podróżować za granicę w ciągu najbliższych kilku lat, punkty 360 Rewards nadal będą przydatne. Dzieje się tak, ponieważ punkty 360 Rewards można wymienić na kredyty podróżne, nagrody pieniężne lub inne nagrody w programie nagród Standard Chartered 360 .

  Kredyty podróżne mogą być wykorzystane do zrekompensowania kwalifikujących się zakupów na SC EasyRewards 5, takich jak hotele, wynajem łodzi lub atrakcje turystyczne. Jeśli zamierzamy zostać w Singapurze na pobyt lub jednodniową wycieczkę, te kredyty podróżne przydadzą się. Każde zrealizowane 250 punktów 360 Rewards daje nam środki na podróż o wartości 1 USD 5.

  Ewentualnie, jeśli nie zamierzamy wymienić naszych punktów 360 Rewards na mile lotnicze lub kredyty na podróże, możemy je wymienić na nagrody pieniężne *. Za każdy 1 SGD wydany na kwalifikujące się transakcje na karcie X otrzymasz 3 punkty 360 Rewards, które umożliwiają wymianę za 0,012 USD (co odpowiada 1,2% z każdego 1 USD kwalifikujących się wydatków).

  Na przykład, jeśli obciążymy naszą X Card w dolarach singapurskich 25 000 S $ kwalifikujących się transakcji, otrzymamy 75 000 punktów 360 Rewards. Odpowiada to 30 000 mil , 300 SGD na podróże lub 300 SGD w gotówce. Możesz również wymienić go na inne przedmioty w programie Standard Chartered 360 Rewards.

  Jeśli jednak chcemy nadal gromadzić mile w oczekiwaniu na przyszłe podróże, jednocześnie zabezpieczając się przed możliwością, że nie będziemy podróżować zbyt szybko, daje to X Card istotną przewagę nad innymi kartami mil, ponieważ mamy możliwość zamiany jej na inną rodzaje nagród (lub gotówki), nawet jeśli nie podróżujemy.

  Promocja rocznicowa karty Visa Infinite X Standard CharteredJeśli jesteś już posiadaczem karty X, z przyjemnością dowiesz się, że jeśli wydasz co najmniej 4000 S $ na kwalifikujące się transakcje walutowe w każdym okresie wydatkowania, możesz otrzymać do 50000 mil lotniczych lub do 500 SGD w gotówce w trakcie okres promocyjny od 15 lipca do 31 grudnia 2020 r. z wydaniem rocznicowym Standard Chartered X Card i promocją 4.

  Aby uczcić rocznicę X Card, Standard Chartered Bank (Singapore) Limited będzie oferować specjalną kartę Standard Chartered Visa Infinite X Visa Infinite X Card Anniversary Acquisition Promotion 2 od 15 lipca 2020 do 30 września 2020 dla nowych klientów kart kredytowych Standard Chartered .

  Jeśli złożysz wniosek i aktywujesz swoją X Card w ciągu 30 dni od daty zatwierdzenia karty i zapłacisz roczną opłatę w wysokości 695,50 S $ (bez możliwości zrzeczenia się), otrzymasz 87 500 punktów 360 Rewards (równowartość 35 000 mil KrisFlyer).

  Regulamin

  1 Zapoznaj się ze standardowymi wydatkami karty Visa Infinite X z rocznicą karty Visa Infinite X i uzyskaj warunki i zasady promocji tutaj

  2 Proszę zapoznać się z Warunkami i warunkami promocji Standard Chartered Visa Infinite X Anniversary Acquisition tutaj 3 Proszę zapoznać się z Regulaminem Standard Chartered 360 Rewards Program tutaj

  4 Karta Visa Infinite X Standard Chartered Karta Rocznicowa wydatki i warunki promocji dostępne tutaj

  5 Warunki programu SC EasyRewards tutaj