Dlaczego moja miesięczna rata kredytu hipotecznego wzrosła?

17 lutego 2021

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domuPierwsza osobaWyjątkowe domyWskazówki i poradyPrezentowany wpisIle kosztuje przeprowadzka?Mary Boone 23 marca 2018 r

  Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

  Narzędzia Zillow
 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnieSprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznychZdobądź inspirację do projektowania domuPołącz się z lokalnym agentemMonitoruj spłatę kredytu hipotecznego i wszystkie jego składniki, ponieważ możesz z powodzeniem walczyć z niektórymi wzrostami.

  Arthur Murray

  Przestraszyłeś się, ponieważ wzrosła spłata kredytu hipotecznego? Zanim napiszesz następny czek hipoteczny, zbadajmy, co się dzieje z płatnością. Wzrost może wynikać z wielu czynników i może być coś, co możesz z tym zrobić, oprócz płacenia więcej każdego miesiąca.

  Wielu pożyczkodawców uwzględnia w rachunku typowym 30-letnim kredytem hipotecznym następujące elementy:

  Kwota główna: jest to kwota płatności przeznaczona na spłatę pierwotnej kwoty pożyczki, z wyłączeniem odsetek.

  Odsetki: spłata pożyczkodawcy za podjęcie ryzyka związanego z pożyczką. Początkowo większość miesięcznych płatności będzie przeznaczana na odsetki.

  Podatki: Firma udzielająca kredytów hipotecznych szacuje podatki od nieruchomości pobierane przez hrabstwo i / lub stan, dzieli tę kwotę przez 12 i pobiera ją co miesiąc. Pożyczkodawca zapłaci podatki w terminie każdego roku.

  Ubezpieczenie: w tej części rachunku można znaleźć dwa rodzaje ubezpieczenia. Pierwsza to ubezpieczenie domu. Kredytodawcy wymagają ubezpieczenia domu, aby chronić swoją inwestycję. Drugie to prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Jeśli nie wpłaciłeś zaliczki w wysokości co najmniej 20 procent, Twój pożyczkodawca zazwyczaj wymaga wykupienia tego ubezpieczenia. Chroni pożyczkodawcę na wypadek niespłacenia kredytu hipotecznego.

  Dlaczego mój rachunek wzrósł?

  Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego pożyczkodawca nagle zażądał od Ciebie większej spłaty. Zazwyczaj łączna kwota spłaty kapitału i odsetek powinna pozostać taka sama przez cały okres spłaty kredytu hipotecznego (chociaż zmieni się stosunek kwoty głównej do odsetek).

  Wyjątkiem od tej reguły są kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu. Ten rodzaj kredytu hipotecznego umożliwia pożyczkodawcom okresową zmianę oprocentowania. Jednak regulowane oprocentowanie kredytów hipotecznych nie jest już tak powszechne jak kiedyś.

  Bardziej niż prawdopodobne, możesz wykluczyć kapitał i odsetki i spojrzeć na jedną z pozostałych dwóch kategorii.

  • Podatki od nieruchomości – Twoje podatki od nieruchomości mogły wzrosnąć. Skontaktuj się ze swoim hrabstwem i miastem, aby poznać lokalną stawkę podatku. Jeśli winowajcą są podatki, niewiele możesz zrobić – poza ponowną wyceną nieruchomości. Jest to ryzykowne, ponieważ nie ma gwarancji, że szacunkowa wartość Twojej nieruchomości spadnie, a może wzrosnąć, co oznaczałoby, że jesteś winien jeszcze więcej.
  • Płatności ubezpieczeniowe – jeśli nie są to podatki, rozważ płatności za ubezpieczenie. Podobnie jak kwota główna i odsetki, składki na prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego na ogół nie zmieniają się po zamknięciu kredytu. Więc możesz to również wyeliminować. To pozostawia składki na ubezpieczenie domu. Dostawcy od czasu do czasu zwiększają je, jednak istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ten koszt.Kupuj zasady

   To dobry pomysł, nawet jeśli miesięczne płatności nie wzrosną. Rzecznicy praw konsumentów zalecają kupowanie nowych ofert ubezpieczenia domu przynajmniej raz w roku. Przewoźnicy różnie oceniają ryzyko, co oznacza, że ​​istnieje możliwość znacznych wahań składek.

   Zapytaj o rabaty

   Dostawcy oferują szereg rabatów. Jednym z najbardziej lukratywnych jest pakiet home / auto. Możesz zaoszczędzić do 20 procent na składkach, po prostu kupując ubezpieczenie domu i samochodu od tego samego dostawcy. Za posiadanie monitorowanego systemu bezpieczeństwa w domu można również uzyskać 10-procentowe lub większe obniżenie ceny. Wielu dostawców udziela rabatów, jeśli nikt w domu nie pali; to dlatego, że obniża ryzyko pożaru. Zniżki różnią się znacznie w zależności od dostawcy, więc dowiedz się, czy otrzymujesz każdą dostępną zniżkę cenową.

   Zwiększ swój udział własny

   Innym sposobem na obniżenie miesięcznej raty jest zwiększenie odliczenia – kwoty, którą jesteś zobowiązany zapłacić, składając wniosek. Pamiętaj jednak, aby zachować odliczenie w kwocie, na którą możesz sobie pozwolić. Wykonując ten krok, zachowaj dużą ostrożność.

   Najlepsza rada? Monitoruj spłatę kredytu hipotecznego i wszystkie jego składniki. Możesz walczyć z niektórymi wzrostami i powinieneś.

   Związane z:

   Uwaga: poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają opinię lub stanowisko Zillow.