Dlaczego warto inwestować w budynki mieszkalne?

przez Davida Lindahla

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

Kiedy większość ludzi myśli o inwestowaniu w nieruchomości, pierwszą rzeczą, która przychodzi im na myśl, są domy bliźniacze i jednorodzinne. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób ma fałszywe wrażenie, że pewne strategie oszczędzania pieniędzy, takie jak fix and flip, nie są dostępne tylko przy zakupie jednostek jednorodzinnych. W rzeczywistości te same opcje są dostępne przy zakupie jednostek wielorodzinnych, takich jak budynki mieszkalne. W rzeczywistości zakup budynku mieszkalnego jest często mądrzejszym i najbardziej opłacalnym wyborem.Budynek mieszkalny może być łatwiejszy w użytkowaniu, mniej czasochłonny, a także może być najbardziej efektywnym sposobem maksymalizacji zysków.

Wraz ze wzrostem popytu na domy na dzisiejszym rynku nabywców, deweloperzy nadal budują kolejne domy. Jak wszyscy wiemy, „popyt daje tym deweloperom możliwość wyceny nowych nieruchomości według własnego uznania, a cena ta jest bardziej niż prawdopodobna, jednak wielu ludzi nie może sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 1200,00 USD, który towarzyszy wzrost ceny domu i poszukiwanie bardziej przystępnego sposobu życia. W tym przypadku mieszkania, z niższym miesięcznym czynszem, stają się bardziej atrakcyjne dla kupujących.

Nie zapominajmy, że potencjał zwiększonego popytu w tych mieszkaniach może podnieść koszt wynajmu, bo nawet przy wzroście wysokości czynszu do miesięcznego płacenia, różnica między ratami kredytu hipotecznego a czynszem jest wciąż dość duża. duże, pozostawiając budynki mieszkalne jako tańszą opcję. Nie zapominaj jednak, że wiele osób wciąż jest wciągniętych w intrygę posiadania własnego domu i chociaż mieszkanie może być atrakcyjne dla młodszego tłumu, nie są one tak atrakcyjne dla tych, którzy chcą założyć rodzinę lub zacząć ich nowe życie małżeńskie. To samo w sobie jest korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla kupującego, ponieważ podczas gdy wiele osób szuka na rynku domów, możesz mieć do czynienia z mniejszą konkurencją na rynku mieszkań.

Inwestując w budynek mieszkalny, możesz zatrudnić kogoś do zarządzania nieruchomością w Twoim imieniu. Ty, jako właściciel nieruchomości, możesz czerpać korzyści z posiadania nieruchomości, podczas gdy inni wkładają wysiłek i pracę, aby działała skutecznie i płynnie. Zatrudnianie innych osób do zarządzania Twoją nieruchomością może pomóc Ci zaoszczędzić czas, ale łatwość posiadania wszystkich jednostek w jednym miejscu może być również bardzo wydajna. Kupując kilka jednostek rodzinnych, Twoje nieruchomości mogą być rozmieszczone w kilku różnych obszarach. Oddzielny dom prowadzi do oddzielnych rachunków, wyciągów hipotecznych itp. Jako właściciel nieruchomości musiałbyś spędzać dużo czasu na podróżowaniu od nieruchomości do nieruchomości, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno. W budynku mieszkalnym jeden przystanek może prowadzić do wszystkich jednostek.

Kupując dom, koszty właściciela często obejmują podatki i ubezpieczenie. Wydatki te nie pokrywają żadnych kosztów utrzymania, które mogą okazać się konieczne dla nieruchomości, ani żadnych innych problemów, które mogą wystąpić, które mogą spowodować, że właściciel domu będzie musiał sięgać do własnej kieszeni w celu rozwiązania tych problemów w miarę ich pojawiania się. Poszedł jednak na wynajem budynku mieszkalnego, koszt obejmuje utrzymanie nieruchomości, media, zarządzanie, podatki, a także ubezpieczenie. Może to spowodować, że koszt jednostki budynku będzie mniej kosztowny dla właściciela, co znowu sprawia, że ​​posiadanie budynku mieszkalnego jest bardziej opłacalne.

Wymienione powyżej to tylko kilka powodów, dla których jako inwestora lepiej jest zainwestować w budynek mieszkalny niż w dom jednorodzinny. Inwestowanie wymaga wielu badań i spodziewałbym się, że jako kupujący domy odrobisz pracę domową, zanim wyjdziesz i kupisz jakąkolwiek nieruchomość!

W ciągu pierwszych 14 miesięcy budynki mieszkalne Dave’a stworzyły dodatni przepływ gotówki w wysokości ponad 10300 $ miesięcznie dla niego i jego rodziny, a po trzech i pół roku Dave stał się multimilionerem.

Dave Lindahl, autor 2 najlepiej sprzedających się książek, „Emerging Real Estate Markets i „Multi-Family Millions. Jego trzecia książka została wydana za pośrednictwem organizacji Donalda Trumpa i nosi tytuł Commercial Real Estate Investing 101: How Small Investors Can Started and Make It Big.

David pojawił się między innymi w Reader’s Digest, Creative Real Estate Lifestyles, AOL i Kiplinger Magazine.

Dave Lindahl, bez doświadczenia w branży nieruchomości, stworzył systemy, które pozwoliły mu stworzyć miesięczne dodatnie przepływy pieniężne wystarczające do przejścia na emeryturę w ciągu 3,5 roku.