Dlaczego zadłużenie karty kredytowej jest „złe”?

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

„Zły dług nie zapewnia niczego o stałej wartości, jest obciążony wysokimi odsetkami i może trwać latami.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Słowo „dług ma negatywne konotacje, ale istnieje „dobry dług i „zły dług. Dług, który pomaga w zdobyciu cennych aktywów, takich jak dom lub firma, jest ogólnie uważany za dobry. Zadłużenie z zabezpieczeniem, które w razie potrzeby możesz sprzedać, na przykład samochód, może być dobre lub złe, w zależności od warunków pożyczki.

Ale jest jeden rodzaj długu, który zawsze jest uważany za zły – zadłużenie z tytułu karty kredytowej. Oto dlaczego przenoszenie długu na plastiku z miesiąca na miesiąc to zły pomysł.

Wskazówka dla frajerów: stwierdzenie, że zadłużenie na karcie kredytowej jest „złe nie jest oceną osoby, która ma taki dług. Nikt nie jest „zły, jeśli chodzi o opieranie się na kartach kredytowych, powiedzmy, w celu opieki medycznej lub kładzenie jedzenia na stole, kiedy nie ma innego wyjścia. „Zły dług to dług, który nie zapewnia czegoś o stałej wartości osobie, która jest mu dłużna, bez względu na to, czy jest to mieszkanie, samochód do prowadzenia, czy edukacja. „Zły oznacza po prostu, że najlepiej unikać długu, a jeśli go posiadasz, powinien to być pierwszy dług, nad spłatą którego pracujesz.

1. Ma dwucyfrowe stopy procentowe

Karta kredytowa jest zazwyczaj najdroższym długiem, jaki możesz zaciągnąć, z oprocentowaniem u nastolatków i 20 lat – podczas gdy edukacja, kredyty hipoteczne i pożyczki osobiste zazwyczaj pobierają odsetki w połowie jednej cyfry. Dlatego Nerdowie nie zalecają nakładania dużych wydatków, takich jak dług medyczny na karty kredytowe – dostępne są znacznie tańsze opcje.

2. Minimalne spłaty potrwają lata, aby w pełni spłacić saldo

Jeśli chcesz się pośmiać – lub przestraszyć – sprawdź ostrzeżenie o minimalnej płatności na wyciągu z karty kredytowej. Określa liczbę lat i miesięcy potrzebnych na spłatę zadłużenia karty kredytowej przy minimalnej spłacie. Załóżmy, że masz saldo w wysokości 8 000 USD na karcie kredytowej z 18% odsetkami i minimalną płatnością w wysokości 160 USD. Jeśli dokonasz tylko minimalnej miesięcznej płatności, nie spłacisz karty kredytowej przez siedem lat i siedem miesięcy, a zapłacisz 6432 USD odsetek.

Jeśli zdecydujesz się podwoić minimalną płatność i płacić 320 USD miesięcznie, Twój dług zostanie spłacony za dwa lata i siedem miesięcy, a odsetki zostaną naliczone tylko w wysokości 1912 USD. Po prostu podwojenie płatności oszczędzisz pięć lat i 4520 USD na odsetkach. Jeśli masz zadłużenie na karcie kredytowej, zawsze płać znacznie więcej niż minimum, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

3. Nie służy do kupowania cennych aktywów

„Dobry dług jest zwykle definiowany jako kredyt hipoteczny, edukacyjny lub biznesowy, ponieważ w idealnym przypadku każda z tych inwestycji będzie generować zwroty w nadchodzących latach.

Kredyt hipoteczny lub zadłużenie z tytułu nieruchomości są generalnie najbardziej opłacalne dla właścicieli nieruchomości na wynajem, ale istnieje również możliwość zarobienia pieniędzy na osobistym miejscu zamieszkania, gdy je sprzedasz. Zadłużenie edukacyjne ma pomóc Ci w znalezieniu pracy z lepszym wynagrodzeniem niż na maturze. Dług biznesowy może być świetną inwestycją, jeśli biznes odniesie sukces. Oczywiście każda inwestycja wymaga podjęcia pewnego ryzyka, ale skalkulowane ryzyko może przynieść duże korzyści.

Zadłużenie na karcie kredytowej nie jest wykorzystywane do kupowania cennych aktywów. Może służyć do amortyzacji zakupów – takich jak wyposażenie domu, ubrania lub gadżety – lub materiałów eksploatacyjnych, takich jak żywność i benzyna. Nie ma nic złego w żadnym z tych zakupów, ale płacenie za nie odsetek jest niepotrzebne i może znacznie podnieść ich prawdziwe ceny.

Dobrą zasadą jest unikanie kupowania długów, których wartość nie wzrośnie. Czy powinieneś pociąć wszystkie swoje karty kredytowe? Nie, po prostu nie wydawaj na nie więcej, niż jesteś w stanie zapłacić w całości każdego miesiąca, zanim naliczą się jakiekolwiek odsetki. Karty kredytowe są doskonałym narzędziem, jeśli są prawidłowo używane, ale zadłużenie karty kredytowej jest paraliżująco drogie – więc nie przenoś go z miesiąca na miesiąc.

Podsumowując: zadłużenie z tytułu kart kredytowych jest długiem nieściągalnym ze względu na wysokie stopy procentowe i niskie minimalne płatności oraz fakt, że nie jest wykorzystywane do kupowania cennych aktywów. Używaj swoich kart kredytowych, aby otrzymywać nagrody i inne korzyści, ale spłacaj saldo w całości co miesiąc.