Darmowe konto walutowe – czy wówczas możliwe?

Dom - Finanse - Darmowe konto walutowe – czy wówczas możliwe?

15.07.2019-341 widoki -Finanse

Darmowe konto walutowe

Szukasz bezpłatnego konta walutowego? To wiesz zapewne, że niektóre podmioty potrafią naliczać wysokie opłaty zbyt jego prowadzenie. Jeszcze ciężęj jest, jeśli chcesz ustanowić konto w walucie egzotycznej, takiej jak rubel bądź lira turecka – tego rodzaju konta rzadziej występują przy ofertach banków. Czy wolno bezpłatnie założyć i dysponować bezpłatne konto walutowe? Obowiązkowo przeczytaj ten artykuł.

Liczba zakładanych w Polsce kont walutowych stale wstaje. Jak wynika z referatu PRNews, w całym 2017 roku ich liczba zwiększyła się o 500 tys. – Na założenie konta walutowego decydują się obecnie nie tylko osoby spłacające kredyty hipoteczne w walucie innej – mówi Tomasz Orczykowski, Head of Marketing Rkantor. com. – Z r. na rok rośnie wartość rynku e-commerce. Przekonaliśmy się do zakupów w necie, a przy tym poszukujemy rozwiązań, które umożliwią nam wykonanie szybkiego, darmowego transferu za zakupione produkty. Tutaj pomocne może być rachunek rozliczeniowy walutowe w kantorze sieciowym – tłumaczy Tomasz Orczykowski.

Darmowe konto walutowe – gdzie sprawdzać propozycje?

Konta walutowe proponują odbiorcom banki i niektóre kantory internetowe, których działalność rozkręciła się po wejściu po życie ustawy antyspreadowej. Dobór jest zatem duży jak i również oznacza zróżnicowane oferty. Spośród Twojego punktu widzenia – jako potencjalnego klienta – to dobra wiadomość.

Kantor internetowy ze statusem krajowej instytucji płatniczej wydaje się dobrą alternatywą dla instytucji bankowych, które pobierają opłaty przy zależności od wysokości przesyłanej kwoty. Status krajowej przedsiębiorstw płatniczej oznacza najwyższy stopień bezpieczeństwa (nadzór KNF) a także działalność regulowaną przez Ustawę o usługach płatniczych – zgodnie z polskim prawem tylko kantory online wraz z statusem KIP mogą legalnie świadczyć usługę przelewu krajowego i zagranicznego.

Darmowe i płatne konta walutowe - różnice w kontach walutowych

Jeżeli chodzi o dywergencje między rachunkami walutowymi, wówczas dotyczą one wysokości opłat oraz liczby walut dostępnych w ofercie. Nie w każdym miejscu będziesz mógł założyć bezpłatne konto walutowe, nie w każdym miejscu dostępne są też konta bankowego w walutach uznawanych zbyt egzotyczne, takich jak lej rumuński czy lew bułgarski. W naszym porównaniu wzięliśmy pod lupę konta walutowe banku PKO BP, ING BZ WBK oraz konto w kantorze internetowym Rkantor. com. Przed podjęciem decyzji o otwarciu rachunku wskazane jest odpowiedzieć na pytania:

Czy prowadzenie rachunku jest bezpłatne?

O ile zbytnio otwarcie rachunku walutowego raz za razem częściej nie pobiera się żadnych opłat, to wydatki jego prowadzenia mogą zaskoczyć. Przykład? W PKO BP za konto w walucie: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK lub SEK możemy zapłacić 6, 85 zł miesięcznie, chyba iż klient założył także profil Aurum lub Platinium II – wówczas opłata będzie zniesiona. W Portfelu Walutowym Rkantor. com dostęp do odwiedzenia 19 kont walutowych (w tym prowadzonych w walutach egzotycznych, takich jak RUB, TRY, AUD) jest całkowicie bezpłatny.

Ile kosztują przelewy walutowe?

Będziesz zaskoczony różnicą w opłatach pobieranych za przelewy walutowe, jeżeli dotychczas korzystałeś jedynie wraz ze standardowego konta złotówkowego. Na przykład w ING Bank Śląski – przelewy zagraniczne i krajowe w walucie kosztują 40 zł. W agencji bankowej BZBK za przelew monetarny pobierana jest prowizja od czasu wysokości przesyłanej kwoty, przez co opłata za jednorazowy wpłata może wynieść nawet dwie stówy zł. W Rkantor. com dla odmiany opłaty zbyt przelewy zagraniczne wynoszą od momentu 1 euro do 12 zł.

Ile kosztuje spread?

Spread to koszt wymiany walut – to różnica między kursem nabycia i sprzedaży waluty. Dywanom jest on niższy, tym korzystniej dla klienta. Wedle raportu Rkantor. com średni spread dla pary EUR/PLN w bankach to 34 gr, natomiast w kantorach internetowych – 4, 2 gr. Dla klienta wówczas znacząca różnica, bo rozstrzyga o tym, jak dużo może oszczędzić na zamianie. Na wymianie 500 € oszczędności mogą sięgać nawet 90 złotych.

Artykuł powstał we współpracy z Rkantor. com

Tagi: rkantor wymiana walut Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z