Amica na zakupach we Francji. Przejęła całkowitą kontrolę nad dystrybutorem AGD

Dom - Finanse - Amica na zakupach we Francji. Przejęła całkowitą kontrolę nad dystrybutorem AGD

19.06.2019-854 widoki -Finanse

Amica przejmuje kontrolę nad korporacją Sideme

Spółka Amica, producent sprzętu gospodarstwa domowego, poinformowała na temat nabyciu pozostałych udziałów we francuskiej spółce Sideme. Nasz kraj firma jest teraz jednym właścicielem jednego z prowadzących dystrybutorów AGD we Francji.

Firma nabyła od dwóch podmiotów łącznie 60, 71 proc. akcji Sideme SA Societe Industrielle d’Equipement Moderne za 3, 12 mln euro. W pod koniec lata 2015 roku Amica nabyła 39, 29 proc. akcji Sideme. Transakcje ów opiewały łącznie na sumę 5, 4 mln euro i zostały sfinansowane wraz ze środków własnych.

- Francja jest trzecim pod względem wielkości rynkiem AGD w Europie o ceny około 2, 5 razy większej niż rynek polski. Po pełnym przejęciu Sideme uzyskaliśmy możliwości zdynamizowania zbytu Grupy Amica we Francji. Naszym celem jest otrzymanie w tym roku 12 mln euro sprzedaży na tym rynku, co oznaczałoby wzrost w ujęciu rok do roku o 85 proc.  - poinformował prezes spółki Jacek Rutkowski.

Amica kontroluje już dystrybutora AGD na rynku brytyjskim

W 2015 roku Amica nabyła 100 proc. udziałów po brytyjskiej spółce CDA, będącej dystrybutorem sprzętu AGD na tamtejszym rynku. Wiceprezes ds. strategii i controllingu po Amica SA Piotr Skubel podał, że po przejęciu CDA, spółka „istotnie umocniła” swoją pozycję w Europie Zachodniej.

- Sideme zwiększa ten efekt. Pozyskaliśmy dostęp do największych kanałów dystrybucji we Francji i silną pozycję w obszarze marek handlowych. Zakładamy stopniowy wzrost udziału produktów Amiki w strukturze sprzedaży Sideme. W szczególności zamierzamy wykorzystać potencjał segmentu marek osobistych w zakresie sprzętu grzejnego, który odpowiada za mniej więcej 30 proc. francuskiego rynku AGD - powiedział Skubel.

Sideme to francuski dystrybutor sprzętu AGD, posiadający spółkę córkę Sidepar. Jest od roku 1972. Zyski Grupy Sideme w 2016 roku miały wartość 84, 4 mln euro, a celem na rok 2017 jest uzyskanie 88 mln euro sprzedaży. Spółka specjalizuje się w dostawach rozległego portfolio produktów pod markami handlowymi dystrybutorów oraz własna marką Curtiss.

Tagi: Amica Sideme Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z