Pół miliona młodych Polaków posiada problemy finansowe. Ich długotrwały wynoszą już 3, szóstej mld zł

Dom - Finanse - Pół miliona młodych Polaków posiada problemy finansowe. Ich długotrwały wynoszą już 3, szóstej mld zł

22.07.2019-946 widoki -Finanse

Długi młodych Polaków - raport

Mamy w tej chwili w Polsce ponad kwadrans miliona osób w stuleciu od 18 do 34 lat z problemami finansowymi - wynika z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Zaległe długi młodych wzrosły od momentu sierpnia ubiegłego roku na temat blisko 1, 5 mld zł i sięgają obecnie 3, 7 mld zł. Głównie są wynikiem niepłaconych alimentów, pożyczek gotówkowych oraz rachunków za telefon. Przeciętna zaległość młodej osoby wykracza 7 tys. zł.

Od sierpnia 2015 r. do września 2016 r. liczba 18-34-latków z problemami finansowymi zwiększyła się na temat niemal 110 tys. Zgodnie z przepisami wierzyciel dzierży prawo wpisać do BIG, dług osoby fizycznej, jeśli wynosi on minimum 200 zł, an od terminu płatności minęło co w żadnym wypadku 60 dni.

Przeciętna zaległość osób, które nie zaakceptować ukończyły 35 lat to 7067 zł, przy czym wśród 18-24latków to wciąż 2840 zł, a wśród 25-34latków już 8264 złotych. To i tak znacznie mniej niż u przedstawicieli pozostałych grup wiekowych, dokąd przeciętny niespłacony dług kosztuje - od 10421 złotych wśród osób powyżej 65 roku życia, do 17, 6 tys. zł u 45-54-latków.

Najwięcej niesolidnych młodych dłużników zamieszkuje regionu: śląskie, mazowieckie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie, z kolei najmniej takich osób można spotykać w Świętokrzyskiem i w Podlasiu.

Tagi: długotrwały Polska Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z