W tym tygodniu tankowanie będzie droższe

Dom - Finanse - W tym tygodniu tankowanie będzie droższe

08.07.2019-511 widoki -Finanse

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 3-9 04 2017

Benzyna Pb98 za 4, 88-4, 99 zł/l, Pb95 za 4, 57-4, 68 zł/l, diesel ON za czterech, 39-4, 49 zł/l, autogaz LPG za 2, 15-2, 23 zł/l - to prognozowane ceny paliw w tygodniu od 3 do 9 kwietnia 2017 roku.

Analitycy e-petrol. pl zauważają, że mimo trendu wzrostowego na rynku ropy jak i również spowodowanych nim podwyżek opłat w hurcie, kierowcy potrafili się cieszyć obniżkami na stacjach paliw. - Dynamika spadków cen na stacjach niewątpliwie wyhamuje, co większą ilość wiadomości w przypadku benzyn możliwe, że pojawią się nieduże wzrosty - zauważają w swoim komentarzu.

Podobnego zdania są eksperci spośród BM Reflex. - Spodziewamy się pierwszych korekt opłat paliw na stacjach po górę, chociaż nie muszą one objąć wszystkich systemów. Średnie ceny, zwłaszcza bezołowiówki, mogą wzrosnąć do 5 groszy na litrze. Drożeć nie powinien jedynie autogaz - oceniają.

Kamil Maliszewski, analityk DM mBanku, dodaje, że podwyżkom na stacjach paliw sprzyjają nie tylko notowania ropy, ale i umacniający się dolar (o ponad 6 groszy rozbieżności wobec dołka w minionym tygodniu).

Analityk dostrzega, że ropa WTI podrożała o blisko 5 proc. w ostatnich dniach głównie ze względu na kolejne wypowiedzi członków Kartelu OPEC, którzy zapowiadają przedłużenie cięć produkcji dzięki drugą połowę roku:

Natomiast według badania przeprowadzonego przez agencję Reuters w marcu państwa zrzeszone w ramach OPEC aż w 95 proc. wypełniły założenia umowy dotyczącej ograniczenia podaży.

Zaszły jednak zmiany co do rozkładu cięć pomiędzy poszczególne państwa. W czasie gdy Arabia Saudyjska odrobinę zwiększyła wydobycie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, które wcześniej ociągały się z wprowadzaniem ograniczeń, teraz dostosowały ją na dół do nałożonych limitów.

Można więc założyć, hdy czeka nas obecnie stabilizacja cen na nieco wyższych poziomach, które widzieliśmy kilkanaście tygodni temu, czyli między 50-55 USD za baryłkę WTI.

WARTO WIEDZIEĆ:

Orlen wchodzi do zabawy o tankowanie aut w prąd. Będze budował osobiste punkty ładowania

Tagi: paliwa ceny paliw ropa naftowa Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z