To kolejny tydzień obniżek cen na stacjach paliw

Dom - Finanse - To kolejny tydzień obniżek cen na stacjach paliw

06.07.2019-882 widoki -Finanse

Ceny na paliw na stacjach w lipcu 2016 roku

W ciągu ostatnich 5 tygodni litr oleju napędowego potaniał średnio o 11 groszy, a benzyny 95-oktanowej o 10 groszy. W ostatnim tygodniu lipca tendencja spadkowa ma się utrzymać.

Według portalu e-petrol. pl od 25 do odwiedzenia 31 lipca ceny materiałów na stacjach benzynowych ukształtują się na poziomie:

  • benzyna Pb98: 4, 61-4, 74 zł/l,
  • benzyna Pb95: 4, 31-4, 40 zł/l,
  • olej napędowy ON: 4, 08-4, 16 zł/l,
  • autogaz LPG: 1, 57-1, 62 zł/l.

- Trochę wolniej tanieć może olej napędowy, bo marże detalistów na sprzedaży tego powietrza ciągle są niewysokie - komentują dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak, analitycy e-petrol. pl.

Ich zdaniem na sytuację dzięki rynkach paliw nie wpłynął ubiegłotygodniowy pucz w Turcji:

Wprawdzie do kilkugodzinnego zatrzymania ruchu doszło w cieśninie Bosfor w Stambule, w sensie technicznym kluczowym miejscem przepraw ładunków ropy kaspijskiej i czarnomorskiej (ok. 3 proc. światowego ruchu), jednak już poniedziałek był dniem o umiarkowanej zmienności w kosztach surowca.

Niewątpliwie bardziej znaczące mogą być informacje o amerykańskiej podaży ropy i poziomie zapasów. Energy Information Administration ogłosiła, że zapasy ropy spadły o 2, 3 mln baryłek w tygodniu zakończonym 15 lipca, podczas gdy spodziewano się 2, 1 miliona baryłek. Zapasy benzyny wzrosły o 911 tys. baryłek, a w przypadku olejów napędowego i opałowego rezerwy obniżyły się o dwie stówy tys. baryłek. Na początku tygodnia pojawiła się natomiast informacja, że produkcja ropy naftowej ze złóż łupkowych w USA ma spaść w sierpniu o 99 tys. baryłek dziennie do 4, 55 mln baryłek dziennie.

Polska Izba Paliw Płynnych podaje, że w ostatnich dniach najmniej zan olej napędowy płacili tankujący w Małopolsce - 4, 08 zł/l, natomiast najdrożej na Pomorzu Zachodnim - 4, 49 zł/l.

Najtańszą benzynę można zaś było kupić dzięki stacjach na Śląsku a mianowicie 4, 31 zł/l, natomiast najdroższą w województwie zachodniopomorskim - 4, 49 zł/l.

W ostatnich dobach w rafineriach benzyny taniały średnio o 2 zł/m3 netto, an olej pociągowy - o 48 zł/m3 netto.

Tagi: koszty paliw powietrza ceny ropy Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku są pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Związane z