CD Projekt rozbił bank. W ciągu 5 lat akcje firmy wzrosły o 760 proc.

Dom - Finanse - CD Projekt rozbił bank. W ciągu 5 lat akcje firmy wzrosły o 760 proc.

05.07.2019-293 widoki -Finanse

CD Projekt rozbił bank. W ciągu 5 lat akcje spółki wzrosły o 760 proc.

W poniedziałek CD Plan osiągnął na giełdzie swój historyczny rekord. Jedna akcja spółki kosztowała dokładnie 28, 12 zł. Od zaczątku 2011 r. wartość akcji producenta wzrosła o 760 proc.

Wartość rynkowa CD Projektu to w porządku. 2, 5 mld zł, czyli więcej niż informatycznego czempiona - firmy Comarch. Spółka dzięki "Wiedźminowi" święci teraz triumfy, choć wciąż pięć lat temu pozycja wyglądała zupełnie inaczej.

Zobaczcie poniższy wykres:

Foto: Onet Business Wykres akcji CD Projekt od czasu 1. 01. 2011 r. do dzisiaj

Na zarania 2011 r. za jedną akcję warszawskiej spółki trzeba było zapłacić ok. 3 zł, teraz ok. 27 zł. W ciągu 5 lat kurs firmy podskoczył o 760 proc. Wynik imponujący, choć wspólnicy nie mogą czuć całkowitej satysfakcji. Producent nigdy przy historii nie wypłacił dywidendy.

KOMPAKT Projekt wie, jak zadbać o sukces

Wzrosty łączą się oczywiście spośród kontynuacją gier o "Wiedźminie" i umiejętności podsycania apetytu graczy. 31 maja własną premierę miał np. kolejny dodatek do kultowej linii o Geraldzie "Krew jak i również wino", która posiada zapewnić fanom dodatkowe 30 godzin rozrywki.

Na sukces złożyły się także bardzo porządne wyniki za I kwartał 2016 r.:

  • przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 87 mln zł,
  • zysk netto wyniósł 32, 6 mln złotych

Spółka tradycyjnie nie chce komentować wczorajszych giełdowych maksimów, jednak imponujące efekty będzie coraz trudniej powtórzyć. W najbliższym czasie korporacja nie planuje równie spektakularnych premier co "Wiedźmin trzech: Dziki Gon".

CD Projekt to polska spółka akcyjna zajmująca się produkcją i sprzedażą gier wideo. Obecnie skład pracujący przy tworzeniu komputerów składa się z w porządku. 400 osób. W kompletnej Grupie Kapitałowej pracuje w porządku. 500 osób. Prezesem zarządu jest Adam Kiciński.

Tagi: giełda CD Plan RED Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Związane z