Największy handel kryptowalutami wykonywana jest na małej europejskiej wyspie [RANKING]

Dom - Finanse - Największy handel kryptowalutami wykonywana jest na małej europejskiej wyspie [RANKING]

27.08.2019-456 widoki -Finanse

Handel kryptowalutami - gdzie wydaje się największy? Ranking państw

Większość platform wymiany kryptowalut jest zarejestrowana w Ogromnej Brytanii, ale największe wolumeny handlu krypto przepływają za pośrednictwem... Maltę, jak pokazują świeże badania banku Morgan Stanley.

Zespół analityków pod spodem wodzą Sheeny Shah wystosował do klientów Morgan Stanley notę, w jakiej pokazano, jak rozkłada się handel kryptowalutami na świecie. Warto wspominać, że wiele giełd kryptowalut notuje transakcje liczone przy miliardach dolarów dziennie.

W jakim kraju są największe wolumeny handlu kryptowalutami?

Analiza Morgan Stanley demonstruje, że największy wolumen alternacji kryptowalut nominalnie notuje naturalnie Malta - oto top 15:

Foto: Morgan Stanley / BusinessInsider. com Kraje, w których notowany jest największy wolumen gospodarki kryptowalutami
 1. Malta
 2. Belize
 3. Seszele
 4. USA
 5. Korea Północna
 6. Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 7. Hong Kong
 8. Korea Południowa
 9. Japonia
 10. Wielka Brytania
 11. Singapur
 12. Estonia
 13. Rosja
 14. Vanuatu
 15. Kajmany

Głównie dzięki Binance, jednej z najpopularniejszych kryptogiełd na świecie, jaka zresztą chce przenieść w europejską wyspę swoją kluczową siedzibę. Również OKEx, 3 największa giełda wymiany kryptowalut na świecie, planuje otworzyć w tym miejscu biuro. Analitycy zaznaczają, iż rząd Malty przyciąga przedsiębiorstwa z branży krypto, bowiem reklamuje się jako "wyspa blockchaina".

Jak podkreśla w notce Shah jak i również analitycy, gdyby odjąć od momentu wolumenu Malty Binance, wysepka byłaby znacznie dalej dzięki liście.

O jak dużo jednak europejska wysepka wydaje się być pierwsza pod względem wolumenów wymiany, to najwięcej zarejestrowanych giełd kryptowalut jest przy Wielkiej Brytanii, choć odpowiada ona raptem za 1 proc. globalnych wolumenów gospodarki.

Foto: Morgan Stanley / BusinessInsider. com Państwa, w których zarejestrowanych wydaje się najwięcej giełd wymiany kryptowalut

Jak wskazuje Morgan Stanley:

Większość giełd wyszukuje się w Wielkiej Brytanii, Hong Kongu i NA JUKATAN. Te trzy kraje mają relatywnie duże centra pieniężne. (... ) Jest sześć giełd wymiany w Indiach, ale wiele z nich będzie musiało zostać zamykanych albo przenieść działalność, w charakterze że w kwietniu bank centralny nakazał bankom komercyjnym zamknąć konta giełd.

Warto pamiętać, że Republika indii to nie jedyny kraj, który reguluje rynek kryptowalut. Zrobiono to także na terytorium polski, Iranie, Rosji czy Krajach. Na drugim biegunie są kraje takie, jak Malta, Szwajcaria czy Gibraltar, które chcą być centrami blockchaina. Wdrożenie konkretnych regulacji po tej branży zapowiedziała także Unia.

Zobacz także: Najpopularniejsza giełda kryptowalut na terytorium polski ma problemy

Jak podkreślają analitycy Morgan Stanley, "rządy muszą szybko wziąć pod namysł swoje stanowisko regulacyjne" wobec kryptowalut, bo "branża blockchaina i kryptowalut rośnie gwałtownie i może przynieść ekonomiczne korzyści konkretnym krajom przez tworzenie startupów (jakościowych pomieszczeń pracy), badania i progres oraz transakcje finansowe".

"Określone, ale atrakcyjne regulacje są tym, co sprawia, że giełda kryptowalut wybiera ten kraj, an odrzucić inny (... ). Pewność regulacyjna jest częścią atrakcyjności dla firm, które dzięki temu mogą planować dzięki przyszłość, bo wiedzą, których się spodziewać" - zaznacza bank.

Związane z