Jak brak aktywności karty kredytowej wpływa na Twoją zdolność kredytową

16 października 2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 21 października 2019 /
  • 3 minuty czytania

Monkey Business Images / Shutterstock.com

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Karta kredytowa może być doskonałym narzędziem finansowym, które pomoże Ci zarządzać przepływami pieniężnymi, zdobywać nagrody i budować kredyt. Co się jednak stanie, gdy zdecydujesz się ograniczyć wydatki na karcie kredytowej?

Brak korzystania z karty kredytowej ma pewne oczywiste korzyści, z których główna polega na tym, że nie będziesz mieć salda na karcie. Możesz także zmniejszyć wydatki na jedną kartę, aby móc wydać więcej na inną kartę, która ma lepsze nagrody lub niższy APR. Niezależnie od powodu, dla którego nie używasz karty, ważne jest, aby zrozumieć, jaki wpływ na Twoje konto ma brak aktywności.

Po jakim czasie karta kredytowa staje się nieaktywna?

Nieużywanie karty przez kilka tygodni nie spowoduje, że Twoje konto stanie się nieaktywne. W przypadku większości wydawców kart brak aktywności rejestruje się dopiero po upływie co najmniej roku. Oto lista niektórych głównych wydawców kart i ich okresy braku aktywności.

Wydawca kartyOkres braku aktywności
American Express Nie ujawniono żadnych konkretnych ram czasowych. Jeśli Twoje konto było nieaktywne przez „długi okres”, skontaktujemy się z Tobą przed podjęciem jakichkolwiek działań.
Capital One Około 12 miesięcy
Pościg Około 12 miesięcy
Citi Około 24 miesięcy
Bank Ameryki Około 24 miesięcy
Wells Fargo 3-5 lat
Barclays Nie ujawniono żadnych konkretnych ram czasowych.

Czy wydawcy zamykają nieaktywne konta kart kredytowych?

Krótka odpowiedź brzmi: tak – prawdopodobnie firma obsługująca Twoją kartę kredytową zamknie nieaktywne konto. Zależy to jednak od emitenta, a większość z nich oferuje opcje reaktywacji zamkniętego konta. Jeśli Twój wystawca ma okres karencji na ponowne otwarcie kont, możesz nie być w stanie ponownie go otworzyć po tym okresie. Na przykład American Express i Chase dają 30 dni na ponowne otwarcie konta po jego zamknięciu. Inni emitenci, jak Capital One, trwale zamkną nieaktywne konta. Jeśli Twój wystawca zezwala na ponowną aktywację konta, możesz rozpocząć ten proces, dzwoniąc do niego. Będziesz musiał zweryfikować, że jesteś posiadaczem konta, więc upewnij się, że masz pod ręką dane swojego konta.

Jak nieaktywna karta kredytowa wpływa na Twoją zdolność kredytową?

Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową i stanowi 35% całości. Jednak drugim najważniejszym czynnikiem jest wykorzystanie kredytu, które wynosi 30%. Wykorzystanie kredytu jest określane poprzez porównanie kwoty wykorzystanego kredytu z ilością posiadanego kredytu. W ten sposób wykorzystanie kredytu jest bezpośrednio powiązane z aktywnością na Twoich kontach. Jeśli nigdy nie użyjesz swoich kart, wskaźnik wykorzystania kredytu wyniesie zero. Chociaż zero może wydawać się idealnym celem dla wskaźnika wykorzystania, według kierownika ds. Konsumenckich FICO Barry Paperno: „Pomysł jest niższy, tym lepszy, jeśli chodzi o procent wykorzystania, ale coś jest lepsze niż nic”.

Twój współczynnik wykorzystania jest określany na podstawie każdej indywidualnej karty, którą posiadasz, i wszystkich kont jako całości. Jeśli masz jedną lub dwie karty przychodzące na zero procent, nic ci nie jest. Jeśli jednak wszystkie Twoje konta są nieaktywne i zbliżają się do zera, Twoja zdolność kredytowa może spaść o kilka punktów. Jaki jest więc idealny procent wykorzystania kredytu? Rzecznik FICO, Craig Watts, mówi: „Jeśli Twoje wykorzystanie wynosi 10% lub mniej, jesteś w świetnej formie, jeśli chodzi o wykorzystanie”.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową jest historia kredytowa, która stanowi 15% całkowitej kwoty. Jeśli Twoje konto zostanie zamknięte z powodu braku aktywności, ta część wyniku zostanie trafiona. Im dłużej konto było otwarte, tym większy wpływ jego zamknięcia na historię kredytową.

Jak możesz zachować aktywność swojej karty kredytowej?

Możesz utrzymać swoje konto aktywne, po prostu dokonując niewielkiego zakupu lub dwóch co kilka miesięcy. A jeśli wolisz bardziej bezproblemowe podejście, inną opcją jest użycie karty do dokonywania automatycznych płatności za rachunek. Jeśli pozwoliłeś swojej karcie stać się nieaktywną, ponieważ starasz się uniknąć przenoszenia salda, po prostu upewnij się, że zakupy lub płatności, których dokonujesz, mogą zostać spłacone na koniec każdego cyklu rozliczeniowego. Oznacza to, że Twoja karta kredytowa będzie aktywna, a historia płatności będzie w dobrym miejscu.

Kiedy należy anulować kartę kredytową?

Chociaż pozostawienie karty otwartej jest zwykle najlepszą opcją zachowania zdolności kredytowej, są pewne okoliczności, w których zamknięcie karty jest lepszym wyborem. Jednym z powodów może być posiadanie karty z roczną opłatą, która nie odpowiada już wartości karty. Jeśli taka jest Twoja okoliczność, możesz skontaktować się z wydawcą, aby sprawdzić, czy możesz przenieść swoje konto na kartę, która nie pobiera opłaty rocznej. Jeśli nie jest to możliwe, kolejnym krokiem może być zamknięcie konta.

Innym powodem, dla którego warto zrezygnować z konta, byłoby to, że masz wiele kart, a nieaktywna karta po prostu nie spełnia już Twoich potrzeb. Może karta nie oferuje już tych samych punktów nagród, a może Twoja APR wzrosła. Jest prawdopodobne, że nieaktywna karta nie będzie wygodna do przywrócenia do rotacji wydatków, zwłaszcza jeśli masz inne karty, z których wolisz korzystać.

Podsumowując

Zarządzanie kontami kart kredytowych jest ważne. Kiedy konto staje się nieaktywne, zwykle można podjąć kroki, aby przywrócić konto na właściwe tory. Jeśli uważasz, że możesz użyć karty do sporadycznych zakupów, najlepiej pozostaw ją otwartą. Dzięki temu Twoja zdolność kredytowa będzie stabilna.