Jak korzystać z kredytu na opłaty lotnicze Amex; Teraz pracuje dla zakupów United TravelBank

Jak korzystać z kredytu na opłaty lotnicze Amex; Teraz pracuje dla zakupów United TravelBank
Category: American Express
16 października 2020

Rejestracja w celu korzystania z kart kredytowych za pośrednictwem linków partnerskich zapewnia nam prowizję. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Oto nasze pełne zasady reklamowe.

Jedną z najlepszych korzyści związanych z kartą kredytową American Express jest roczny kredyt na dodatkowe opłaty lotnicze. Jest to cenna korzyść związana z kartami takimi jak The Platinum Card® od American Express i American Express® Gold Card.

Dzięki niemu możesz otrzymać do 100, 200 lub 250 USD na nieprzewidziane wydatki w wybranej linii lotniczej, a kredyty odnawiają się każdego roku kalendarzowego. Możesz wybrać linię lotniczą, której kredyt zostanie przyznany po otwarciu karty, ale musi zostać wykorzystana do końca roku – który zbliża się szybko.

Zwykle możesz wykorzystać kredyt tylko na przypadkowe zakupy, ale teraz jest nowy sposób, w jaki możesz zasadniczo wykorzystać środki lotnicze na loty United. Więcej na ten temat poniżej.

Oto, jak wybrać linię lotniczą i sprawdzić, jakie rodzaje opłat kwalifikują się (a nie) do tych kredytów.

Zbyt wiele bagaży do przewiezienia przez lotnisko? Skorzystaj ze zwrotu opłat lotniczych Amex, aby pokryć koszty opłat za bagaż rejestrowany. (Zdjęcie ULU_BIRD / Shutterstock.)

Jak wybrać linię lotniczą

Możesz zmienić wybraną linię lotniczą, logując się na swoje konto Amex lub dzwoniąc pod numer podany na odwrocie karty. Możesz wybrać jedną z tych linii lotniczych, aby otrzymać środki:

 • Alaska Airlines
 • amerykańskie linie lotnicze
 • Delta
 • Frontier Airlines
 • Hawaiian Airlines
 • JetBlue
 • Południowy zachód
 • Duch
 • Zjednoczone linie lotnicze

Krok 1. Zaloguj się na swoje konto Amex

Aby rozpocząć, zaloguj się na swoje konto Amex i kliknij kartę, do której chcesz uzyskać dostęp. Wybierz kartę „Więcej”, a następnie kliknij „Korzyści”.

W sekcji „Zwrot opłaty lotniczej” kliknij „Zarejestruj się teraz”.

Krok 2. Wybierz swoją linię lotniczą

Następnie zobaczysz ekran z rozwijanym menu ze wszystkimi opcjami linii lotniczych.

Po ustawieniu linii lotniczej warunki stanowią, że nie możesz jej zmienić do następnego stycznia, więc upewnij się, że wybierzesz tę, która najbardziej Ci odpowiada. (Niektórzy posiadacze kart mogli to zmienić w innym czasie, rozmawiając z przedstawicielem Amex.)

Krok 3. Potwierdź swój wybór

Po dokonaniu wyboru kliknij „Prześlij wybór”.

Krok 4. Zapamiętaj swój wybór

Możesz od razu zacząć wydawać pieniądze na wybraną linię lotniczą. Jeśli zapomnisz, którą linię lotniczą wybrałeś, zawsze możesz się zalogować, aby się dowiedzieć.

Amex twierdzi, że kwalifikujące się opłaty zostaną zwrócone w ciągu dwóch do czterech tygodni, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​jest to znacznie szybsze – zwykle od dwóch do pięciu dni roboczych.

Jeśli dokonałeś opłaty kwalifikującej i nie otrzymałeś kredytu na wyciągu po kilku tygodniach, zadzwoń do Amex pod numer na odwrocie karty, aby sprawdzić, czy ręcznie przyznają Ci środki.

Karty Amex, które oferują kredyt w postaci opłaty lotniczej

Te karty Amex są dostarczane z kredytami na opłaty lotnicze, które resetują się w każdym roku kalendarzowym (obowiązują warunki):

 • Platinum Card® od American Express (przeczytaj naszą recenzję) – Do 200 USD na wypadek przypadkowego kredytu w wybranej linii lotniczej
 • Business Platinum Card® od American Express (przeczytaj naszą recenzję) – Do 200 USD na wypadek przypadkowego kredytu w wybranej linii lotniczej
 • Karta American Express® Gold (przeczytaj naszą recenzję) – do 100 USD na wypadek przypadkowego kredytu w wybranej linii lotniczej
 • Karta Hilton Honors American Express Aspire – do 250 USD na przypadkowe środki w wybranej linii lotniczej

Jeśli masz Business Platinum Card® od American Express, wybór odpowiedniej linii lotniczej jest jeszcze ważniejszy, ponieważ otrzymasz dodatkową korzyść: Korzystając z funkcji Amex Pay With Points do zakupu biletów lotniczych za pośrednictwem portalu turystycznego Amex, posiadacze kart otrzymują 35% rabat punktowy na wszystkie bilety klasy biznesowej i pierwszej klasy (do 500 000 punktów wstecz w ciągu roku kalendarzowego). Otrzymasz ten sam rabat w wysokości 35% na wszystkie loty autokarowe zarezerwowane przez wybraną linię lotniczą za pośrednictwem portalu turystycznego Amex przy użyciu funkcji Płać punktami.

Możesz wykorzystać kredyt na opłaty, w tym:

 • Opłaty za bagaż rejestrowany (w tym za nadbagaż / ponadwymiarowy)
 • Opłaty za zmianę planu podróży
 • Opłaty za rezerwację telefoniczną
 • Opłaty za przelot zwierząt
 • Opłaty za przydzielenie miejsca
 • Opłaty za udogodnienia na pokładzie (napoje, jedzenie, poduszki / koce, słuchawki)
 • Opłaty za rozrywkę na pokładzie (z wyłączeniem bezprzewodowego internetu, ponieważ nie pobiera go linia lotnicza)
 • Karnety do poczekalni lotniskowych i roczne członkostwa
 • (Nowość!) Finansowanie United TravelBank

Nie możesz używać zwrotów opłat do opłat, w tym:

 • Bilety lotnicze
 • Aktualizacje
 • Zakupy punktów milowych
 • Opłaty za transfer punktów milowych
 • Karty podarunkowe
 • Zakupy bezcłowe
 • Bilety-nagrody

Nieoficjalne sposoby wykorzystania kredytu Amex Airline

Chociaż bilety lotnicze nie są oficjalnie uznawane, istnieją doniesienia wskazujące na to, że loty Southwest, Delta i JetBlue poniżej 99 USD zostaną zwrócone. Jednak nie jest to gwarantowane, ponieważ kody zakupu są biletami lotniczymi. Warto przyjrzeć się wątkom Flyertalk, aby zobaczyć punkty danych o tym, co działa, a co nie.

Zakup lotu Delta częściowo za pomocą karty podarunkowej Delta, a pozostałej części za pomocą karty Amex może czasami spowodować zwrot kosztów. Zgłoszono również, że członkostwo w Spirit Club Fare Club i Frontier’s Discount Den również działa.

Biorąc to pod uwagę, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nie ma gwarancji, że te metody będą działać. Zwrócenie się do Amex również nie pomoże, ponieważ tych rzeczy nie ma na oficjalnej liście pozycji podlegających zwrotowi.

Korzystanie z kredytu linii lotniczej Amex do ładowania United TravelBank

W przeszłości możliwe było wykorzystanie tych kredytów do celów takich jak karty podarunkowe, ale to już nie prawda.

Jednak Dan’s Deals zgłasza, że ​​opcja doładowania United TravelBank środkami w celu uruchomienia zwrotu opłaty lotniczej znów działa. Załadowane fundusze nie wygasają przez pięć lat i mogą zostać przedłużone o kolejne pięć lat w przypadku jakiejkolwiek działalności TravelBank (finansowanie lub wykorzystanie). Możesz użyć środków United TravelBank na loty United zakupione na United.com. Oznacza to, że zasadniczo możesz wykorzystać kredyt lotniczy na loty United!

Po obciążeniu kartą za kwalifikujący się zakup, w ciągu jednego cyklu rozliczeniowego powinna pojawić się kwota opłaty. Jeśli nie, zawsze możesz zadzwonić do przedstawiciela Amex i ręcznie przelać kredyty.

Jeśli wybrałeś już swoją linię lotniczą na rok, ale chcesz to zmienić United, możesz połączyć się z przedstawicielem Amex i poprosić o zmianę. Czasami robią wyjątki, jeśli próbujesz to zmienić poza styczniem. Dan’s Deals donosi, że United TravelBank będzie dostępny dla członków MileagePlus, aby w tym roku dokonywać wpłat, ale nie jest jasne, kiedy to nastąpi, ponieważ strona promocyjna jest nieco dziwna.

Korekty Amex dokonane w związku z COVID-19

Wiele osób nie podróżuje prawidłowo z powodu pandemii koronawirusa, więc możesz mieć wrażenie, że kredyt na opłaty lotnicze jest straconą przyczyną. Niestety, Amex nie ułatwił Ci korzystania z kredytu na prowizję (tak jak Chase i Citi). Ale oni są dodawane kredyty ograniczona w czasie i kategorie bonusowych, aby wybrać karty. Ponadto oferują kredyty grzecznościowe na wielu swoich kartach premium jako „dziękuję” posiadaczom kart, którzy zdecydują się pozostawić otwarte konto.

Na przykład otrzymałem kredyt w wysokości 200 USD po tym, jak moja karta Business Platinum® wydana przez American Express zgłosiła się do przedłużenia w zeszłym miesiącu. Nie musiałem nawet nic robić, żeby zdobyć kredyt!

Ponadto, Platinum Card® od American Express zawiera teraz do 320 USD kredytów na wybrane usługi transmisji strumieniowej i telefonii bezprzewodowej zakupione bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych (do 20 USD miesięcznie na każdą, od maja do grudnia 2020 r.). A kartę Hilton Honors Aspire od American Express do 250 USD rocznie w kurorcie Hilton można teraz wymienić na zakupy w amerykańskich restauracjach (w tym na wynos i dostawę) od czerwca do sierpnia 2020 r. Oba są niezwykle cennymi korzyściami.

Konkluzja

Karty Amex z dodatkowymi kredytami lotniczymi obejmują (obowiązują warunki):

Te kredyty opłat resetują się w każdym roku kalendarzowym i można ich użyć na nieprzewidziane wydatki, takie jak opłaty za bagaż rejestrowany, opłaty za przydzielenie miejsc, karnety do salonów lotniskowych i inne.

Jeśli masz doświadczenie w zwrocie kredytów na opłaty lotnicze, podziel się nimi.

Platinum Card® od American Express

Platinum Card® od American Express

Zdobądź 60000 punktów Membership Rewards® po użyciu nowej karty do zrobienia zakupów o wartości 5000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy.

Ciesz się statusem VIP i do 200 USD oszczędności Uber na zamówieniach przejazdów lub jedzenia w USA rocznie. Statusy Uber Cash i Uber VIP są dostępne tylko dla członków posiadających kartę podstawową.

5X punktów Membership Rewards® za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub w American Express Travel.

5X punktów Membership Rewards w hotelach opłaconych z góry zarezerwowanych na amextravel.com.

Ciesz się dostępem do Global Lounge Collection, jedynego programu dostępu do poczekalni na lotnisku z kartą kredytową, który obejmuje własne poczekalnie na całym świecie.

Otrzymuj bezpłatne korzyści o średniej łącznej wartości 550 USD dzięki programowi Fine Hotels & Resorts® w ponad 1000 obiektów. Ucz się więcej.

Zwrot opłaty lotniczej w wysokości 200 USD, do 200 USD na wyciągu w roku kalendarzowym w postaci opłat za bagaż i więcej w jednej kwalifikującej się linii lotniczej.

Zdobądź do 100 $ na wyciągu rocznie za zakupy w Saks Fifth Avenue na swojej Platinum Card®. To do 50 USD w kredytach na wyciągach półrocznych. Wymagana rejestracja.