Jak sprawdzić status wniosku o kartę kredytową Chase Wskazówki dotyczące ponownego rozpatrzenia wniosku

Jak sprawdzić status wniosku o kartę kredytową Chase Wskazówki dotyczące ponownego rozpatrzenia wniosku
Category: Często Zadawane
16 października 2020

Pełne ujawnienie: Możemy otrzymać rekompensatę finansową, gdy klikniesz linki i zostaniesz zatwierdzony do produktów kart kredytowych od naszych partnerów reklamowych. Opinie i rekomendacje produktów na tej stronie są naszą wyłączną własnością i nie były one przedmiotem wpływu, przeglądu ani zatwierdzenia przez emitenta. Więcej informacji można znaleźć w naszym Oświadczeniu dla reklamodawców. Doceniamy twoją pomoc!

Kiedy ubiegasz się o nową kartę kredytową i nie otrzymujesz natychmiastowej zgody, możesz zacząć się martwić i zastanawiać, co powinieneś zrobić dalej. Byłem tam i wiem, że to może być stresujące.

W tym poście omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o statusie wniosku o kartę kredytową Chase i co zrobić, jeśli nie zostaniesz natychmiast zatwierdzony.

Spis treści

Spis treści

Powody, dla których nie otrzymujesz natychmiastowej zgody

Zacznijmy od omówienia niektórych powodów, dla których możesz nie uzyskać natychmiastowej zgody na wniosek o kartę kredytową Chase.

 1. Wystąpiłeś o zbyt wiele kart kredytowych. Może to stanowić problem dla wielu z nas, którzy kochają dreszczyk emocji związany z podróżami z nagrodami za karty kredytowe (łącznie ze mną). Chase jest szczególnie trudny w tym przypadku od czasu wprowadzenia zasady 5/24; przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji na temat tych ograniczeń.
 2. Masz już duże zasługi w Chase. Jeśli masz już otwarte kilka kart kredytowych Chase, być może zbliżasz się do górnego limitu kredytu, który są skłonni ci udzielić.
 3. Ubiegasz się o kartę kredytową dla małej firmy. Aplikacje dla małych firm mogą być trudniejsze niż w przypadku osobistych kart kredytowych. Być może będziesz musiał dostarczyć Chase dodatkowe dokumenty, aby potwierdzić szczegóły Twojej firmy.
 4. Popełniłeś błąd w aplikacji. Czasami status oczekujący aplikacji może wynikać z prostej literówki lub innych niezamierzonych błędów.

Chase Wniosek o wydanie karty kredytowej

Jeśli gwiazdy się zrównają, od razu otrzymasz komunikat „Twoja aplikacja została zatwierdzona”.

Źródło zdjęcia: Rawpixel.com za pośrednictwem Shutterstock

Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej akceptacji, nie martw się; wciąż jest nadzieja. Możesz:

 • Otrzymaj list w wiadomości e-mail potwierdzający lub odrzucający podanie. (Powinno to dotrzeć w ciągu 7–10 dni, chociaż w niektórych przypadkach może to potrwać do 30 dni).
 • Otrzymaj wiadomość z informacją, że podejmiesz decyzję w ciągu 2 tygodni.

Wnioskodawcy następujących kart kredytowych otrzymają wiadomość e-mail potwierdzającą ich zgodę, która będzie zawierać Twój limit kredytowy:

Sprawdź swój status telefonicznie

Aby sprawdzić stan wniosku o kartę kredytową Chase przez telefon, zadzwoń na linię statusu aplikacji pod numer 1-800-432-3117. W przypadku zastosowań biznesowych zadzwoń pod numer 1-800-453-9719.

Sprawdź swój status online

Jeśli jesteś już klientem Chase, możesz sprawdzić status swojej aplikacji online. Po zalogowaniu się na konto kliknij ikonę w lewym górnym rogu, która wygląda jak kolumna linii.

Źródło zdjęcia: Chase

Menu pojawi się po lewej stronie ekranu. Przewiń do samego dołu, a zobaczysz kartę z informacją o stanie aplikacji . Kliknij, aby sprawdzić aktualny stan wniosku o kartę kredytową Chase.

Źródło zdjęcia: Chase

Chase Zasady składania wniosków o karty kredytowe

Wszystkie banki mają zasady określające, jak często można ubiegać się o karty kredytowe. Zasady te mają na celu ograniczenie kwoty kredytu udzielanego przez banki osobom fizycznym i zniechęcenie tych, którzy próbują oszukać system.

Chase nie jest wyjątkiem od tych zasad i są znane z tego, że mają jedne z najsurowszych wśród wydawców kart. Ale z najsurowszymi zasadami wchodzą jedne z najlepszych kart kredytowych z nagrodami podróżniczymi!

Chase oferuje jedne z najlepszych kart kredytowych z nagrodami podróżniczymi na rynku, ale mają też jedne z najsurowszych zasad, jeśli chodzi o liczbę kart, o które możesz ubiegać się. Przed złożeniem wniosku o kolejną kartę kredytową upewnij się, że rozumiesz zasadę 5/24, zasadę 2/30 i ograniczenia Sapphire. Źródło zdjęcia: Chase

Reguła Chase 5/24

Reguła 5/24 nie jest opublikowaną regułą, ale jest bardzo żywa i ma się dobrze. Mówi się, że aby zostać zatwierdzonym dla niektórych kart kredytowych Chase (w tym niektórych najpopularniejszych, takich jak karta Chase Sapphire Preferred®), nie można otworzyć 5 lub więcej osobistych kart kredytowych we WSZYSTKICH BANKACH w ciągu ostatnich 24 miesięcy (z kilka wyjątków).

Więc co dokładnie liczy się do 24 maja?

 1. Nowe osobiste karty kredytowe, które otwierasz w dowolnym banku. Nawet jeśli później zamkniesz te konta, nadal będą one wliczane do reguły 5/24.
 2. Sprzedawaj karty kredytowe, takie jak karty ze sklepów takich jak Victoria’s Secret, Best Buy i Amazon.
 3. Dodanie jako autoryzowany użytkownik do konta karty kredytowej innej osoby.
 4. Wizytówki Capital One, Discover i kilku innych banków. Dobrą wiadomością jest to, że WIĘKSZOŚĆ firmowych kart kredytowych NIE liczy się przeciwko Tobie zgodnie z zasadą 5/24 .

Do listopada 2018 r. Zasada 5/24 nie dotyczyła wielu osobistych kart Chase. Niestety, od listopada 2018 r. Wydaje się, że ma to wpływ na następujące karty. (Te informacje pochodzą z crowdsourcingu, co oznacza, że ​​nie są potwierdzone przez Chase.)

Ścigaj karty osobiste, które prawdopodobnie wpłyną na 24 maja Chase Small Business Cards Prawdopodobne skutki do 24.05
Chase AARP Card Nie dotyczy
Chase Amazon Rewards Visa Card
Karta kredytowa Chase Aer Lingus Visa Signature®
Karta British Airways Visa Signature®
Chase Disney Rewards® Visa® Card
Ścigaj kartę Disney Premier Visa®
Karta kredytowa World of Hyatt
Karta Chase Iberia Visa Signature®
Karta kredytowa IHG® Rewards Club Premier
Karta kredytowa IHG® Rewards Club Traveller

Zasada 2/30

Ta jest trochę mniej znana niż reguła 5/24. Zgodnie z tą zasadą nie można otworzyć więcej niż 2 osobistych kart kredytowych lub 1 firmowej karty kredytowej w okresie 30 dni.

Podobnie jak w przypadku reguły 5/24, nie jest to potwierdzona, opublikowana reguła – ale jest poparta mnóstwem danych zgłoszonych przez użytkowników.

Konkluzja: Próba otwarcia zbyt wielu kart w krótkim okresie jest jednym z powodów, dla których możesz nie zostać od razu zatwierdzony do karty kredytowej Chase. Jeśli otworzyłeś 5+ kart kredytowych (z dowolnego banku) w ciągu ostatnich 24 miesięcy, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony. Ponadto, jeśli w ciągu ostatnich 30 dni otworzyłeś 2 lub więcej osobistych kart Chase lub 1 wizytówkę Chase, Twoja nowa aplikacja prawdopodobnie zostanie odrzucona.

Zasady Chase Sapphire

W 2018 roku firma Chase wprowadziła pewne ograniczenia dla rodziny kart kredytowych Sapphire. Składa się z karty Chase Sapphire Preferred® i karty Chase Sapphire Reserve® (oraz podstawowej karty Sapphire, która nie jest już otwarta na nowe aplikacje).

To jedne z najlepszych kart kredytowych z nagrodami za podróże, dlatego ważne jest, aby zrozumieć te zasady.

W przeszłości można było trzymać jednocześnie więcej niż 1 z tych kart i na każdej z nich zdobywać bonusy rejestracyjne. Teraz jesteś ograniczony do 1 bonusu co 4 lata!

Zgodnie z regulaminem Chase, nie kwalifikujesz się do otrzymania premii za rejestrację na żadnej z kart Sapphire, jeśli jesteś:

„Obecny członek dowolnej karty kredytowej Sapphire lub poprzedni członek dowolnej karty kredytowej Sapphire, który otrzymał premię dla nowego członka karty w ciągu ostatnich 48 miesięcy ”.

Chase Reconsideration Line

Linia Chase Reconsideration Line to numer telefonu, pod który można zadzwonić w nadziei, że odrzucenie wniosku zostanie unieważnione. Możesz także zadzwonić na linię ponownego rozpatrzenia w trakcie rozpatrywania wniosku, aby przyspieszyć proces zatwierdzania.

Najlepiej zadzwonić w ciągu 30 dni od odmowy lub może być konieczne przesłanie zupełnie nowego wniosku.

Gorąca wskazówka: Linia ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase dla kart osobistych to 1-888-270-2127. Linia ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase dotycząca wizytówek to 1-800-453-9719.

Wskazówki dotyczące linii ponownego rozpatrzenia

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, dzwoniąc do linii ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase:

 • Błędy lub literówki w zgłoszeniu : pamiętaj, aby wspomnieć o wszelkich literówkach lub błędach, które mogłeś znaleźć w swoim zgłoszeniu, które mogły przyczynić się do statusu „wniosku oczekującego” lub jego odrzucenia.
 • Zaproponuj przeniesienie kredytu: Jednym z powodów, dla których mogłeś otrzymać odmowę, jest to, że bank już udzielił Ci dużej kwoty kredytu. Jeśli nie masz nic przeciwko utrzymaniu tej samej ogólnej kwoty kredytu, zaproponuj zmniejszenie limitów kredytowych na innych kartach, aby zrobić miejsce na nową.
 • Wspomnij, dlaczego chcesz mieć nową kartę: Jeśli karta, na którą chcesz się ubiegać, oferuje określone korzyści, z których chcesz skorzystać, nie zapomnij o tym poinformować przedstawiciela. Wyjaśnij im, w jaki sposób zamierzasz używać nowej karty. Nie wspominaj jednak o bonusie za rejestrację. Firmy obsługujące karty kredytowe nie chcą udzielać więcej kredytu komuś, kto chce tylko otrzymać kartę na bonus , więc najlepiej w ogóle o tym nie wspominać.
 • Bądź przyjacielski : Pomimo poziomu frustracji zachowuj przyjazne nastawienie. Osoba na drugim końcu linii po prostu wykonuje swoją pracę; bycie niegrzecznym nigdzie cię nie zaprowadzi.

Chase Small Business Wskazówki dotyczące aplikacji kart kredytowych

Ubieganie się o kartę kredytową dla małej firmy może być nieco trudniejsze niż ubieganie się o kartę osobistą. Chociaż nie musisz mieć zarejestrowanej firmy, aby ubiegać się o kartę, być może będziesz musiał przedstawić dowód legalności swojej firmy.

Możesz zostać poproszony o dostarczenie dokumentacji, w tym potwierdzenia nazwy prawnej lub adresu fizycznego Twojej firmy.

Gorąca wskazówka: jeśli nie masz zarejestrowanej firmy, takiej jak LLC, najlepiej użyć własnego nazwiska jako nazwy firmy. Napotkałem problem podczas próby ubiegania się o wizytówkę Chase z moim blogiem jako nazwą firmy (z czym nie miałem problemu w innych bankach). Kiedy rozmawiałem z przedstawicielem Chase, zachęcili mnie, abym użył swojego nazwiska jako nazwy firmy, aby zwiększyć moje prawdopodobieństwo uznania.

Jak skontaktować się z Chase

Oto kilka często potrzebnych numerów telefonów do kontaktu z Chase:

Rodzaj wniosku kredytowego Numer kontaktowy Chase
Kredyt samochodowy – kup nowy lub używany samochód 1-866-804-6781
Kredyt samochodowy – Refinansowanie 1-866-481-4254
Obsługa klienta kart kredytowych – biznes 1-888-269-8690
Obsługa klienta kart kredytowych – osobista 1-800-432-3117
Kapitał własny 1-888-34CHASE (1-888-342-4273)
Hipoteka 1-800-873-6577

Końcowe przemyślenia

Ubieganie się o nową kartę kredytową może być stresujące – zwłaszcza jeśli nie zostaniesz od razu zatwierdzony. Ale nie martw się; „oczekujący” wniosek nie oznacza automatycznie, że zostaniesz odrzucony.

Może to być spowodowane czymś tak prostym, jak mała literówka w Twojej aplikacji. Jeśli nie zostaniesz natychmiast zatwierdzony, spróbuj zadzwonić na linię Chase do ponownego rozpatrzenia, aby złożyć skargę. Możesz zostać zatwierdzony po szybkiej weryfikacji niektórych podstawowych informacji.

Chase oferuje jedne z najlepszych kart kredytowych z nagrodami podróżniczymi. Trzymaj się, czekając na decyzję w sprawie wniosku o kartę kredytową – będzie warto, gdy przy każdym zakupie będziesz zdobywać cenne punkty.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę sprawdzić status mojego wniosku o kartę kredytową Chase?

Aby sprawdzić status swojego wniosku o kartę kredytową Chase, zadzwoń na linię statusu aplikacji pod numer 888-338-2586. Jeśli jesteś obecnym klientem Chase, możesz sprawdzić swój status online. Po zalogowaniu się na konto kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu, a następnie przewiń w dół do opcji Status aplikacji .

Jak długo trwa zatwierdzanie karty kredytowej Chase?

Wiele zatwierdzeń kart kredytowych może nastąpić natychmiast. Jeśli nie uzyskasz natychmiastowej zgody, najprawdopodobniej otrzymasz decyzję w ciągu 7-10 dni roboczych. Czasami jednak może to zająć do 30 dni.

Jak mogę skontaktować się z Chase w sprawie statusu mojego wniosku o kartę kredytową?

Istnieje kilka numerów, pod które możesz zadzwonić, aby sprawdzić stan wniosku o kartę kredytową lub spróbować unieważnić odrzucony wniosek.

 • Ponowne rozpatrzenie (osobiste): 888-270-2127
 • Ponowne rozpatrzenie (biznes): 800-453-9719
 • Obsługa klienta (osobista): 1-800-432-3117
 • Obsługa klienta (biznes): 1-888-269-8690
 • Sprawdź status aplikacji (osobisty): 1-888-338-2586
 • Sprawdź stan zgłoszenia (firma): 1-800-453-9719

Co to znaczy, że rozpatrujemy Twój wniosek o kartę kredytową?

Jeśli nie otrzymasz od razu zatwierdzenia do karty kredytowej, możesz się zastanawiać, dlaczego Twój wniosek jest sprawdzany. Nie oznacza to, że jesteś skazany na odmowę – mogłeś popełnić literówkę w swoim zgłoszeniu lub po prostu musisz potwierdzić niektóre przesłane informacje.

Twoja opinia została wysłana. Dziękuję Ci!

Twoje komentarze traktujemy bardzo poważnie, ponieważ naprawdę pomagają nam one ulepszać witrynę.

Jeśli chcesz dodać komentarz do tego artykułu i podzielić się cennymi opiniami i opiniami, kliknij tutaj, aby zostawić komentarz.

My naprawdę to doceniam!

– Alex i Erin

Wystąpił błąd. Proszę spróbować później

O Katie Seemann

Zastrzeżenie: Wszelkie komentarze wymienione poniżej nie pochodzą od reklamodawcy bankowego ani nie zostały przez niego sprawdzone ani zatwierdzone. Reklamodawca bankowy nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze.

26 komentarzy

Dobra informacja, nigdzie nie doszedłem z moją aplikacją, ale przynajmniej rozumiem trochę więcej o tym, co się dzieje. Wystąpiłem online o kartę Chase Marriott. Otrzymałem wiadomość głosową, aby zweryfikować informacje, ale było to tak zniekształcone, że nie mogłem rozróżnić żadnych numerów. A mój smartfon nie radził sobie lepiej.

Chyba tylko poczekam i zobaczę.