Kiedy jest wymagana moja pierwsza rata kredytu hipotecznego?

Category: Przez Ciebie
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 21 września 2020 /
  • 4 minuty czytania

Monkey Business Images / Shutterstock

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Dla nowych właścicieli domów ważny jest termin pierwszej spłaty kredytu hipotecznego po zamknięciu. Być może będziesz musiał ostrożnie zarządzać przepływami pieniężnymi w miesiącach po wydaniu znacznych kwot na zaliczkę, koszty zamknięcia i wydatki na przeprowadzkę. Jest to szczególnie ważne, jeśli płacisz również za remonty, nowe meble lub inne duże wydatki związane z nowym domem.

Kiedy jest wymagana moja pierwsza rata kredytu hipotecznego?

Termin spłaty pierwszej spłaty kredytu hipotecznego zależy od daty zamknięcia i zwykle jest to ponad 30 dni. Zwykle można to oszacować, dodając miesiąc do daty zamknięcia, a następnie obliczyć, że płatność będzie wymagalna pierwszego dnia następnego miesiąca.

Na przykład, jeśli spłacasz kredyt hipoteczny 12 marca, pierwsza płatność byłaby wymagalna 1 maja. Potem byłbyś winien spłatę kredytu hipotecznego pierwszego dnia każdego miesiąca.

Termin płatności początkowej można znaleźć w dokumentach otrzymanych przy zamknięciu. Poszukaj listu zatytułowanego „Pierwsza płatność, zawierającego dane potrzebne do dokonania płatności.

Planując zamknięcie domu, pamiętaj, że im wcześniej w miesiącu zamykasz, tym dłuższy okres będziesz musiał uzupełnić gotówkę przed dokonaniem pierwszej płatności.

Z drugiej strony zaplanowanie zamknięcia na później w miesiącu oznacza, że ​​zapłacisz mniej przedpłaconych odsetek – są to odsetki naliczane w okresie między datą zamknięcia a terminem wymagalności pierwszej spłaty kredytu hipotecznego.

Kiedy Ben Simiskey, certyfikowany planista finansowy w Stegent Equity Advisors w Houston, kupił niedawno dom, zastanawiał się, jak odsetki z przedpłaty wpłyną na jego przepływy pieniężne podczas planowania zamknięcia.

„Chciałem móc zaoszczędzić trochę gotówki na projekty po przeprowadzce, więc byłem świadomy tego, ile gotówki należało zapłacić w momencie zamknięcia i kiedy moja pierwsza spłata byłaby na moim nowym kredycie hipotecznym – mówi Simiskey.

Wybrał datę późniejszą w miesiącu, aby zminimalizować odsetki z góry należne przy zamknięciu.

„Zamykając 24 lipca, musiałem zapłacić z góry tylko siedem dni odsetek – mówi Simiskey. „Gdybym zamknął wcześniej w tym miesiącu, byłoby więcej.

Co wchodzi w spłatę kredytu hipotecznego

Twoja spłata kredytu hipotecznego obejmuje kwotę główną pożyczki, odsetki i inne pozycje, które pożyczkodawca hipoteczny lub jednostka obsługująca zdeponuje na rachunku escrow, takie jak podatki i ubezpieczenie domu. Akronim PITI oznacza te główne składniki spłaty kredytu hipotecznego: kapitał, odsetki, podatki i ubezpieczenie.

  • Kapitał: jest to pożyczona kwota, którą musisz spłacić.
  • Odsetki: to kwota, którą pożyczkodawca pobiera za pożyczenie pieniędzy.
  • Podatki: są to podatki od nieruchomości, które płacisz na podstawie oszacowanej wartości domu. Informacje o tym, ile jesteś winien, znajdziesz na stronie internetowej swojego urzędnika sądowego. Twoja płatność może trafić na rachunek powierniczy do terminu płatności.
  • Ubezpieczenie: Składki za pierwszy rok ubezpieczenia domu mogą być uwzględnione w kosztach zamknięcia. Następnie miesięczna rata kredytu hipotecznego może obejmować część składki na ubezpieczenie domu, która trafia na rachunek powierniczy do czasu jej wymagalności.

Kalkulator PITI firmy Bankrate może pomóc w oszacowaniu wpływu spłaty kredytu hipotecznego na budżet miesięczny. Jeśli musisz opłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego, ta składka zostanie również uwzględniona w spłacie kredytu hipotecznego.

Jak spłacić kredyt hipoteczny

Zapłać automatycznie

Skonfigurowanie cyklicznych płatności ACH z konta czekowego lub oszczędnościowego to łatwy sposób na automatyczne dokonywanie spłat kredytu hipotecznego.

Czasami możesz dostosować płatności automatyczne, niezależnie od tego, czy chcesz podzielić miesięczną płatność na dwie części, aby zaoszczędzić na odsetkach, płacić więcej co miesiąc, aby spłacić wcześniej kredyt hipoteczny, czy zsynchronizować płatności z wypłatami, aby uniknąć przekroczenia stanu konta. Przed dokonaniem płatności zgodnie z innym harmonogramem niż ten, na który się zgodziłeś, porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą lub usługodawcą o tym, jakie metody są dozwolone i jak je wykonać poprawnie. Pamiętaj, że może również obowiązywać kara za przedpłatę.

online

Możesz również być w stanie dokonać płatności za pośrednictwem strony internetowej swojego kredytodawcy hipotecznego lub osoby obsługującej. Jeśli planujesz spłacić swój dom wcześniej, płacenie online może być wygodnym sposobem na dokonanie dodatkowych spłat kapitału, gdy masz wolne pieniądze. Ponownie, przed przystąpieniem do dodatkowych płatności skonsultuj się z pożyczkodawcą.

Za pośrednictwem poczty

Jeśli nie masz dostępu do komputera, możesz wysłać miesięczną płatność pocztą za pomocą czeku osobistego, czeku kasowego lub przekazu pieniężnego. Pamiętaj, aby podać numer konta hipotecznego, jeśli wysyłasz czek papierowy i dać wystarczająco dużo czasu na dostawę, aby uniknąć opóźnień w opłatach.

Przez telefon

Dokonywanie spłaty kredytu hipotecznego przez telefon może być wygodne, zwłaszcza jeśli zbliżasz się do terminu spłaty i chcesz uniknąć ponoszenia opłaty za spóźnienie. Spójrz na wyciąg z kredytu hipotecznego, aby znaleźć numer telefonu swojego pożyczkodawcy lub osoby obsługującej i miej pod ręką numer konta hipotecznego i informacje o koncie bankowym. Należy pamiętać, że spłata kredytu hipotecznego przez telefon może wiązać się z opłatą za wygodę.

Jeśli spóźnisz się ze spłatą kredytu hipotecznego

Jeśli spóźnisz się ze spłatą kredytu hipotecznego, zazwyczaj masz około 15 dni od terminu spłaty jako okres karencji, choć różni się on w zależności od pożyczkodawcy. Dopóki dokonasz płatności w tym czasie, nie poniesiesz kary.

Jednak dokonanie płatności później niż 30 dni po terminie nie tylko spowoduje naliczenie opłaty za opóźnienie – która może wynosić od 3 do 6 procent kwoty płatności – może również zaszkodzić Twojemu kredytowi. Kiedy pożyczkodawca zgłasza spóźnioną spłatę kredytu hipotecznego do agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, pozostaje ona w Twojej dokumentacji kredytowej przez siedem lat. Brak choćby jednej spłaty kredytu hipotecznego może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, podczas gdy wzór nieudanych płatności znacznie go zniszczył.

Jeśli masz problemy ze spłatą kredytu hipotecznego, nie zwlekaj z skontaktowaniem się w tej sprawie z pożyczkodawcą. Istnieje szansa, że ​​kwalifikujesz się do modyfikacji kredytu, planu spłaty lub tymczasowego zmniejszenia płatności.