Kiedy naliczane są odsetki od opłat?

Category: Stopę Procentową
17 lutego 2021

Podsumowanie

Dla tych, którzy nie mają kredytu, warto wiedzieć, w jaki sposób odsetki mogą zwiększyć Twoje saldo

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Szanowni Państwo

szukam dobrej studenckiej karty kredytowej, ponieważ będzie to pierwsza, jaką będę mieć. Utknąłem w jednej rzeczy. Czy są jakieś karty, które nie budzą oprocentowania, jeśli są opłacane w całości i na czas każdego miesiąca? Jeśli go nie użyłem, czy nadal będzie wymagał zapłaty z powodu odsetek? Mam nadzieję, że to ma sens. – Kaelea

Drogi Kaelea

Pytasz, co wiele innych osób chciałoby wiedzieć, w jaki sposób wydawcy kart kredytowych naliczają odsetki. Co więcej, zrobiłeś to przed założeniem konta. Teraz będziesz mieć informacje potrzebne do uniknięcia typowych błędów.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

  • Pożyczkodawca wystawia Ci kartę kredytową z określoną stopą procentową. Na aplikacji zobaczysz stopę procentową wyrażoną w ujęciu rocznym, z roczną stopą oprocentowania zwykle określaną akronimem APR. Im niższa jest ta liczba, tym mniej zostaniesz obciążony długiem przenoszonym z miesiąca na miesiąc. RRSO zwykle wahają się od 10 procent (dla osób o doskonałej historii kredytowej) do znacznie ponad 25 procent. Jako nowicjusz prawdopodobnie otrzymasz ofertę z wyższym APR, przynajmniej na początku.
  • Podczas pobierania opłaty wystawca śledzi wydatki. Za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu, pożyczasz pieniądze od wystawcy karty kredytowej. Wydaje wyciągi wskazujące, gdzie dokonałeś zakupów i wskazujące bieżącą sumę kwoty, którą jesteś winien. Powinieneś przeczytać te oświadczenia, aby upewnić się, że wszystkie informacje są poprawne i aby śledzić swój dług.Potem sytuacja się rozgałęzia. Jeśli ty:

    • Zapłać całą należną kwotę, żadne opłaty finansowe nie są dodawane! RRSO może mieć trzy cyfry, ale nigdy nie musiałbyś płacić więcej niż to, co wydałeś, gdybyś zapłacił całą kwotę w terminie. Prawo federalne wymaga, aby okres karencji bez odsetek wynosi co najmniej 21 dni. Zarządzaj swoim kontem w ten sposób, a zbudujesz pozytywną historię kredytową, ciesząc się bezpieczeństwem i wygodą karty kredytowej bez żadnych kosztów! I nie, wydawca nie będzie oczekiwał płatności (ani doda opłat), chyba że ponownie użyjesz karty.
    • Płać mniej niż saldo, naliczane są opłaty finansowe. Oczywiście karty kredytowe są również wyposażone w funkcję kumulacji. Tak długo, jak wysyłasz minimalną żądaną płatność, przestrzegasz warunków umowy. Jednak do pozostałego salda zostaną doliczone odsetki, które będą się sumować – co oznacza, że ​​jeśli będziesz je przenosić dłużej niż jeden miesiąc, odsetki zostaną naliczone od wszystkiego, co jesteś winien – od pierwotnie niezapłaconej kwoty, odsetek z poprzedniego miesiąca i od innych dokonano nowych zakupów. Z tego powodu najlepiej jest zapłacić w całości. Czasami jednak możesz chcieć zapłacić za coś stopniowo. Dopóki usuniesz dług w ciągu kilku miesięcy, dodatkowy koszt może nie być taki zły.Kiedy otrzymasz żądaną kartę kredytową, trzymaj się metody „zapłać w całości, dopóki nie poczujesz się komfortowo. Upewnij się, że te płatności również otrzymasz na czas, ponieważ pomoże to szybko zwiększyć Twoje wyniki kredytowe.

      Jeśli to wszystko brzmi prosto i zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe (darmowe pożyczki krótkoterminowe? Słodko!), Pamiętaj, że absurdalnie łatwo jest też przepłacić plastikiem. Uważnie śledź swoje saldo bieżące i przestań pobierać opłaty, gdy osiągniesz swoje maksimum, a nie wierzyciela.