Sejm zajmie się ustawą o abonamencie RTV

Dom - Media - Sejm zajmie się ustawą o abonamencie RTV

15.06.2019-337 widoki -Media

Abonament RTV - głosowanie przy Sejmie nad ustawą

Sejm zdecydował, że po czwartek zajmie się rządowym projektem ws. opłat abonamentowych. Projekt zmierza do uszczelnienia systemu poboru abonamentu RTV.

Nowelizacja przewiduje, hdy czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal poprzez Pocztę Polską.

Dostawcy płatnej telewizji mają pozostawać włączeni do procesu zapisu odbiorników radiowych i telewizorów. Projekt zakłada też, iż Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców ofert telewizji płatnej zapytanie odnoszące się do poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez wymienionych odbiornika.

Nie stanie się kar dla tych, którzy nie płacili abonamentu

Zaproponowane zmiany przewidują też umorzenie działania egzekucyjnego wobec osób zalegających z tytułu nieuiszczania opłat abonamentowych, które w okresie 3 miesięcy od poranka wejścia w życie ustawy dopełnią swoich obowiązków, to znaczy dokonają rejestracji odbiornika (jeśli nie jest zarejestrowany) oraz uiszczą opłatę z góry za co najmniej 6 miesięcy.

Ponadto wobec takich osób nie byłoby realne wszczynanie nowych postępowań egzekucyjnych dotyczących zaległości powstałych poprzednio wejściem w życie ustawy.

"Podatek Kurskiego"

Uzasadniając sprzeciw wobec tego projektu wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka mówił w tv, że w wyniku projektowanych rozwiązań podatnicy "będą musieli płacić dodatkowe 22 zł podatku Kurskiego" i on nie może się na tek krok zgodzić, ponieważ jest przeciwny zwiększaniu obciążeń dla Młodych polaków.

Sejm rozpatrzy przy czwartek także projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz uchyleniu ustawy o opłatach abonamentowych, który przygotowali politycy PSL.

Propozycja ta zakłada likwidację opłaty abonamentowej i zapewnienie stabilnego finansowania mediów ogólnych z budżetu państwa. Po projekcie przewidziano też umorzenie z urzędu postępowań egzekucyjnych o należności w płatności zaległych opłat abonamentowych wszczętych i prowadzonych na bazie obecnie obowiązujących przepisów na temat opłatach abonamentowych.

Tagi: subskrypcja TVP Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z