Netflix nie wykona już żadnej serii serialu "House of Cards" z Kevinem Spacey

Dom - Media - Netflix nie wykona już żadnej serii serialu "House of Cards" z Kevinem Spacey

30.08.2019-135 widoki -Media

House of Cards: Netflix zrywa współpracę z Kevinem Spacey

Netflix, który jest współproducentem serialu "House of Cards", poinformował, iż zrywa współpracę z Kevinem Spacey. Firma nie zostanie też uczestniczyła w dalekiej produkcji serialu z udziałem aktora. To skutek oskarżeń sformułowanych wobec Kevina Spacey dotyczących napaści seksualnej.

Media Rights Capital jak i również Netflix ogłosiły, że wytwarzanie serialu się zakończy dzięki szóstym sezonie. Kilka dób później podały, że wytwórczość szóstego sezonu została wstrzymana na czas nieokreślony. W tym momencie dowiaduje się, że Netflix całkowicie zrywa współpracę z Kevinem Spacey.

Zakończenie kooperacyj nie dotyczy wyłącznie serialu "House of Cards", ale również filmu „Gore”, po którym zagrał Spacey.

Szósty sezon "House of Cards" miał zostać wyemitowany w 2018 roku. Przedstawienie premierowe pierwszego sezonu odbyła się w 2013 roku. Serial Netfliksa był wielokrotnie nominowany do nagród Emmy i Złotych Globów, a Spacey zdobył tę drugą nagrodę w 2015 roku za pierwszoplanową rolę.

To właśnie serial "House of Cards" wypromował Netfliksa. Mówi się, że dzięki nam firmę było stać dzięki inwestowanie we własne prepiady, które dziś zdobywają serca publiczności.

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie

58-letni obecnie Kevin Spacey odniósł się na początku tygodnia do odwiedzenia zarzutów aktora Anthony’ego Rappa, który oskarżył go, że ten molestował go 30 lat temu. Rapp miał wówczas zaledwie 14 lat. Oznajmił na Twitterze że nie pamięta tego incydentu z Rappem, ale podkreślił, że jeśli rzeczywiście dopuścił się wtedy molestowania seksualnego, to "szczerze przeprasza" za "głęboko niestosowne styl życia po pijanemu".

Następnie Spacey napisał, że u dołu wpływem tego, co powiedział Rapp, postanowił zająć się "sprawami we własnym życiu". Przyznał, że miał niesamowite związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami i poinformował, że dokonał wyboru – postanowił istnień teraz jako gej.

Jednak to nie całokształt. Także osiem osób działających przy serialu "House od Cards" opowiedziało mediom na temat domniemanych atakach ze witryny aktora. Zastrzegli jednocześnie osobiście anonimowość przed ewentualnymi reperkusjami zawodowymi. Twierdzili, że w planie produkcji Spacey zachowywał się "drapieżnie”, a jeden z byłych asystentów zarzucił mu napaść seksualną.

Firma Netflix zapowiedziała, iż wszystkie przypadki ewentualnych nieodpowiednich zachowań seksualnych aktora na planie zostaną zbadane.

Ze współpracy z aktorem wycofała się agencja public relations CAA. Z reprezentowania aktora wycofała się też jego rzeczniczka Staci Wolfe, z firmy Polaris PR.

Związane z