Google tworzy swojego adblocka w przeglądarce Chrome?

Dom - Media - Google tworzy swojego adblocka w przeglądarce Chrome?

10.07.2019-852 widoki -Media

Chrome - Google wbuduje po przeglądarkę własnego adblocka?

Według nieoficjalnych informacji Google pracuje nad umieszczeniem własnego narzędzia do blokowania reklam w przeglądarce Chrome.

Do takich ustaleń dotarł dziennik "The Wall Street Journal". Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka w USA, ale także w ujęciu globalnym. Jej różne wersje łącznie składają się na ponad 50 proc. udział w światowym rynku (dane NetMarketShare). Konkurencja w dużym stopniu odstaje.

W AMERYCE co czwarty użytkownik korzysta z wtyczki blokującej reklamy. W Polsce ten odsetek jest chociażby wyższy.

Taki krok może mieć ogromny działanie na rynek reklamy internetowego i mediów cyfrowych, które utrzymują się głównie spośród reklam. Może też narazić Google na falę opinii - jest jednym z głównych graczy w filii reklamy online, a posiadając dodawania do tzw. śnieżnej listy własnych reklam, w teorii może zdemolować konkurentów.

Google tworzy swojego adblocka dla przeglądarki Chrome?

Chyba że rozegra to mądrze. Według WSJ, blokowanie reklam w Chrome być może być włączone domyślnie. Na białą listę mogą trafić te reklamy, które są zgodne ze standardami Coalition for Better Ads. Czyli, koniec z reklamami wideo, które automatycznie rozmieszczają się z dźwiękiem bądź banerów, które wyskakują, kiedy użytkownik chce otworzyć daną stronę internetową.

W takiej strategii jest większą ilość logiki, niż się zdaje. Umówmy się, współcześnie spośród internetu zwyczajnie nie da się korzystać bez jakiejś wtyczki do blokowania broszurek. Takich narzędzi wzrasta mnóstwo, dodawane są do Chrome, a Google, który to zarabia miliardy dol. dzięki reklamach, nie ma nad nimi (i tym, jakiego rodzaju reklamy blokują) żadnej kontroli.

Mając własnego adblocka, Google mógłby zażegnać ten problem. Według WSJ jeszcze nie wiadomo, czy rozszerzenie - jeżeli w ogóle powstanie - będzie blokowało tylko natrętną reklamę, czy całą stronę.

Firma nie komentuje tych ogłoszeń.

Tagi: Google Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Związane z