Temat: Transport

Dom - Moto - Temat: Transport

30.07.2019-7 widoki -Moto

Francja będzie naliczać punkty karne polskim kierowcom  Moto

  • Posiadłość z XIX wieku zbyt 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków z wielkiej płyty. Mieszkania jak luksusowe apartamenty
  • Podjechali furgonetką i wyrwali drzwi. Szczególna praca Banksy'ego skradziona
  • Staruszka aresztowana pod zarzutem kradzieży setek zabawek. Zaskakujące tłumaczenie
  • Kolejna wielka inwestycja Ronaldo. "To jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie"

Francja jest kolejnym państwem, które będzie naliczało kierowcom z innych królestw punkty karne i wyciągało konsekwencje za ich nadmiar - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Ambasada Francji w Polsce potwierdziła po rozmowie z DGP, iż odpowiednie regulacje zostaną wdrożone jeszcze w 2017 r. Podobne przepisy już obowiązują w Austrii, Niemczech i Czechach.

Zbadaj się alkomatem po imprezie. Stwierdź, gdzie możesz to uczynić

Realne kształty

Jak pisze dziennik, koncepcja "wirtualnego prawa jazdy", polegająca w zakładaniu elektronicznej "kartoteki" cudzoziemcom łamiącym krajowe przepisy obrotu drogowego, zaczyna nabierać rzeczywistych kształtów. Dzieje się tak nie tyle wskutek żądań Komisji Europejskiej, co działań podejmowanych przez kolejne kraje.

Koncepcja "wirtualnego uprawnienia jazdy" budzi żywe zaciekawienie także polskich służb drogowych - podkreśla jeden z urzędników Ministerstwa Infrastruktury jak i również Budownictwa. W jego mniemaniu "na wypadku nic nie wskazuje jednakże, że Polska pójdzie przy ślady Francji".

Specjalny status

Na razie cudzoziemcy na polskich drogach ciągle mają specjalny status. DGP pisze, że można pierwotnego ukarać tylko mandatem gotówkowym płatnym u nas, pod warunkami, że zostaną zatrzymani na gorącym uczynku przez policję.

Związane z