Temat: Motoryzacja

Dom - Moto - Temat: Motoryzacja

02.08.2019-834 widoki -Moto

Gdzie kierowcy powodują najwięcej wypadków?  Moto

  • Następcy Włochów poszukiwani. Nowy wydział A1 ma być gotowy "na Sylwestra"
  • Szybciej w Pomorzu Zachodnim. Pierwsze samochody pojechały nową trasą
  • Duży ruch w autosalonach. Owe marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3

Najwięcej wypadków drogowych powodują właściciele pojazdów zarejestrowanych w województwach: mazowieckim, pomorskim i dolnośląskim - wynika z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Które regiony znajdują się na drugim biegunie?

W pierwszym kwartale bieżącego r. to właśnie w tychże regionach (województwa mazowieckie, pomorskie i dolnośląskie) odnotowano najbardziej liczną częstość szkód z polis OC.

Raport UFG pokazuje ponadto, że zazwyczaj sprawcami wypadków i wypłat z ubezpieczeń OC istnieją osoby w wieku 31-35 lat, które przemieszczają się pojazdami osobowymi marek: Skoda, Ford, Toyota i Peugeot. Tuż przy czym warto pamiętać, że od lat w statystykach dotyczących najchętniej kupowanych samochodów w Polsce dominują naturalnie samochody tych firm.

Złe informacje dla kierujących. Za brak OC zapłacisz więcej

Jest lepiej

W pierwszym kwartale 2017 roku średnia częstość krzywd w komunikacyjnym OC spadła w stosunku do danych empirycznych sprzed roku i wyniosła 3, 2 proc. Oznacza to, że na 100 ubezpieczonych pojazdów zaistniało jak i również zgłoszone zostało do firmy patronus statystycznie 3, 2 szkody. Przed rokiem, w Jak i również kwartale 2016 roku, częstotliwość szkód w ubezpieczeniach OC wynosiła 3, 4 proc.

- Za wcześnie jest, by prognozować, bądź ten nieznaczny spadek przekształci się w stały trend, czy to tylko jednorazowa aberracja – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

- Niższa częstość szkód może stać się – wobec informacji o rosnących cenach polis - rezultatem niezgłaszania drobnych szkód w obawie przed utratą zniżek w ubezpieczeniu OC. Jeśli jednak powyższy trend spadku częstości szkód utrzyma się, to będzie to dowód, że ceny komunikacyjnego OC nie zależą bezpośrednio od poprawy bezpieczeństwa na trasach, ale od coraz lepszych wypłat odszkodowań z tych polis – dodaje.

Gdzie najmniej?

Na przeciwległym biegunie są regionu: świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie. To tam jest najniższy odsetek kierowców, którzy spowodowali wypadki w pierwszych trzech miesiącach roku, czyli ustanowieniem, iż najniższe jest ryzyko kolizji z innym pojazdem.

Związane z