Pisanie listu o trudnościach do firmy obsługującej karty kredytowe

17 lutego 2021

Prawie każdy dorosły w tym kraju ma zadłużenie na karcie kredytowej. Niektórzy mają tylko kilkaset dolarów długu, podczas gdy inni mają tysiące dolarów długu. Tak czy inaczej, może się zdarzyć, że spłacenie nawet minimalnej należnej kwoty stanie się niezwykle trudne. Gospodarka nadal jest niestabilna, a to oznacza, że ​​możliwe jest, że będziesz potrzebować jakiegoś rodzaju umorzenia długów, na przykład niższych miesięcznych płatności na krótki okres. Jest to coś, co firmy obsługujące karty kredytowe są bardzo dobrze znane.

Dlaczego firmy kredytowe mogą zgodzić się pomócW większości przypadków firmy obsługujące karty kredytowe zazwyczaj zgadzają się na współpracę z osobami w trudnej sytuacji, ponieważ alternatywą dla dłużnika jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, co oznacza, że ​​wystawca karty kredytowej nic nie otrzymuje. Dlatego lepiej napisać list tragiczny, w którym opowiesz wierzycielowi o swojej sytuacji finansowej. To również powstrzyma ich przed nękaniem Cię i da Ci szansę na ochronę Twojej zdolności kredytowej. Nie jest to jednak sposób na wyjście z długu.

Jeśli możesz udowodnić trudności, wystawca karty kredytowej zwykle pomoże, na przykład, obniżając stopy procentowe i zawieszając wszelkie opłaty za opóźnienia w płatnościach. Będą jednak również chcieli, abyś zaprzestał korzystania z karty kredytowej. Dodatkowo chcą widzieć, jak dokładasz wszelkich starań, aby spłacić swój dług. Dlatego upewnij się, że mówisz im, ile jesteś gotów zapłacić każdego miesiąca i kiedy spodziewasz się, że Twoje trudności się zakończą.

Kroki w pisaniu listu o trudnościach do firmy obsługującej karty kredytowe
 • Upewnij się, że piszesz list formalnie. Umieść nazwę firmy na górze strony i również datę. Umieść uzasadnienie poniżej i upewnij się, że podano również numer konta karty kredytowej.
 • Napisz swój pierwszy akapit, w którym wyjaśnisz, że prosisz o pomoc i wyjaśnisz, dlaczego przeżywasz trudności. Na przykład możesz zostać zwolniony lub mieć nieoczekiwany wysoki rachunek za leczenie. Bądź szczery i otwarty, ale krótko i na temat.Wyjaśnij, w jaki sposób zamierzasz naprawić sytuację. Powiedz im, ile jesteś w stanie zapłacić zamiast zwykłych rachunków. Nie wkładaj w tę liczbę więcej, niż możesz sobie pozwolić. Jeśli możesz sobie pozwolić tylko na dolara tygodniowo, powiedz im i nie mów, że możesz sobie pozwolić na 10 dolarów miesięcznie, nawet jeśli nie możesz. Jednocześnie nie oferuj im mniej, niż możesz sobie pozwolić. Prawdopodobnie będą chcieli zobaczyć Twoje zestawienie finansowe, aby wiedzieć, czy możesz zapłacić więcej, niż oferujesz.Powiedz im, kiedy spodziewasz się końca swoich trudności i co zamierzasz zrobić ze swoim niespłaconym długiem w tym momencie.Podziękuj im za uwagę i poproś o jak najszybszy kontakt w sprawie decyzji.Chociaż nie ma gwarancji, że firma obsługująca Twoją kartę kredytową zgodzi się na Twoją prośbę, większość z nich zaakceptuje ją, ponieważ oznacza to, że w końcu będą w stanie uzyskać należne mu kwoty.

  Aby uzyskać więcej przykładowych listów o trudnościach, kliknij tutaj.

  Przykład listu do firmy obsługującej karty kredytowe

  Do tych których może to dotyczyć:

  Piszę, aby poprosić o
  spłaty mojej karty kredytowej z powodu trudności finansowych.

  Obecne saldo mojej karty kredytowej wynosi
  i płacę
  co miesiąc przez
  . To był odpowiedni system do niedawna, kiedy przeżywałem ciężkie czasy.

  Spowodowany
  , który się rozpoczął
  , Nie byłem w stanie nadążyć z płatnościami. Załączyłem
  , co powinno dokładnie zilustrować, dlaczego potrzebuję Twojej pomocy. Gromadzę coraz więcej opłat za opóźnienia w opłatach i obciążeniach finansowych, co oznacza, że ​​moje saldo wciąż rośnie i nic nie mogę na to poradzić.

  Proszę
  . Tę samą ofertę kieruję do innych wierzycieli, aby uniknąć ogłoszenia upadłości.

  Proszę o jak najszybszy kontakt, abyśmy mogli zająć się tą sytuacją.