Donald Trump robi krok wstecz w walce z globalnym ociepleniem

Dom - Polityka - Donald Trump robi krok wstecz w walce z globalnym ociepleniem

19.07.2019-528 widoki -Polityka

Donald Trump - dekret na temat niezależności energetycznej

Donald Trump podpisał dekret o niezależności energetycznej. Tym samym wycofał zapisy Planu Czystej Energii wprowadzonego przez Baracka Obamę, który tym sposobem dążył do zredukowanie emisji gazów cieplarnianych po elektrowniach.

Ówczesnym regulacjom sprzeciwiały się stany znajdujące się w rękach republikanów, które czerpały zyski z palenia ropy naftowej, węgla jak i również gazu.

W styczniu 2016 roku administracja Obamy wstrzymała na 3 lata wydawanie nowych pozwoleń w dzierżawę kopalni węgla, argumentując, że program dzierżawy powinien zostać zmodernizowany, aby zagwarantować sprawiedliwy zwrot inwestycji podatników oraz przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Władze federalne dzierżawiły bogatą w złoża węgla ziemię firmom wydobywczym po zamian za płacenie określonego procentu od wartości wydobytego węgla w skali roku kalendarzowego. Federalny program dzierżawy kopalni węgla stanowił w 2015 roku 42 proc. całkowitej produkcji węgla w USA.

Trump: przywrócić swobodę ekonomiczną

Trump podkreślił we wtorek, że należy pozbyć się regulacji ograniczających swobodę ekonomiczną stanów i pozwolić stanom decydować co jest na rzecz nich najlepsze, a górnikom dać możliwość powrotu do pracy.

Dodał, iż produkcja energii będzie się rozwijać i zwiększać, komponując miejsca pracy także obok budowie infrastruktury i produkowaniu dóbr w myśl zasady, że zamiast importować wyroby z zewnątrz, należy je wyprodukować w USA.

Prezydent powiedział także, że inicjatywa "niezależności energetycznej" jest częścią wielostopniowego planu mającego na celu stworzenie pomieszczeń pracy dla Amerykanów i odbudowanie bogactwa USA.

Jak zaznaczył Trump, produkowana energia będzie tzw. nieskalaną energią i federalna Filia Ochrony Środowiska (EPA) dołoży wszelkich starań, aby troszczyć się o środowisko.

Dekret znosi m. in. pojęcie "społecznego kosztu" gazów cieplarnianych. Zapowiada też rewizję działań mających na celu obniżenie emisji metanu przy wytwórczości ropy naftowej i gazu ziemnego.

Tagi: USA Donald Trump globalne docieplenie Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z