Rehabilitacja kredytu studenckiego: co to jest i kiedy z niego korzystać

17 lutego 2021

Federalne pożyczki studenckie, które nie wywiązały się ze spłaty, można przywrócić tylko raz, aby przywrócić im dobrą opinię.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Przewodnik po pożyczkach studenckich

Ulga na COVID-19 może wpłynąć na informacje na tej stronie. Poznaj swoje możliwości przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Rehabilitacja związana z pożyczką studencką to jednorazowa okazja dla pożyczkobiorców do odzyskania federalnych pożyczek studenckich w przypadku niewywiązania się ze spłaty. Prywatne pożyczki studenckie nie kwalifikują się do rehabilitacji.

Rehabilitacja trwa dłużej niż konsolidacja kredytu studenckiego, druga podstawowa opcja odzyskiwania należności. Ale rehabilitacja jest generalnie lepszym wyborem, ponieważ:

Usuwa wartość domyślną z raportu kredytowego. Poprawi to Twoją zdolność kredytową, chociaż opóźnienia w płatnościach prowadzące do niewykonania zobowiązania pozostaną.

Eliminuje dodatkowe koszty odbioru. Rehabilitowane federalne pożyczki bezpośrednie podlegają kosztom windykacji, ale opłaty te nie są kapitalizowane ani dodawane do salda pożyczki.

Rehabilitacja kredytu studenckiego a konsolidacja

Konsolidację w przypadku niewykonania zobowiązania można po prostu zgodzić się na spłatę nowej pożyczki w ramach planu opartego na dochodach. To sprawia, że ​​konsolidacja jest dobrą opcją, aby szybko rozwiązać problem domyślny – na przykład, jeśli wracasz do szkoły i potrzebujesz dostępu do federalnej pomocy dla uczniów.

Jednak w przeciwieństwie do rehabilitacji konsolidacja nie usunie wartości domyślnej z raportu kredytowego. Konsolidacja w przypadku braku spłaty może również dodać koszty windykacji w wysokości do 18,5% salda do salda nowej pożyczki, zwiększając kwotę, którą jesteś winien i spłacasz.

Jak rehabilitować pożyczki studenckie

Wykonaj następujące kroki, aby przywrócić pożyczki studenckie:

Skontaktuj się z posiadaczem pożyczki federalnej. Może to być osoba obsługująca, agencja windykacyjna lub inna firma, w zależności od Twoich pożyczek i czasu ich zalegania. Zaloguj się na swoje konto studentaid.gov, jeśli nie masz pewności, z kim się skontaktować.

Zgadzam się na kwotę płatności. Świadczenia rehabilitacyjne muszą być „rozsądne, co zwykle oznacza 15% Twojego dochodu uznaniowego. Ale jeśli nie stać Cię na taką kwotę, możesz poprosić o alternatywną płatność w oparciu o Twoje ogólne finanse. Płatności alternatywne mogą wynosić zaledwie 5 USD miesięcznie.

Podpisz umowę rehabilitacyjną. Musisz złożyć pisemną zgodę na odzyskanie niespłaconych pożyczek. Nie rozpoczynaj płatności przed oficjalnym rozpoczęciem tego procesu; mogą nie liczyć się do rehabilitacji.

Zapłać zgodnie z wymaganiami. Rehabilitacja pożyczki studenckiej wymaga dokonania dziewięciu terminowych spłat – w ciągu 20 dni od daty wymagalności – w okresie 10 miesięcy. Płatności również muszą być dobrowolne. Na przykład pieniądze odebrane ze zwrotu podatku nie będą liczone jako płatność. Należy pamiętać, że ze względu na obecną automatyczną zwłokę w przypadku pożyczkobiorców federalnych pożyczek studenckich, każdy z dziewięciu miesięcy braku spłaty od marca do grudnia 2020 r. Będzie liczył się do rehabilitacji pożyczki studenckiej.

Kalkulator rehabilitacji kredytu studenckiego

Co dzieje się po rehabilitacji związanej z kredytem studenckim

Po rehabilitacji kredytu studenckiego Twoja pożyczka jest zwykle przypisywana lub sprzedawana nowemu serwisantowi. Wszystkie działania windykacyjne zostaną wstrzymane – chociaż zajęcie wynagrodzenia zakończy się po dokonaniu pięciu płatności za odwyk – i odzyskasz dostęp do federalnej pomocy dla studentów i opcji spłaty, takich jak odroczenie, zwłoka i spłata uzależniona od dochodów.

Ponieważ możesz zrehabilitować pożyczkę studencką tylko raz, miej strategię, aby pozwolić sobie na płatności po odwyku. Jeśli początkowo pozostawałeś w tyle, ponieważ płatności były zbyt drogie, wybór planu spłaty opartego na dochodach będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem. Twój nowy usługodawca da ci tę opcję, gdy ponownie uruchomisz spłatę.

Jeśli zrekompensowana pożyczka ponownie stanie się niewypłacalna, będziesz musiał ją skonsolidować, aby uniknąć spłaty. Ale jeśli już skonsolidowałeś tę pożyczkę, nie byłbyś w stanie tego zrobić, chyba że masz kolejną pożyczkę do dodania do konsolidacji. Jedynym wyborem byłaby spłata całego salda.

Jeśli osiągniesz ten punkt, posiadacz pożyczki może zadowolić się kwotą niższą, niż jesteś winien. Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości również może mieć sens. Ale żadna z tych opcji nie gwarantuje zaoszczędzenia pieniędzy lub pozbycia się pożyczek.