Rodzaje rachunków bankowych

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – abyś mógł bez obaw podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 14 lipca 2020 /
 • 3 minuty czytaniaANDREW CABALLERO-REYNOLDS / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajKonta bankowe pozwalają oszczędzać i łatwo śledzić swoje pieniądze. Niektórzy nawet zarobią więcej pieniędzy w postaci odsetek.

  Jeśli jednak jesteś zainteresowany otwarciem konta, będziesz musiał wybrać spośród kilku różnych rodzajów. Do dyspozycji masz różne rachunki bankowe. Każdy ma swój własny, niepowtarzalny cel, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z nimi wszystkimi. W ten sposób możesz dowiedzieć się, które konta są idealne dla Twojego stylu życia i celów. Większość banków oferuje:

  • Sprawdzanie kont
  • Konta oszczędnościoweRachunki rynku pieniężnegoCertyfikaty depozytowe (CD)Oto krótki przegląd czterech najpopularniejszych typów kont bankowych. typ konta Dlaczego możesz tego chcieć Kontrola Chcesz mieć dostęp do swoich pieniędzy w dowolnym momencie i możesz zarabiać minimalne lub zerowe odsetki. Oszczędności Nie potrzebujesz często dostępu do swoich pieniędzy i chciałbyś je zostawić na bezpiecznym koncie, na którym są odsetki. Rynek pieniężny Chcesz połączyć konto czekowe i oszczędnościowe i potrzebujesz tylko sporadycznego dostępu do swoich pieniędzy co miesiąc. Certyfikat depozytu Chcesz zainwestować swoje pieniądze przez określony czas, aby zarobić stałą stawkę.Sprawdzanie kont

   Mając konto czekowe, możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich pieniędzy na co dzień. Rachunki czekowe to najbardziej dostępny rodzaj rachunków bankowych, który umożliwia wpłacanie i wypłacanie pieniędzy tak często, jak chcesz. Dlatego konto czekowe to świetne miejsce na przechowywanie gotówki, której będziesz używać na codzienne wydatki. Chociaż konta czekowe tradycyjnie nie przynoszą żadnych odsetek, dostępne są oprocentowane konta czekowe. Wszystkie rachunki czekowe są zwykle powiązane z kartą debetową, której można używać do dokonywania zakupów lub wypłacania gotówki z bankomatów.

   Niektóre rachunki czekowe pobierają opłaty za utrzymanie, wypłaty z bankomatów i naruszenia minimalnego salda. Porównanie opcji może pomóc Ci znaleźć rachunek bieżący z najniższymi opłatami i najlepszymi warunkami w Twojej sytuacji.

   Dobre dla:
  • Większość ludzi. Jest to łatwo dostępne konto, które umożliwia zdeponowanie wypłat lub dokonanie płatności.Zły dla:
  • Osoby, które chcą zarabiać na swoich pieniądzach.
  • Ci, którzy prawdopodobnie wydadzą więcej pieniędzy niż mają na koncie i w konsekwencji uiszczą opłaty za debet.Konta oszczędnościowe

   Konto oszczędnościowe służy jako miejsce do zaparkowania pieniędzy, których nie chcesz od razu wydawać. Konta oszczędnościowe dają szansę na zarabianie odsetek od wpłaconych środków. Mogą pomóc Ci zbudować fundusz awaryjny lub zaoszczędzić na zaliczkę na dom, samochód lub inny cel finansowy. W przeciwieństwie do kont czekowych, konta oszczędnościowe nakładają ograniczenia na liczbę wypłat lub przelewów, które możesz wykonać każdego miesiąca.

   Rachunki oszczędnościowe różnią się stopami procentowymi, sposobem naliczania odsetek, opłatami za usługi i minimalnymi depozytami otwarcia. Wyszukaj najlepsze konto oszczędnościowe, które jest dla Ciebie odpowiednie.

   Dobre dla:
  • Fundusze awaryjne.
  • Ci, którzy chcą oszczędzać na jakiś cel, np. Zaliczkę na dom lub samochód.Każdy, kto chce oprzeć się pokusie wydania części zarobionych pieniędzy.Zły dla:
  • Osoby, które chcą mieć dostęp do swoich pieniędzy tak często, jak chcą.Rachunki rynku pieniężnego

   Zasadniczo rachunek rynku pieniężnego (lub MMA) jest połączeniem rachunku czekowego i oszczędnościowego. Możesz uzyskać wyższe oprocentowanie na rachunku rynku pieniężnego niż na rachunku oszczędnościowym, ale konto rynku pieniężnego wymaga zwykle wyższego salda minimalnego. Niektóre rachunki rynku pieniężnego mogą wymagać 5000 lub 10000 USD do otwarcia konta. Można jednak również znaleźć konta rynku pieniężnego, które mają niższe minimalne wymagania. Niektóre rachunki rynku pieniężnego są dostarczane z czekami lub kartami debetowymi, ale liczba wypłat z konta jest zwykle ograniczona w ciągu miesiąca, podobnie jak konto oszczędnościowe.

   Dobre dla:
  • Osoby, które chcą zachować wysokie saldo na koncie i zarabiać na nim odsetki.Zły dla:
  • Osoby, które chcą mieć dostęp do swoich pieniędzy tak często, jak chcą.
  • Ci, którzy nie mogą spełnić wymagań minimalnego salda.Certyfikaty depozytowe (CD) pozwalają na inwestowanie pieniędzy przez określony czas po stałej stopie procentowej przy minimalnym ryzyku. Okres obowiązywania waha się od kilku miesięcy do kilku lat. Chociaż możesz zarobić więcej odsetek niż na innych kontach bankowych, będziesz musiał zobowiązać się do zatrzymywania pieniędzy na płycie CD przez cały okres jej obowiązywania. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał zapłacić kosztowną opłatę karną za wczesną wypłatę.

   Dobre dla:
  • Ludzi, którzy nie potrzebują od razu swoich pieniędzy.
  • Ci, którzy chcą zarobić większe odsetki w zamian za chwilowe zamknięcie środków.Zły dla:
  • Osoby, które uważają, że będą musiały wcześniej wypłacić swoje środki i zapłacić karę za wcześniejszą wypłatę.
  • Ci, którym nie podoba się pomysł „związania pieniędzy.Konkluzja

   Wybierając odpowiedni dla siebie typ konta bankowego, pamiętaj, że możesz otworzyć więcej niż jedno, aby zaspokoić różne potrzeby. Wybierz jedną lub kilka z nich, które mogą poprowadzić Cię do finansowego sukcesu.

   Zdjęcie wyróżnione autorstwa Andrew Caballero-Reynoldsa z Getty Images.