CEO tłumaczy, dlaczego co miesiąc zabiera 15 pracowników na wspólny obiad

Dom - Strategie - CEO tłumaczy, dlaczego co miesiąc zabiera 15 pracowników na wspólny obiad

09.07.2019-591 widoki -Strategie

CEO Jim McCan zabiera pracowników na obiad

Jim McCann swoją przygodę z interesem zaczynał od jednej kwiaciarni w 1976 roku. Po ciągu 40 lat zamienił ją w sieć 1-800 Flowers, która notuje na rok 1, 2 mld dolarów sprzedaży i jest warta ok. 600 mln dolarów. Jego firma zatrudnia ponad 4, 5 tysiąca jednostek. Z tego grona McCann zabiera 15 pracowników dzięki specjalny obiad.

McCann w rozmowie z Business Insiderem określił się w charakterze "zdołowany, stary facet". Dzierży jednak sposób na to, by mimo sukcesu przy biznesie nie stracić kontaktu z rzeczywistością.

CEO zabiera pracowników na obiad

W tym celu McCann wszelkiego miesiąca - poza wakacjami - zabiera 15 zatrudnionych do restauracji niedaleko rezydencji firmy na Long Island w Nowym Jorku. Określa to "What's Up Dinner", czyli "Obiad Co Słychać". Prezes wraz z grupą kluczowych managerów wybiera ludzi, którzy będą uczestniczyć po "WUD" - i za każdym razem jest to miks internetowych weteranów i świeżo zatrudnionych pracowników.

Każde takie spotkanie ma konkretny, za każdym razem inny temat dyskusji - ostatnio stało to użycie chatbotow.

- To dobry strategia na trzymanie ręki w pulsie - wyjaśniał McCann w rozmowie z Business Insiderem. Ale nie tylko, bo CEO traktuje to też jako naukę dla danego siebie. Wspominał przy tym obiad sprzed 10 lat, gdzie jeden z nowych zatrudnionych zasugerował prezesowi, by ten zaczął poważniej traktować Facebooka jako kanał sprzedaży i komunikacji.

McCann był wobec tego sceptyczny, jednak odsunął swoje uczucia na boku i posłuchał. Jak się okazało, 1-800-Flowers było faktycznie jedną z pierwszych korporacji, które utworzyły swój funpage na Facebooku, który dziś ma ponad milion fanów.

- Stosunek tegoż, czego sam się uczę podczas tych obiadów w dodatku, czego uczą się moi pracownicy, to pewnie dziewięć do jednego - powiedział ze śmiechem McCann.

Tagi: zarządzanie biznes praca Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z