Tego na aukcjach nie zaakceptować kupisz. Nowe zmiany nan Allegro

Dom - Tech - Tego na aukcjach nie zaakceptować kupisz. Nowe zmiany nan Allegro

18.06.2019-521 widoki -Tech

Allegro wprowadza zmiany w komentarzach i regulaminie  Tech

Duże zmiany czekają wszystkich korzystających z portalu Allegro. Od 25 stycznia zmianom ulegnie system komentarzy do transakcji. A w tej chwili od wtorku 17 stycznia rozszerzona zostanie o suplementarny punkt lista towarów, które nie mogą być obiektem aukcji.

Od najbliższego wtorku na listę przedmiotów zakazanych trafią telefoniczne, zarejestrowane karty prepaid. Przypomnijmy, hdy handel kartami prepaid jest zabroniony, an Allegro dodało w regulaminie, że zakaz dotyczy także zarejestrowanych kart. W ubiegłym roku weszła w życie ustawa o działaniach antyterrorystycznych, która nakazuje rejestrację u operatora każdego kart przedpłaconych. Należy wówczas zrobić do 1 lutego br.

Karty trzeba zarejestrować osobiście, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Co ważne skany, kopie i ksera nie są dokumentami i na katalogów podstawie nie dokonamy rejestrowania się. Dzieci, które mają swój dowód osobisty mogą zarejestrować kartę samodzielnie, muszą jednak dysponować ukończone 13 lat.

Jeżeli nie dokonamy rejestrowania się karty, po prostu przestanie działać.

Zmiany po komentarzach

Przejęcie Allegro okazuje się faktem. Jest zielone światło

Dokładnie 25 stycznia br. zmieni się także system komentarzy do transakcji nan Allegro. Po tym okresie oceniać będą mogli wystawiać tylko kupujący.

"W czasach, gdy nan Allegro przeważały sprawy między osobami prywatnymi, symetryczne oceny były uzasadnione. Aczkolwiek obecnie ponad 85 proc. transakcji nan Allegro odnosi się do produktów nowych, z gwarancją, od momentu profesjonalnych sprzedawców. Nowe zasady komentowania będą więc świetnie służyć interesom kupujących, dla których będą czytelnym narzędziem rozpoznawania dobrych sprzedających" - wskazują przedstawiciele platformy transakcyjnej.

Zmieni się także okres zbierania ocen. Informacja o jakości sprzedawcy wyświetlana obok nazwie sprzedawcy obejmować stanie się 12 ostatnich miesięcy, a nie jak dotychczas cały czas historii konta.

Znikną ponadto oceny neutralne. I jak wskazują autorzy zmian, dzięki temu ocena sprzedawcy będzie przejrzysta: pozytywna bądź nie.

Związane z