Oszuści podszywają się pod bank. Ostrzeżenie

Dom - Tech - Oszuści podszywają się pod bank. Ostrzeżenie

13.07.2019-107 widoki -Tech

Credit Agricole ostrzega przed zwodniczymi wiadomościami e-mail  Tech

Credit Agricole ostrzega zanim fałszywymi wiadomościami e-mail, w których nadawca podszywa się pod pula. "Ich celem jest wyłudzenie Państwa poufnych danych - identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego oraz pewnie zarażenie komputera szkodliwym oprogramowaniem" - wskazano w komunikacie.

Przedstawiciele Credit Agricole poinformowali, że przestępcy wysyłają e-maile do przypadkowych odbiorców. "Niestety nadawcy takich wiadomości posługują się różnymi technikami, aby skutecznie namówić odbiorcę do otwarcia załącznika, przykładowo sugerując, że zawiera istotne informacje, fakturę, interesujące fotografie czy inne dane" - zwrócono uwagę.

W wiadomościach, których dotyczy to ostrzeżenie, przestępcy sugerują, iż bez podjęcia działań (kliknięcia w podany w esencji fałszywy link), nastąpi wygaśnięcie konta. "Jest to nieprawda. Link prowadzi do fałszywej strony - w jakimkolwiek bądź wypadku nie należy na tą kobietą wchodzić, ani podawać na niej żadnych danych uwierzytelniających" - podkreślili przedstawiciele instytucji finansowej.

Jednocześnie prosząc swoich klientów o zwracanie baczności na tego rodzaju informacji, ignorowanie i kasowanie tychże, które wydają się podejrzane.

Zalecenia dla klientów

Kredyty, pożyczki i wielkie pieniądze do zwrotu. Miliony Polaków żyją z długiem

Jeżeli jednak kliknęliśmy w fałszywy link lub otworzyliśmy niebezpieczny załącznik, to konieczne jest sprawdzenie komputera obecnym oprogramowaniem antywirusowym lub za pośrednictwem profesjonalny serwis komputerowy.

Do czasu usunięcia wirusa nie powinno się korzystać z bankowości www na takim urządzeniu.

"Jeżeli doszło do ujawnienia danych uwierzytelniających (identyfikatora kontrahenta, hasła, hasła SMS, opcjonalnie innych danych) - prosimy o pilny kontakt wraz z bankiem" - poinformowali pełnomocnicy Credit Agricole.

Banki ostrzegają

To nie pierwsze tego typu ostrzeżenie przy ostatnich tygodniach. Przed zwodniczymi wiadomościami od oszustów podszywających się pod bank ostrzegał ostatnio mBank.

W połowie października informowaliśmy o tym, że hakerzy podszywają się pod serwis Przelewy24.

Wcześniej Zakład Zabezpieczeń Społecznych przestrzegał przed wiadomościami od osób podszywających się pod ZUS. W przedmiocie wiadomości rozsyłanej przez kuglarzów wpisana jest fraza "Zaległe składki", zaś w danym mailu prośba o zatwierdzenie odebrania wiadomości.

Związane z