Tani iPhone SE wcale nie tego typu tani. Sprawdź najlepsze zamienniki w tej cenie

Dom - Technologie - Tani iPhone SE wcale nie tego typu tani. Sprawdź najlepsze zamienniki w tej cenie

14.09.2019-324 widoki -Technologie

IPhone SE porównanie z tańszymi alternatywami

Ten sam produkt, tylko przy innym opakowaniu, bez większych nowości. I przede wszystkim - droższy, niż byśmy sobie tego życzyli. Do odwiedzenia tego sprowadza się przedstawienie premierowe nowych, „tanich” iPhone’ów SE. W tym przedziale cenowym można jednak znaleźć fascynujące alternatywy.

Schemat wraz z ostatnich lat się powtórzył. Wszystko wiadomo od początku, bez zaskoczeń, bez daleko idących nowości, o rewolucjach już nie wspominając. A przecież Apple przyzwyczaił naszą firmę do tego, że wydaje się być firmą rewolucyjną. I wleciał w pułapkę własnego sukcesu, bo wciąż musi mierzyć się z podobnymi zarzutami, choć sprzedażowo ma się dobrze.

iPhone SE jako tańszy odpowiednik iPhone'a 6S

Nowy iPhone SE ma być tańszym odpowiednikiem głównej linii 6S. Po zasadzie niewiele się od momentu niego różni. Ma mniejszy, bo 4-calowy ekran, tęskni mu kilku funkcji jak 3D Touch. Jest zbyt to wyraźnie lepszy od czasu iPhona 5S, którego skądinąd zastąpi, bo urządzenie stopniowo jest wycofywane z oficjalnej dystrybucji.

iPhone SE trafi do sprzedaży u dołu koniec marca w pewnych krajach, w reszcie, np. Polsce w maju. Wartość w USA zaczyna się od 399 dol. (wersja 16 GB) do 499 dol. (wersja 64 GB). W Europie jednak koszt będzie odpowiednio wyższa, bo powiększona o VAT bądź dodatkowe opłaty. W Naszym kraju, w zależności od wersji kosztuje od ponad dwa, 1 tys. do ponad 2, 6 tys. złotych. Apple zaprezentował też świeżą, mniejszą wersję tabletu iPad Pro.

To odrzucić pierwszy eksperyment Apple z urządzeniem stanowiącym „tańszy” zamiennik. Poprzedni - iPhone 5C - okazał się umiarkowanym sukcesem, bo ma 50 mln użytkowników. To wiele, ale z wyliczeń analityków Above Avalon wynika, hdy wersja 5S ma więcej niż 125 mln. Co odrzucić zmienia faktu, że to sprytny pomysł.

Pierwszy spadek przychodów Apple

Od wypuszczenia na rynek iPhone’a 6, wyraźnie odchudzonego i większego od poprzedników, przedsiębiorstwo bije sprzedażowy rekord za rekordem. Dość powiedzieć, że w ostatnim kwartale 2015 r., najlepszym okresie na rzecz sprzedawców elektroniki, wypracowała niemal 76 mld dol. profitów. Czysty zysk sięgnął niemal 19 mld dol. Alphabet dla przykładu (dawny Google) miał ponad 2 mld dol. zysku netto mniej, tylko że… w całkowitym 2015 r. Jednak przy minionym kwartale Apple zanotował pierwszy spadek sprzedaży od momentu przeszło dekady.

Tymczasem tańszy model pożądanego wyposażenia może przyciągnąć nowych odbiorców. Tych, którzy już korzystają z iPhone’ów nie powinno się do tego przekonywać jak i również cena im nie straszna. Jest jednak sporo jednostek, które może i aby chciały korzystać z rozwikłań tej firmy, ale jednakże cena ich odstręcza. Obecnie nawet nie ważne jest, że ich nie stać. Na prostu dla wielu to za dużo jak zbyt telefon.

Foto: Getty Images Tim Cook, prezes Apple

Tańsza wersja może więc ich skusić. W szczególności w latach, gdy najlepsze telefony komórkowe z Androidem (np. Samsung Galaxy S7 Edge) zbliżają się cenowo do pułapu zarezerwowanego dotychczas dla iPhone’ów.

Tak czy w inny sposób, 2100 zł to wygórowana cena za 4-calowy smartfon, nawet gdy to iPhone. Ci, którym niepotrzebne logo i iOS, w tym zakresie cenowym mają do doboru cały szereg innych modeli.

Huawei P8

Ceny zaczynają się od momentu ok. 1500 zł. Najdogodniejszy telefon chińskiej marki z zeszłego roku. Jego przewagi to intuicyjna nakładka wytwórcy na Androida i szlachetnej jakości aparat.

Motorola Nexus 6

Kosztuje ok. 1900 zł i więcej. Dla tych, jacy cenią przede wszystkim dynamikę działania systemu, ten albo poprzednie modele to stanowisko obowiązkowa. „Czysty” Android jest przyjemny, nie zawiesza się, użytkownik sam decyduje, które aplikacje znajdą się w telefonie. Poprawiono też czas funkcjonowania baterii.

HTC Ów kredyty M8

Można go kupić od ok. 1500 zł. Choć model dorobił się już następcy, to dla wielu użytkowników stale jest lepszy. Jego przewagą są głośniki i więcej niż jeden aparaty z tyłu, zezwalające na nakładanie na zdjęcia ciekawych efektów.

Microsoft Lumia 930

Ceny zaczynają się od w porządku. 1300 zł. To coś dla fanów kafelków w mobilnym Windowsie. Telefon dzierży bardzo szczegółowy wyświetlacz i wysokiej jakości aparat 20 MP.

Samsung Galaxy S6 Edge

Kosztuje jak najmniej 2200 zł. To dopracowany smartfon, od mnóstwo podobnych na rynku wyróżnia go nowatorskie podejście do zakrzywionego na bokach ekranu. Jednym to przeszkadza, pozostałych przyciąga. Wizualnie robi uczucie, jednak bywa, że bywa irytujące podczas codziennego użytkowania.

Tym, którzy odrzucić przywiązują się do wspaniałych, konwencjonalnych marek polecamy o wiele tańsze, ale wydajne zamienniki: Motorola X Style, Meizu MX4, OnePlus One.

Tagi: Apple iPhone smartfony telefony Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z