Potrzebni nowi piloci, stewardessy i technicy. Specjalizacja lotnicza będzie masowo zatrudniać

Dom - Twoje pieniadze - Potrzebni nowi piloci, stewardessy i technicy. Specjalizacja lotnicza będzie masowo zatrudniać

28.06.2019-163 widoki -Twoje pieniadze

Boeing: świat potrzebuje 31 tys. pilotów liniowych

- Świat chce 31 tys. nowych pilotów liniowych rocznie, aby sprostać zwiększaniu się floty powietrznej, której silny wzrost następuje głównie w regionie Azji i Pacyfiku - poinformował w poniedziałek producent maszyn latającyh Boeing.

Pilot samolotu przyszłościowym zawodem

W sumie do odwiedzenia 2035 r. trzeba zostanie zwerbować 617 tys. świeżych pilotów liniowych, w tym 248 tys. w rejonie Azji i Pacyfiku. W w związku z tym czasie Europa stanie się potrzebować 104 tys. nowych pilotów, Ameryka Północna - 112 tys., Ameryka Łacińska - 51 tys., Konfidencjonalny Wschód - 58 tys. , a po 22:00 tys. Afryka i Rosja z krajami Wspólnoty Niepodległych Państw.

- W regionie Azji i Pacyfiku skupia się 40 proc. światowych potrzeb dzięki rozwojowi rynku samolotów wąskokadłubowych, na który zapotrzebowanie generują niedrogie linie lotnicze - wyjaśnił Boeing.

- W Ameryce Północnej wzrost branży jest związany z otwarciem nowych kierunków podróży a mianowicie na Kubie i w Meksyku, podczas gdy w Europie wzrost wynika z siły rynku w ramach Unii europejskiej Europejskiej - podkreśla jankeski producent samolotów. Boeing szacuje, że w ciągu najbliższych 20 lat przewoźnicy lotniczy będą potrzebowali 39 600 nowych samolotów cywilnych.

Europejski rywal Boeinga, Airbus, liczy, że będzie wówczas ponad 9, 5 tys. dużych samolotów i ponad 23, 5 tys. maszyn średniego zasięgu.

Stewardessy i stewardzi poszukiwani

W obliczu takiego rozrostu światowej floty powietrznej ryzyko niedoboru personelu pokładowego - stewardess jak i również stewardów - jest niesłychanie wysokie, ponieważ w przeciągu 20 lat linie lotnicze będą potrzebowały 814 tys. pracowników, czyli 40 tys. rocznie.

Przewoźnicy lotniczy będą też musieli do 2035 roku zatrudniać każdego roku 35 tys. techników, czyli po sumie 679 tys.

Tagi: boeing linie lotnicze Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z