Temat: Wielka Brytania

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Wielka Brytania

02.07.2019-52 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Brytyjska gospodarka może wyprzedzić niemiecką. Będzie największa w Europie?  Informacje

  • Nowa opłata dla kierujących. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" na rzecz brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek na rzecz Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • Brexit opóźniony nawet na temat dwa lata. Brytyjskie środowiska o scenariuszach

W najbliższych pięciu latach brytyjski PKB może przewyższyć język francuski, a najbliższych dwudziestu a mianowicie niemiecki, co uczyniłoby gospodarkę brytyjską największą w Ue – przewiduje ośrodek badawczy CEBR (Centre for Economic and Business Research).

Atutami brytyjskiej gospodarki istnieją rosnąca liczba ludności, niskie jak na UE obciążania podatkowe i odporność na najbardziej negatywne skutki kryzysu w eurolandzie – stwierdza raport CEBR opublikowany po czwartek.

Zadania

Który w Europie płaci największa liczba ludzi za rosyjski gaz? Nasz kraj w czołówce

Wśród zadań, przed którymi stoi brytyjska gospodarka, raport uwypukla potrzebę reorientacji eksportu na wschodzące rynki, nierozwiązane kwestie przy stosunkach z UE i możliwość wystąpienia Szkocji wraz ze Zjednoczonego Królestwa po referendum wyznaczonym na wrzesień 2014 r.

W najbliższych 15. latach gospodarka brytyjska spadnie z szóstego obecnie miejsca w świecie dzięki siódme. Mimo, że teraz wyprzedzi Francję, sama zostanie prześcignięta przez Brazylię jak i również Indie.

Największą gospodarką świata w 2028 r. będą Chiny, które dodatkowo roku wyprzedzą USA. Obie gospodarki będą pięć razy większe niż trzecia największa – indyjska. W okresie najbliższych 15. lat Republika indii usuną Japonię z trzeciego miejsca na czwarte.

Według CEBR skutkiem tzw. "Abenomics", czyli japońskiego programu antydeflacyjnego, nazwanego tak od imienia premiera Shinzo Abe zostanie niski kurs jena, jak będzie miało wpływ w wartość japońskiego PKB liczoną w USD.

Kolejne miejsca

Europejski przemysł samochodowy w historycznym dołku

Dalsze miejsca w 2028 r. zajmą: Brazylia, Niemcy i W. Brytania. Niemcy jak i również W. Brytania mogą się wymienić miejscami ok. 2030 r. – sądzi CEBR.

Obciążeniem dla produkcji Niemiec jest potrzeba pomocy zadłużonych członków strefy euro, ogólnie niska dynamika postępu eurostrefy, będącej największym zbytem Niemiec i coraz w wyższym stopniu niekorzystne trendy demograficzne. W wartość niemieckiego PKB liczonego w USD będzie posiadała też deprecjacja euro.

Do 2028 r. system gospodarczy Francji spadnie z piątego obecnie miejsca na trzynaście., a Włoch – obecnie ósmej największej gospodarki globu na miejsce 15.

CEBR opracował swój wzór oszacowania wielkości gospodarek przy oparciu o prognozy postępu, inflacji i kursów walut. Zastrzega, iż należy traktować go ostrożnie z uwagi na nieprzewidywalne fluktuacje walutowe.

Związane z