Gdynia pierwszym "inteligentnym miastem" w naszym kraju. Taki certyfikat mają jedynie 43 ośrodki na świecie

Dom - Wiadomosci - Gdynia pierwszym "inteligentnym miastem" w naszym kraju. Taki certyfikat mają jedynie 43 ośrodki na świecie

11.09.2019-556 widoki -Wiadomosci

Inteligentne miasta - Gdynia spośród certyfikatem ISO 37120

Gdynia jest pierwszym miejscowością w Polsce i przy Europie Wschodniej posiadającym certyfikat miastan inteligentnego. Dokument potwierdzający zrównoważony rozwój miasta przy zakresie usług oraz klasy życia przyznała kanadyjska przygotowanie World Council on City Data.

O otrzymaniu Gdyni certyfikatu ISO 37120 podczas konferencji prasowej w poniedziałek poinformowali prezydent Wojciech Szczurek i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

Specjalny certyfikat, przyznany przez kanadyjską struktury World Council on City Data potwierdzający zrównoważony rozwój w zakresie usług miejskich oraz jakości życia, dotarł do gdyńskiego urzędu przy piątek.

Certyfikat przyznawany jest na rok. Ten dokument posiadają tylko 43 miasta. Jest wówczas norma obejmująca 100 współczynników zawartych w 17 regionach tematycznych dotyczących różnych aspektów funkcjonowania miasta. Są wówczas: ekonomia, edukacja, energia, otoczenie, finanse, straż pożarna jak i również reagowanie kryzysowe, zarządzanie, tężyzna fizyczna, rekreacja, bezpieczeństwo, schronienie, odpady stałe, telekomunikacja i nowinka, transport, urbanistyka, ścieki, woda i kanalizacja.

- Przyznanie Gdyni certyfikatu to potwierdzenie faktu, że po mieście jest kontrolowana właściwość życia mieszkańców, an inteligentne technologie wspierają ten tok - tłumaczy urząd miasta.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przyznał podczas rady, że “miasto ma aspiracje globalne, co jest równoznaczne z ustanowieniem, że potrzebuje porównywać się z najkorzystniejszymi ośrodkami”.

Certyfikat ISO 37120 jest właśnie narzędziem, które pozwala w sposób uporządkowany, zewnętrzny, obiektywny użyczyć i zebrać dane a także konfrontować je z danymi z takich miast, jak: Londyn, Amsterdam, Barcelona, Życie Angeles czy Dubaj.

Jest przekonany, że miasto "nie tylko musi gromadzić i gromadzić własne doświadczenia, ale zwłaszcza powinno szukać wzorów dobrych praktyk dzięki całym świecie i wdrażać je z myślą na temat mieszkańcach".

Prace powiązane z certyfikacją Gdyni solidny prawie rok. W relacji od tego ile wskaźników w mieście może pozostawać zmierzonych, certyfikacja odbywa się na poziomie aspirującym, brązowym, srebrnym, złotym lub platynowym. Gdynia swą obecność przy gronie certyfikowanych miast rozpoczęła od poziomu aspirującego.

- Przygotowujemy się, żeby w kolejnym roku momentalnie wskoczyć na poziom lepszy – poinformował Adam Kruczek z firmy ThinkIt Consulting, która wspierała miasto po ubieganiu się o certyfikat. Ocenił, że miastu uda się osiągnąć "bez problemu poziom złoty". Gdynia z 43 pozostałymi certyfikowanymi miastami z całego świata nieujrzana jest na międzynarodowym, ogólnodostępnym portalu WCCD Globar Cities Registry TM, dataforcities. org, gdzie jej wskaźniki można porównywać z innymi ośrodkami.

Tagi: inteligentne metropolie urbanizacja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z