"Będzie drugie referendum ws. Brexitu". Ale nie wówczas, którego można się spodziewać

Dom - Wiadomosci - "Będzie drugie referendum ws. Brexitu". Ale nie wówczas, którego można się spodziewać

29.06.2019-726 widoki -Wiadomosci

Brexit: kolejne referendum wg Deutsche Banku

Po protestach przeciwko Brexitowi głośny stał się rzecz drugiego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. I bardzo możliwe, że referendum będzie, ale odrzucić to, o którym każdy myślą.

W Ogromnej Brytanii zebrano już prawie 4 mln podpisów pod spodem petycją o drugie referendumz pytaniem o to, bądź w ogóle Brexit powinien nastąpić.

Ale podług Deutsche Banku bardziej przypuszczalne jest, że drugie głosowanie dotyczyć będzie konkretnych rodzajów na wyjście Uk spośród Unii Europejskiej, niezależnie podczas gdy zostaną one ustalone za pośrednictwem władze - informuje brytyjski Business Insider.

Referendum a warunki Brexitu

Bank podkreśla, że jest to tym chętniej prawdopodobne, iż kampania "Leave", czyli zachęcająca do Brexitu, opierała się w pewnej mierze na przywoływaniu zrozumienia suwerenności - i przypominania Brytyjczykom, żeby to oni sami decydowali o swych losach.

Zgodnie z tą logiką, obywatele powinny więc wypowiedzieć się również na temat sposobów wyjścia z Unii, skoro obecnie głosowali odnośnie samego podjęcia decyzji o Brexicie. Według ekspertów największej niemieckiej sekcji finansowej takie referendum mogłoby nastąpić w 2019 roku.

Warto przy naszym podkreślić, że bez tego rodzaju referendum teoretycznie przeciwnicy Brexitu mogliby w nieskończoność odtrącać działania prowadzące do rozwiązania z Unii. Jak klarował brytyjski konstytucjonalista dr Peter Catterall, to jeden wraz ze sposobów zablokowania Brexitu.

Wielka Brytania jeszcze odrzucić wyszła z UE, natomiast już ma problemy

Deutsche Bank zaznacza jednak, że wielka niepewność polityczna powoduje, hdy można dać się uspokoić tylko jednego: konieczności regularnego weryfikowania sporządzanych prognoz.

Przypomnijmy, że 23 czerwca Brytyjczycy głosowali za tym, czy Duża Brytania miałaby wyjść spośród Unii Europejskiej. W referendum 51, 9 proc. obywateli było za Brexitem, a 48, 1 proc. przeciw opuszczeniu UE.

Skutki takiego wyniku referendum Duża Brytania odczuła od razu. Funt zaczął spadać i 6 lipca dobił do poziomu najniższego od 1985 roku kalendarzowego. W tym samym czasie przyszło załamanie rynku nieruchomości.

W tym czasie politycy, którzy stali się twarzami namawiania do Brexitu: Boris Johnson i Nigel Farage, "uciekli jak szczury z tonącego okrętu" a mianowicie jak to określił kierownik Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Były burmistrz Londynu Johnson oświadczył, że nie zostanie kandydował do bycia premierem Wielkiej Brytanii, a europoseł Farage zrezygnował z przewodniczenia swojej eurosceptycznej partii - choć z bycia europarlamentarzystą nie zrezygnował, tak samo jak z sutej unijnej pensji.

Tagi: Brexit referendum Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z