Temat: Rząd PiS

Dom - Z kraju - Temat: Rząd PiS

26.07.2019-61 widoki -Z kraju

EPUAP znów działa

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

"ePUAP znów działa i to ze zaktualizowanym oprogramowaniem. Za niedogodności przepraszamy. Oby to był ostatni raz" - napisano w niedzielę na Twitterze Centralnego Ośrodka Informatyki. Po kilkudziesięciu godzinach udało się zatem zreperować awarię systemu.

"System ePUAP zaliczył ciężkie #tangodown i przed nocą sobota/niedziela raczej go nie podniesiemy" - napisano w sobotę tuż po północy. Morzem naprawą awarii pracował umyślnie powołany w tym celu sztab kryzysowy. "Wszystkie łapy zostały wyciągnięte na powłoka. Powołany został sztab kryzysowy" - dodano, jednocześnie informując, że część ludzi została ściągnięta z weekendu.

Po kilkudziesięciu godzinach udało się naprawić awarię jak i również od późnych godzin nocnych można ponownie skorzystać spośród systemu. "ePUAP znów odrabia i to ze zaktualizowanym oprogramowaniem. Za niedogodności przepraszamy. Oby to był kolejny raz" - napisano dzięki Twitterze Centralnego Ośrodka Informatyki.

ePUAP znów działa i to ze zaktualizowanym oprogramowaniem. Za niedogodności przepraszamy. Oby to był kolejny raz @MC_rzecznik @

— COI (@COIgovPL) May 7, 2016

Elektroniczna Podest Usług Administracji Publicznej to jedna z dróg, którą rodzice mogą złożyć morał o świadczenie 500 plus. Aby załatwić sprawę przez internet za pomocą platformy ePUAP, należy założyć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić tożsamość.

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, przed weekendem skrytykowała sposób przygotowania systemu, pisząc na Twitterze, że jest zbudowany bez kopii chronienia (ang. backup copy), innymi słowy danych, które mają sprzyjać do odtworzenia oryginalnych informacji w przypadku ich straty lub uszkodzenia.

@padjaskancelar Mamy do czynienia z uszkodzeniem fizycznym; wdrozony wydaje się plan kryzysowy. ePUAP zostal zbudowany bez backupu.

— Anna Strezynska (@AnnaStrezynska) 6 maja 2016

Sojusz banków z rządem. 500 plus to tylko początek

O systemie

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej została powołana do życia ustawą z 2005 roku o informatyzacji funkcjonowania podmiotów realizujących zadania publiczne. Uruchomiona została w 2004 roku.

Służy służące do komunikacji obywateli z jednostkami administracji publicznej w ujednolicony, standardowy sposób.

Za pośrednictwem platformy można m. in. założyć firmę, sfinansować składki, dopisać się do spisu wyborców, złożyć krzywdę lub wniosek, deklarację śmieciową, wniosek o rejestrację samochodu sprowadzonego z zagranicy, przywołać o odpis akt postaci cywilnego, zmienić adres służące do korespondencji lub zamieszkania i tak dalej.

Związane z