Temat: Pracownicze Plany Kapitałowe

Dom - Z kraju - Temat: Pracownicze Plany Kapitałowe

24.06.2019-423 widoki -Z kraju

Bartosz Marczuk nowym wiceprezesem PFR

  • Emerytalna rewolucja wejdzie do lasów
  • Nie brakuje chętnych na stworzenie PPK. Zainteresowanych nawet 20 instytucji
  • Nowy program rządu. Pragniesz zrezygnować? Siedem podpisów jakie możliwości cztery lata
  • Nowy program oszczędzania na emeryturę. "Program bez żadnych gwiazdek"
  • Nowy system oszczędzania na emeryturę. "To będzie bardzo duża zmiana"

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju SA, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powołała od 19 listopada Bartosza Marczuka w zestaw zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju – podał we wtorek PFR.

"Do Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju dorzuca Pan Bartosz Marczuk. Wydaje się to wzmocnienie naszej korporacji w przededniu realizacji konkretnego z największych programów społecznych ostatnich lat, czyli Pracowników Planów Kapitałowych. Jego wdrożenie to ogromne wyzwanie organizacyjne – przed PFR ustawodawca postawił zadanie zbudowania ewidencji wpłat dla ponad jedenaście, 5 miliona pracowników, programu rozliczeń i dopłat a także budowę portalu informacyjnego PPK" – wskazał cytowany w materiałach zamieszczonych na witrynie PFR prezes zarządu Ryszard Borys.

Poinformował, że nowy wiceprezes zarządu będzie nadzorował pion odpowiedzialny zbyt te elementy programu.

"Jestem przekonany, że doświadczenia pana Marczuka w ramach znajomości systemu emerytalnego i wykonania dużych programów społecznych zaowocuje sprawnym uruchomieniem systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych" – stwierdził.

Wiceminister od pięć stów plus złożył rezygnację. "Ubolewamy, że odchodzi"

Rezygnacja

Kilka dni temu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że odpowiadający w resorcie za sprawy rodziny Bartosz Marczuk złożył rezygnację wraz ze stanowiska z powodu odmiennych planów zawodowych.

Zadeklarowała, że "gdyby tylko pragnął wrócić do ministerstwa, są takie możliwości".

Zapowiedziała, że obowiązki Marczuka będą rozdzielone między innych wiceministrów. W MRPiPS jest wciąż ich jeszcze czworo: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki i Elżbieta Bojanowska.

Marczuk odpowiadał w MRPiPS m. in. zbytnio sprawy rodziny. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Domowej 2006-2007 i społecznym doradcą ministra pracy i strategii społecznej. Bartosz Marczuk jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Ukończył także podyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Przed objęciem stanowiska wiceministra był od momentu marca 2015 r. zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Wcześniej pracował m. in. w "Rzeczpospolitej" i w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zgodnie z ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych Polski Fundusz Rozwoju będzie organizował wdrożenie programu PPK jak i również odpowiadał za prowadzenie ewidencji uczestników PPK, rejestru sekcji finansowych dopuszczonych do oferowania PPK, a także wykona dla pracodawców i pracowników specjalny portal internetowy.

Związane z