Temat: Banki

Dom - Z kraju - Temat: Banki

26.06.2019-434 widoki -Z kraju

BIK: wartość hipoteki wzrosła o ponad 10 procent

  • Darmowe konta i karty coraz to bliżej. Podstawowe usługi będą bezpłatne, ale są również ograniczenia
  • Kolejny bank uprzedza klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Bank stworzył klona. Doradza klientom
  • Jeden z największych banków w Polsce zmieni nazwę
  • ING ma zgodę w nowy bank w Naszym kraju. Raiffeisen dostał odmowę

Polacy pożyczają coraz wyższe kwoty, żeby sfinansować kupno mieszkania, wynika z danych przedstawionych przez Biuro Informacji Kredytowej. Wartość przeciętnego kredytów w maju tego r. wzrosła o ponad dziesięć procent w stosunku do maja 2016 roku.

Od zaczątku bieżącego roku, średnia cena indeksu Popytu na Debet Mieszkaniowy wyniosła 13, czterech proc.

W maju 2017 r. Indeks wyniósł 10, 2 proc. "Oznacza to, że w kwietniu 2017 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o opony mieszkaniowe na kwotę lepszą o 10, 2 proc. w porównaniu z majem 2016 r. " a mianowicie wyjaśnia BIK.

Raty kredytów mogą drastycznie wzrosnąć. Banki ostrzegają

Zdaniem Biura, pozytywne informacje z rynku kredytowego wpisują się we wzrosty na rynku deweloperskim.

Za pomocą Indeksu BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ mierzy roczną dynamikę wartości kredytów mieszkaniowym, o które pragną klienci banków. Po obliczeniach Biuro nie uwzględnia kredytów, które wartością przekraczają 1 mln złotych.

Więcej ale mniej

Jednocześnie, z danych za kwiecień br. wynika, że Polacy wzięli mniej kredytów niż w poniższym samym miesiącu rok kalendarzowy wcześniej. Liczba udzielonych kredytów w stosunku do 2016 r. spadła o prawie 13 proc.

Analitycy BIK zauważali wtedy, że wśród udzielanych kredytów silnie widoczny wydaje się trend, w ramach jakiego spada liczba zawieranych ugód, za to umowy opiewają na wyższą wartość.

W kwietniu 2017 r. banki i SKOK- jak i również udzieliły 17, 6 tys. kredytów mieszkaniowych. Ich łączna wartość wyniosła 3, 94 mld zł, wynika wraz z informacji BIK.

"Oceniając sprzedaż kwietniową kredytów mieszkaniowych nie można zapominać, po pierwsze, iż 1 kw. 2017 r. był wyjątkowo pozytywny na rzecz kredytów mieszkaniowych. W tym okresie udzielono o 15, 0% więcej kredytów i dzięki kwotę wyższą o 19, 9% niż rok wcześniej" - komentował w komunikacie prof. Waldemar Rogowski wraz z BIK.

Związane z