Bank szykuje duże zwolnienia. Pracę mogą stracić więcej niż dwa tysiące osób

Dom - Z kraju - Bank szykuje duże zwolnienia. Pracę mogą stracić więcej niż dwa tysiące osób

26.06.2019-245 widoki -Z kraju

BGŻ BNP Paribas planuje zwolnienia grupowe

BGŻ BNP Paribas planuje zwolnienia grupowe, które do 2020 roku obejmą do odwiedzenia 2200 pracowników - poinformowano w komunikacie. Bank kalkuluje wysokość kosztów redukcji zatrudnienia i zamknięcia oddziałów w odpowiednio około 128, 5 miliona złotych i 28, 5 miliona złotych.

Bank wyjaśnił w komunikacie, że zwolnienia grupowe powiązane są przejęciem części Raiffeisen Bank Polska przez bank BGŻ BNP Paribas.

Zwolnienia

Bank poinformował, iż zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi i zawarł układ w związku z przebiegiem zwolnień grupowych. Zwolnienia te zostaną przeprowadzone w czasie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku i obejmą nie więcej niż 2200 pracowników banku.

Bank podał, że strony porozumienia uzgodniły także między pozostałymi kryteria wyboru pracowników, wskazane jest umowy o pracę pozostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, warunki uczestnictwa zatrudnionych w programach dobrowolnych odejść, warunki odpraw i pomocniczych odszkodowań dla pracowników a także warunki relokacji.

"Przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych wraz z optymalizacją sieci oddziałów jest elementem działań zmierzających do osiągnięcia synergii kosztowych wynikających z transakcji (... )" - napisano przy komunikacie.

Kartą możesz nie zapłacić. Utrudnienia w największych bankach

Raiffeisen zmienia właściciela

W kwietniu Bank BGŻ BNP Paribas podał, że kupi podstawową działalność Raiffeisen Pula Polska od Raiffeisen Bank International AG za trzech, 25 mld zł.

Działalność podstawowa obejmuje drobne i średnie przedsiębiorstwa, bankowość korporacyjną, działalność detaliczną oraz Private Banking z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych, ekspozycji dzięki farmy wiatrowe oraz pozostałych wybranych ekspozycji bankowości korporacyjnej.

Transakcja zostanie przeprowadzona po drodze podziału Raiffeisen Bank Polska przez wydzielenie jak i również przejęcie działalności podstawowej przez BGŻ BNP Paribas.

Zakończenie transakcji planowane wydaje się w czwartym kwartale 2018 roku. Fuzja operacyjna przewidywana jest w 2019 r..

Według danych na koniec 2017 roku BGŻ BNP Paribas to szósty co do wielkości mień bank w Polsce.

Związane z