Temat: Banki

Dom - Ze swiata - Temat: Banki

16.07.2019-203 widoki -Ze swiata

Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji  Ze świata

  • Darmowe konta i karty coraz bliżej. Podstawowe usługi będą bezpłatne, ale są też ograniczenia
  • Kolejny bank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Bank stworzył klona. Doradza klientom
  • Jeden spośród największych banków w Naszym kraju zmieni nazwę
  • ING posiada zgodę na nowy bank w Polsce. Raiffeisen dostał odmowę

Deutsche Bank zgodził się zapłacić w NA JUKATAN grzywnę w wysokości 425 mln dolarów za uczestnictwo w procederze prania brudnych pieniędzy w Rosji - poinformował w poniedziałek Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork.

DFS prowadził dochodzenie razem z brytyjskim nadzorem finansowym. Ustalono, że Deutsche Bank za pośrednictwem swych filii w Moskwie, Nowym Jorku jak i również Londynie pomagał swym rosyjskim klientom w praniu brudnych pieniędzy i lokowaniu katalogów za granicą. W sumie chodzi o około 10 mld dolarów.

Zakaz handlu w niedziele silnie niewygodny. Media: 36 tys. może otrzymać zwolnienia

Proceder

Nowojorski nadzór pieniężny podkreślił w uzasadnieniu kary, że niemiecki bank odrzucić wykorzystał wielu okazji, by wykryć i powstrzymać proceder. Według amerykańskich mediów sprawę bada także Departament Sprawiedliwości USA.

Zaledwie kilka tygodni temu Deutsche Bank zawarł ugodę z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który domagał się odszkodowania wysokości 14 mld dolarów za "toksyczne transakcje hipoteczne". Ostatecznie najogromniejszy niemiecki bank zapłaci szóstej, 2 mld dolarów.

Toksyczne papiery

Amerykańskie władze zarzuciły bankowi, że w latach 2005-2007, czyli zanim wybuchem kryzysu finansowego, sprzedawał w USA papiery wartościowe zabezpieczone kredytami hipotecznymi, które uznane zostały za "toksyczne".

W ramach podpisanej ugody Deutsche Bank zgodził się zapłacić grzywnę wysokości 3, 1 mld dolarów i zabezpieczyć 4, jednej mld dolarów na zabezpieczenia dla klientów, których naraził na straty, oferując wykładzinom toksyczne aktywa powiązane wraz z rynkiem hipotecznym.

Związane z