Temat: Grecki dramat

Dom - Ze swiata - Temat: Grecki dramat

30.07.2019-700 widoki -Ze swiata

Fiński minister o pomocy na rzecz Grecji: wybór między dżumą a cholerą  Ze świata

  • Grecja ponownie w tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie
  • Grecja zbiera pochwały. Za postępy w realizacji reform
  • Strajk dziennikarzy. Nie chcą reformy emerytalnej
  • Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi na ulice
  • Cipras zapowiada, że Grecja nie odstąpi od reform

Za "wybór między dżumą a cholerą" uznał w czwartek szef fińskiej dyplomacji Timo Soini sprawę podejmowania, lub nie, negocjacji w sprawie kolejnego systemu pomocowego ratującego Grecję zanim bankructwem.

Minister Soini, członek prawicowo-populistycznej partii Finowie (wcześniej Prawdziwi Finowie), skrytykował zgodę komisji parlamentu Finlandii na przystąpienie do tych negocjacji.

- To nie wydaje się być dobry dzień, ale dobrych dni nie ma już od dawna a mianowicie narzekał. Podkreślił, że jego partia mogłaby zagłosować przeciw podjęciu rozmów na sprawa pakietu dla Grecji, lecz też przyznał, że na

Juncker: jest zgoda na pilną pożyczkę na rzecz Grecji. Zrzuci się pełna Unia

nic by się to nie zdało. - Mielibyśmy wtedy tylko jeszcze kryzys rządowy, dodatkowo do innych kryzysów - powiedział.

Na "tak"

W przypadku Finlandii zaakceptowanie posady rządu w kwestii podjęcia negocjacji z Grecją leżało w gestii "wielkiej komisji", w skład której weszło 25 deputowanych. O decyzji komisji poinformował w czwartek fiński minister finansów Alexander Stubb.

Premier Finlandii Juha Sipila powiedział, hdy "Grecja zmierza we odpowiednim kierunku, ale wciąż wciąż z nie dość niemałym zaangażowaniem i negocjacje będą naprawdę trudne".

Grecki parlament zaakceptował w nocy ze środy na czwartek układ z kredytodawcami i uchwalił pakiet reform, co było warunkiem podjęcia negocjacji z wierzycielami na temat oryginalnej transzy pomocy.

Związane z